Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC i rekuperacja


Recommended Posts

Dom z zapotrzebowaniem na ciepło na poziomie 150kW/m2 ... albo ja jestem jakiś dziwny ...

... albo wstrzymał bym budowę i wywalił na zbity pysk architekta ...

Szanowny Panie - to trzeba by lać 95% -

150kWh/m2 np w domu 150 m2 ogrzewanych ekogroszkiem - wychodzi poniżej 15kg /24h w sezonie grzewczym. Chyba wszyscy ogrzewający się ekogroszkiem byliby z takiego wyniku zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Rozumiem, że są domy które mają 150kW/m2 ale to chyba konstrukcje z lat 70' ?

Czy ktokolwiek budujący dziś robi coś takiego???

Przepraszam, że pytam ale w dzisiejszych czasach koszta zejścia domku do poziomu niechby tylko 50kW/m2 są znikome.

 

Kompletnie nie siedzę w branży budowlanej. Po prostu w przyszłym roku chcę sobie zbudować dom.

Czy naprawdę większość budowanych domów to takie sita bez izolacji termicznej???

Po prostu nie chce mi się w to wierzyć! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domy izolowane (zużycie do 30kWh/m2 są najtańsze ) są tańsze od tych 50 czy nawet 150kWh/m2 rocznie.

Rolą izolacji termicznej jest marginalizacja roli ogrzewania - a budżet Państwa jest monopolistą w tej dziedzinie (VAT, akcyzy, marża)

Rolą izolacji jest marginalizacja roli ogrzewania ( najlepiej do zera) - a na której politechnice jest wydział izolowania zamiast wydziału ogrzewania?

Izolację "projektują" nam absolwenci ciepłownictwa!!! To tak jakby dać ORLENOWI monopol na finansowanie rozwoju napędu elektrycznego.

Audytor nr 1 KAPE dr Ludomir Duda

 

 

Kolejna sprawa - ściany... to nie jest izolacja!!! [ATTACH=CONFIG]224657[/ATTACH] ciepło z domu jest odprowadzane do fundamentu i gruntu a styropian zatrzymuje zyski słoneczne i wodę!

Domy izolowane, to wytwór chorej wyobraźni TB (tylko tam istnieją).

Cytuje Pan doktora nauk chemicznych, który udaje, że zna się na budownictwie.

O tym, że się nie zna świadczy jego historia z ADD - http://regiodom.pl/portal/wiadomosci/inwestycje/awantura-o-pierwszy-w-swietokrzyskiem-dom-ktorego-utrzymanie-mialo-nic-nie-kos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że są domy które mają 150kW/m2 ale to chyba konstrukcje z lat 70' ?

Czy ktokolwiek budujący dziś robi coś takiego???

Przepraszam, że pytam ale w dzisiejszych czasach koszta zejścia domku do poziomu niechby tylko 50kW/m2 są znikome.

 

Kompletnie nie siedzę w branży budowlanej. Po prostu w przyszłym roku chcę sobie zbudować dom.

Czy naprawdę większość budowanych domów to takie sita bez izolacji termicznej???

Po prostu nie chce mi się w to wierzyć! :(

Brzęczkowski głupoty wypisuje gdzie się da. To chyba jego sposób walki z nudą. Troll i tyle. Nie bierz go poważnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to architekt "projektujący" dom 150kWh/m2 rocznie - jest OK!! Brawo!
Po co misiu udajesz, że cokolwiek na ten temat wiesz? Przecież wszyscy się z twojego nieuctwa śmieją, jak Polska długa i szeroka. Myślisz, że ktoś się da nabrać? Oj, misiu, już chyba nie. Jesteś synonimem bęcwalstwa na wszystkich forach budowlanych, również twoim ulubionym. Dziwię się, że administracja fm nie reaguje na zaśmiecanie przez ciebie każdego tematu w którym się udzielasz. Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie T.B.! Zanim Pan kogoś oczerni na forum to może warto sprawdzić czy ma Pan rację. Jak Pan wytłumaczy to, że większość klientów zamawiających OZC u asolta potwierdza fakt, że jego obliczenia zgadzają się z rzeczywistym zużyciem ciepła w domu. Nie są to osoby o miernym zakresie wiedzy, tylko takie które potrafią skonfrontować wyniki. Jeśli wg Pana izolacja posadzki powinna mieć nawet 40-50cm grubości, a ludzie dają zazwyczaj tyle ile trzeba, a więc maks 20-25 to jakim cudem jego obliczenia mogą być prawidłowe? Ktoś wychodzi tutaj na forumowego durnia. Wg mnie na pewno nie on tylko Pan razem z przytaczanymi tutaj naukowcami forsującymi grubość izolacji większą na podłodze niż na ścianach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Nie jestem Panem Dudą, Ja tylko tłumaczyłem Panu Dudzie i prezentowałem przykłady domów, że nie da się domu 0-20 Kwh/,2 zrobić z ogrzewaniem hydraulicznym i z akumulacją ciepła.

 

A kim ty jesteś, żeby komuś cokolwiek tłumaczyć ?

Mamy słuchać człowieka, który każe budować domu 0-20kWh/m2/rok i pakować w te domy elektryczne ogrzewanie podłogowe, kanałowe systemy dogrzewania oraz lokalne termy grzane czystym prądem ?!

Róźnica w nakładach finansowych pomiędzy domem 20kWh a 30kWh, to miniumum 30tys.! Różnica w systemach grzewczych jest nawet na plus dla domów 30kWh (z pompa ciepła). A eksploatacja ? Łatwo policzyć. 20kWh x 150m2 x 0,55gr = 1650zł, do tego CWU 2500kWh x 0,55gr = 1375zł. Koszt eksploatacji domu 20kWh wg TB to kwota 3tys. zł Teraz dom 30kWh. 20kWh x 150m2 x 0,55gr = 1650zł / SCOP=4 = 618zł, CWU 2500kWh x 0,55gr = 1375zł / SCOP=3 = 458. Koszt eksploatacji domu 30kWh z PC do CO i CWU to kwota 1075zł.

Gdzie tu sens, gdzie logika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzęczkowski głupoty wypisuje gdzie się da. To chyba jego sposób walki z nudą. Troll i tyle. Nie bierz go poważnie.

 

Spokojnie. Znam forumową opinie o panu TB. Ale ja nie odnosiłem się do jego wypowiedzi.

 

Po prostu gdy zobaczyłem "150kW/m2" to wniosek nasunął mi się jednoznaczny. Budowlany bubel.

Nie mówię o zejściu z zapotrzebowaniem energetycznym do poziomu np. 10W/m2 bo wiemy wszyscy, że ekonomicznie nie jest to opłacalne.

A jeśli nawet to jest bardzo trudne.

 

Jednak wybudowanie domku o zapotrzebowaniu chociaż 30-50kWh/m2 jest zdecydowanie możliwe i sensowne.

Przy 150kW/m2 i domku 200m2 jego mieszkańcy będą płacić fortunę za ogrzewanie.

Nawet ogrzewając najtańszym ekogroszkiem w zimie zapłacą pewnie grubo powyżej 1.5 tysiąca zł co miesiąc.

 

Inwestycja w dobrą izolację zwróciła by się pewnie już po 2-3 latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi Szanowny Pan czytać. A jestem tym co pierwszy zakładał w domach odzyski ciepła i elektryczne ogrzewanie w czasach gdy za 1kWh można było kupić dokładnie 1m3 gazu!

 

Otworzyłem też pierwszy w Polsce sklep z izolacjami termicznymi. W czasach gdy o izolowaniu się dopiero zaczynało pisać.

Jakość izolacji jest do sprawdzenia - 30kWh/m2 łatwo przeliczyć - i ocenić, czy inwestor został naciągnięty czy nie, wpuszczony w ogrzewanie czy nie.

Naprawdę nie musi Pan czytać a tym bardziej izolować. Jeszcze obowiązku nie ma.

 

To bądź dalej tym instalatorem i nie gadaj głupot o tanim budownictwie 0-20. Jakbyś pisał jeszcze tylko o tych 20kWh to możnaby polemizować, ale jak dowalasz swoje instalacje w postaci kabli elektrycznych w podłodze, pompę ciepła wraz z dedykowaną nawiewną instalacją kanałową, do tego lokalne termy do CWU to wszystko nijak się ma do taniego budownictwa. Taki dom nigdy nie będzie tani, a prędzej będzie przypominał ten dom zeroenergetyczny z pod Warszawy

 

Zapytam wprost: Próbował Pan?

 

A ty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...