Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

czy jest tu ktoś, kto jest w trakcie procedury dofinansowania za standard NF40/NF15?


Recommended Posts

pytam, ponieważ dochodzą mnie słuchy o jakichś miażdżących statystykach dla początku tego programu? znajdzie się ktoś taki?

a dziwisz się ? jeśli wszystko jest w papier zaklęte! z tego będzie 30% około dla Ciebie.

To miało by sens np dla mnie ... jeśli mógł bym dostać na tak zbudowany dom .. papier .. u nas to ugrzęźnie !

bo to nie ma takiego papierka, a to takiego ! bo co mam zrobić z oknami samodiełkami ?

nie chce mi się z tą machiną walczyć .

http://www.baubiologie.at/europe/austria/austria.html?id=366 tu się da ... mieć dom pasywny z papierami .. i ze słomy .

ale naszym urzędnikom to słoma wystaje ale z butów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statystyki sa takie, ze chyba jeden dom sie wystaral o doplate czyli przeszedl pierwsza weryfikacje i sie buduje. Z czasem bedzie wiecej bo przynajmniej kilka sie projektuje pod ten program. Znam jeden, swoj :p.

Jesli chciales budowac dom energooszczedny i jeszcze sporo innych rzeczy w programie jest zbieznych z Twoimi zalozeniami to mozna sprobowac wejsc w program. Papierkologia nie jest nie do przejscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż tak źle? ja słyszałam, że na razie tylko 1 dom pasywny próbował przejść weryfikację, a energooszczędnych było więcej, ale nie wiem, ile przeszło. jesteśmy w trakcie przygotowywania takiego projektu i przyznam, że czasem targają nami wątpliwości. np. zdecydowaliśmy, że chcemy dogrzewać dom pompą ciepła powietrze-woda przez podłogówkę, i tu jest dla mnie nonsensowne wymaganie dot. COP pc; na co komu spełnienie tego warunku, skoro jednocześnie dopuszczają ogrzewanie prądem, którego COP jest niezmienne i zawsze gorsze niż w pompie? jeśli będą naprawę czepiać się tego parametru, to by nas zmusiło do zastosowania konkretnej pompy konkretnego producenta, i tu byśmy musieli dopłacić tyle, że prawdopodobnie różnica w nakładach w dofinansowaniu zeszłaby do zera... do tego poziom wiedzy ludzi biorących udział w tym programie jest przygnębiający, pewnie dlatego, że to wszystko dopiero w bólach się rozkręca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten program nie jest po to żeby ci część kasy oddać w dofinansowaniu, on jest dla urzędasów żeby się nauczyli wymogów, procedur itd., itp.

 

jak ci nie pasują wymogi programu to się nie pchaj w niego - nie zmienią wymogów tylko dlatego, że tobie nie pasują.

 

trza mieć sporo kasy na taki dom z programem dofinansowania, żeby odpowiedni kredyt dostać, a bogaci raczej na forum nie przesiadują, tylko spędzają czas na tłuczenie kasiory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę bogaci nie biorą kredytu na budowę domu i na ogół też nie myślą o oszczędzaniu i budowaniu czegoś energooszczędnego. Chyba, że chcą się pochwalić papierkiem i posiadaniem domu pasywnego. Ale oni też nie korzystają z programu. Rozmawiałem z firmą, która teraz buduje dwa takie domy. Inwestorów nawet nie bardzo interesuje program NFOŚiGW. Chcą papieru z Darmstadt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
pytam, ponieważ dochodzą mnie słuchy o jakichś miażdżących statystykach dla początku tego programu? znajdzie się ktoś taki?

 

cóż... Ja już swoją budowę domu pasywnego kończę. Jak się trafi na dobrego weryfikatora to papiery nie są aż tak uciążliwe jak... spełnienie wymagań a szczególnie absolutny brak mostków cieplnych czy założenia dla wentylacji. Problem w dostępności rozwiązań i sprzętów które sobie jakiś koleś w ministerstwie wymyślił. Pół roku zajęło mi znalezienie rekuperatora który spełni wymagania bo te z certyfikatem z Darmstadt są za kiepskie na polskie realia. Jak zwykle nasi musieli pokazać że są lepsi... Tak czy inaczej mam wynik 14,62 w/m2 i za około tydzień, dwa składam papiery na dotację... kolejna głupota to kredyty. Ja buduję za gotówkę i branie kredyty tylko po to by dostać dotację to kolejny sposób by ktoś zarobił na nas....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej Pasternak, też uważam, że dofinansowanie tylko dla tych co w kredyt idą to totalny absurd, bagno, szambo mające na celu dofinansowywać banki i producentów i Bóg wie kogo po drodze... To że ktoś np. nie bierze kredytu na budowę domu nie oznacza, że kasy w brud. Często jest tak, że są to oszczędności kilkunastoletnie + pomoc rodziców czy jakiś spadek itp. ... Nie ogarniam dlaczego tak jest, że tylko Ci którzy biorą kredyt.

 

Maciej jak jeszcze możesz to napisz czy warto pakować się w takie rozwiązanie aby brać kredyt tylko po to żeby dostać dofinansowanie ? warte to wszystko zachodu ? szedłbyś tą drogą jeszcze raz? skąd projekt? indywidualny czy jakiś gotowiec + przeróbki... jestem bardzo ciekaw, widziałem Twój dziennik, ale nie znalazłem ile Cię to wyniosło mógłbyś podać jakieś koszta? Dziękuję!

Edytowane przez MateuszMateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...
cóż... Ja już swoją budowę domu pasywnego kończę. Jak się trafi na dobrego weryfikatora to papiery nie są aż tak uciążliwe jak... spełnienie wymagań a szczególnie absolutny brak mostków cieplnych czy założenia dla wentylacji. Problem w dostępności rozwiązań i sprzętów które sobie jakiś koleś w ministerstwie wymyślił. Pół roku zajęło mi znalezienie rekuperatora który spełni wymagania bo te z certyfikatem z Darmstadt są za kiepskie na polskie realia. Jak zwykle nasi musieli pokazać że są lepsi... Tak czy inaczej mam wynik 14,62 w/m2 i za około tydzień, dwa składam papiery na dotację... kolejna głupota to kredyty. Ja buduję za gotówkę i branie kredyty tylko po to by dostać dotację to kolejny sposób by ktoś zarobił na nas....

 

 

To jaki ten rekuperator Pan znalazł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...

Specjalnie dla Was mamy cykl filmów z budowy domu pasywnego pod Warszawą. Inwestorzy, Marzena i Jarek starają się do dofinansowanie dla NF15. A my śledzimy ich zmagania z kamerą...

 

 

Zobaczcie wszystkie odcinki cyklu: Budowa domu pasywnego krok po kroku. Zapraszamy

 

Czekamy na Wasze pytania na temat NF15. Odpowiemy filmem z ekspertem. Warto je zadać TUTAJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 8 months później...
  • 5 months później...

Czy ktoś ma może wieści w tym temacie?

Swego czasu pojawił się artykuł

 

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,19245381,latwiej-uzyskac-doplate-na-ekodomy.html?biznes=local&disableRedirects=true#BoxBizLink

 

gdzie pisali, że ponoć nie trzeba już kredytu i weryfikatora i ma być prościej. Tylko na stronie NFOŚIGW jest jeden wielki burdel i szczątkowe informacje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszłam procedurę. Specjalnie lekko nie było, musiałam zebrać sporo papierów. Miałam też, poza tematem wizytację z NFOŚiGW, decydentów- opowiadali o zmianach- będą konkretne. Albo już są wprowadzone, albo za chwilę będą. Papierów mniej do zgromadzenia nie będzie, ale np. 1 weryfikacja, ta pierwsza- ma nie być obowiązkowa. Zainteresowanym polecam kontakt telefoniczny z infolinią- korzystałam i nie miałam problemu, by się dodzwonić oraz uzyskać potrzebne informacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...