Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Homek by Agulla - Pogaduchy


Agulla

Recommended Posts

Przepraszam za roztargnienie,ale sama rozumiesz,co człowiek ma w głowie w tym czasie:confused:Sama przeprowadzka to nie wszystko,u nas po prostu wiele rzeczy będzie kończonych w ostatnich dniach:mad:Plany planami a rzeczywistość jest jaka jest,montaż kuchni,panele,montaż drzwi to tylko te ważniejsze zadania do zrealizowania do soboty:o Nie wiem jak będzie,czy po prostu ekipy nie nawalą:sick:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 275
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj!!

 

Zaglądam rzadko ;) ale jestem pod wrażeniem. Osiągnęliście stan surowy zamknięty i lecicie dalej:) Gratulacj:wave:

Moją uwagę przykuło okno narożne - chyba tak to się nazywa;/

Chciałam miec takie w kuchn ale mąż sie nie zgodizł ehh...

Domek prezentuje się bardzo ładnie:)

 

Pozdrawiam:bye:

 

Ps. mogłabyś minapisac cene za schody betonowe materiał plus robocizna -na priv wyślij wiadomość jeśli to możliwe:) będę wdzięczna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałam żadnego powiadomienia o Waszych wiadomościach :mad:

 

Przepraszam za roztargnienie,ale sama rozumiesz,co człowiek ma w głowie w tym czasie:confused:Sama przeprowadzka to nie wszystko,u nas po prostu wiele rzeczy będzie kończonych w ostatnich dniach:mad:Plany planami a rzeczywistość jest jaka jest,montaż kuchni,panele,montaż drzwi to tylko te ważniejsze zadania do zrealizowania do soboty:o Nie wiem jak będzie,czy po prostu ekipy nie nawalą:sick:

 

Aniu nic nie szkodzi :) Poradzicie sobie wzorowo i spełni się Twoje marzenie o kawce na tarasie :)

 

Witaj!!

 

Zaglądam rzadko ;) ale jestem pod wrażeniem. Osiągnęliście stan surowy zamknięty i lecicie dalej:) Gratulacj:wave:

Moją uwagę przykuło okno narożne - chyba tak to się nazywa;/

Chciałam miec takie w kuchn ale mąż sie nie zgodizł ehh...

Domek prezentuje się bardzo ładnie:)

 

Pozdrawiam:bye:

 

Ps. mogłabyś minapisac cene za schody betonowe materiał plus robocizna -na priv wyślij wiadomość jeśli to możliwe:) będę wdzięczna:)

 

Okno narożne super wygląda, ale powiem Ci, że myślałam, że jednak będę przez nie miała większą widoczność na działkę. A dlaczego Twój mąż się nie zgodził? Nie mam pojęcia ile nas kosztowały schody betonowe - były wylawane razem ze stropem, więc nie mogę Ci podać ich dokładnej ceny. Robocizna była płacona za cały ssz, więc też Ci nie pomogę :)

 

bardzo podoba mi sie mniejsza wersja waszego projektu, i podpatruje regularnie wasza budowe. Czy moglibyscie napisac conieco o kosztach ? i byloby fantastycznie gdybyscie znaleźli chwile na wrzucenie wiekszej ilosci zdjec wnetrza domu.

pozdrawiam ze Szczecina

 

Witaj :) Czy jakieś wnętrze szczególnie chciałbyś zobaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Hej!!!

Ale już domowo u Was :) dawno nie zaglądałam, a tu już nawet jadalnia umeblowana ;) My jesteśmy na bardzo podobnym etapie - dziś SSZ :) i za dwa dni ruszają tynki, ale też czekam na wykończeniówkę, o już mam dość tego kucia, wiercenia, wbijania gwoździ...Fachowo zrobiona izolacja!! :) Podziwiam bo wiem ile to zajmuje czasu i sił!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Asiu, doskonale rozumiem to zmęczenie budową - gwoździe, młotki, papy i kable. Ja myślę o tkaninach, krzesłach, lampach, a mój mąż cały czas sprowadza mnie na ziemię i zamiast szukać stołu do jadalni to zmusza mnie do wybierania styropianu :p Ale to już tuż, tuż widać koniec, prawda? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam u Was? U nas wylewki więc na razie będzie jakieś dwa tygodnie przerwy. Wiesz... Z jednej strony chciałabym już wieszać obrazki na ścianach, ale jak myślę o wykończeniówce to dopiero robi mi się słabo :) Ja mam problem w sklepach, bo jak dla mnie jest tak duży wybór i tyle ładnych rzeczy, że nie wiem jak podejmę decyzję :) Ja nawet ciuchów za bardzo nie umiem kupować a co dopiero dopasować te wszystkie detale...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przerwie rusza już wykończeniówka? Myślisz, że zdąży to wszsytko wyschnąć?

 

Wykończenówka nie bez powodu tak się nazywa :D Ale jest to jednak etap, który najbardziej mnie interesuje :) Z dopasowaniem wssytkiego na pewno poradzisz sobie znakomicie! Jestem pewna, że już zdążyłaś pomyśleć o każdym detalu, jak ja :p

 

P.S. Gdzie zamawiacie drzwi zewnętrzne i bramę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykończeniówka gdzieś w połowie września, zaczniemy od ocieplenia, gładzi, sufitów podwieszanych....itd. Bramę chcę Hormanna, taką jak na zdjęciu tylko 5 m szerokości ( urabiam męża). Chociaż najkorzystniej cenowo wyszłaby Wiśniowskiego z firmy w Brzesku. Zobaczymy. Drzwi szukam aluminiowych, czekam na wycenę Aluhaus, Adeco. Ale drzwi na końcu założę - mamy dość solidne tymczasowe, a boję się że je zniszczą budowlańcy.

pasy L biała.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Masz na poddaszu w szczycie spore okna balkonowe myślę, że ładnie doświetlają pokoje. Mam zamiar zrobić maksymalnie jak największe, zastanawiam się czy mogę zrezygnować z dachowych i wstawić dachowe tylko w ;)łazience i pralni. Co myślisz o tym pomyśle?

 

Witaj karolinaciosaniec :) U nas jedna z sypialni ma okno balkonowe oraz dachowe i uważam, że jest tam jaśniej niż w tej, gdzie tego okna nie ma. Ja w projekcie nic nie zmieniałam z oknami w pokojach i nie żałuję tej decyzji. Okno dachowe idealnie nadaje się jednak nad biurko i właśnie w tej sypialni gdzie ono jest będzie pod nim umiejscowiony blat z komputerem. Daj znać jaką decyzję podjęłaś! :)

 

 

No proszę - wylewki i tynki schną, brama się robi - DOM :) Jakie plany na najbliższy czas? Działacie dalej?

 

Asiu, teraz jesteśmy w trakcie sprzedaży mieszkania. Mam nadzieje, że szybko sie sprzeda i będziemy mogli ruszyć dalej :) Czekamy też na media :mad: Cos mi się wydaje, że mogą znacznie opóźńić przeprowadzkę. A jak u Was z mediami?

 

 

Witam się! Domek super. Jakbym miała jeszcze raz wybierać projekt to z wielką chęcią miodokwiaty bym wybrała. Kibicuję i będę zaglądać:)

 

Witaj solito3 :) Cieszę się, że podczytujesz i zapraszam częściej :) Cieszę się, że domek Ci się podoba, my również uważamy, że to był trafiony wybór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spytać ile średnio wynosi m2 wylewek? Najlepiej od styropianiu, przez folię, podłogówkę do wylewek, z uwzględnieniem robocizny. W necie znalazłam jakieś kwoty 100-120zl/m2 ale sama nie wiem czy tyczy się to samej podłogówki, czy też folii i wylewek. Z góry dzięki za odpowiedź. Gratuluję wylewek:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga,

U nas na razie woda jest, prąd wykonany, ale nie zinwentaryzowany, reszta się kotłuje w urzędach, najgorzej z gazem, bo bardzo by nam się przydał do wygrzewając wylewek, a będzie pewnie dopiero w listopadzie. Ale wiem co przeżywacie i współczuję.

 

Asiu, a kiedy składaliście papiery do przyłączy? Mam nadzieje, że jakoś uda nam się to przyspieszyć. Na jakie drzwi zewnętrzne się w końcu zdecydowaliście? Mogę prosić o namiary na Pana od kominków na Klimeckiego? Porównamy ceny :) On również robił Wam całą zabudowę?

 

Można spytać ile średnio wynosi m2 wylewek? Najlepiej od styropianiu, przez folię, podłogówkę do wylewek, z uwzględnieniem robocizny. W necie znalazłam jakieś kwoty 100-120zl/m2 ale sama nie wiem czy tyczy się to samej podłogówki, czy też folii i wylewek. Z góry dzięki za odpowiedź. Gratuluję wylewek:)

 

solito3 my za wylewki płaciliśmy 9800 bez VATu. Nasza podłoga to 185m2. W tej cenie była robocizna, styropian i folia (tam gdzie nie było ogrzewania podłogowego). Nie powiem Ci dokładnie ile wynosi m2, bo jest on inaczej liczony na parterze i inaczej na piętrze. Zależy to od róznej grubosci styropianu. Wydaje mi się, że cena o której piszesz dot. wylewek z ogrzewaniem podłogowym.

 

Aga no i palnęłam Ci wpis w dzienniku ... sorki wielkie ... ale teraz już wiem że masz komentarze :)

 

Nic się nie dzieje :) Zapraszam częściej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga,

namiary poszły na priv :)

ps. nie wiem jakie planujecie płytki do garażu i kotłowni, ale w Max-Fliz są dość fajne, z gatunku 1, w wymiarach 30x60, w cenie promocyjnej 29 zł. Sprawdź sobie na stronie, jak podobają Wam się większe i ciemne to te są naprawdę ok. Tylko zostało im 200m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...