Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Homek by Agulla - Pogaduchy


Agulla

Recommended Posts

Witaj,

Agulla zniknęłaś gdzieś. jestem ciekawa dalszych etapów Twojej budowy. Projekt mi się bardzo podoba, przymierzam się do niego. Układ dla mnie jest idealny. Rzeczywiście tylko ta sypialnia jest ciut mała, ale teraz mam jeszcze mniejszą i daje radę ;) Czekam na dalsze relacje i życzę powodzenia w dalszych zmaganiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 275
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj,

Agulla zniknęłaś gdzieś. jestem ciekawa dalszych etapów Twojej budowy. Projekt mi się bardzo podoba, przymierzam się do niego. Układ dla mnie jest idealny. Rzeczywiście tylko ta sypialnia jest ciut mała, ale teraz mam jeszcze mniejszą i daje radę ;) Czekam na dalsze relacje i życzę powodzenia w dalszych zmaganiach.

 

Witaj Warmii

Rzeczywiście Agulla gdzieś zniknela:(Mogę Cię jedynie pocieszyć , że też zmagał am się z tą mała sypialnia ale właśnie jesteśmy na etapie stawiania ścianek na gorze i wydaje się że ta sypialnia będzie jednak ok tylko trzeba stworzyć odpowiedni klimat☺Jak tylko będzie skończone dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Agulla zniknęłaś gdzieś. jestem ciekawa dalszych etapów Twojej budowy. Projekt mi się bardzo podoba, przymierzam się do niego. Układ dla mnie jest idealny. Rzeczywiście tylko ta sypialnia jest ciut mała, ale teraz mam jeszcze mniejszą i daje radę ;) Czekam na dalsze relacje i życzę powodzenia w dalszych zmaganiach.

 

Witaj Warmii

Rzeczywiście Agulla gdzieś zniknela:(Mogę Cię jedynie pocieszyć , że też zmagał am się z tą mała sypialnia ale właśnie jesteśmy na etapie stawiania ścianek na gorze i wydaje się że ta sypialnia będzie jednak ok tylko trzeba stworzyć odpowiedni klimat☺Jak tylko będzie skończone dam znać.

 

Wow! Jak miło, że jeszcze tutaj ktoś zagląda :) Przerwa we wpisach jest spowodowana moją depresją budowlaną - spie...... nam obróbkę okien dachowych. Masakra jak to wygląda. Chyba nawet nie będę wstawiała tutaj takich zdjęć. Generalnie jutro na ekspertyzie ma być kierownik budowy i wypowiedzieć się co do fachowości wykonania tej pracy. Zobaczymy co będzie dalej...

 

A z innych rzeczy - robi się elewacja, oczywiście bez koloru, bo na to to już za późno i dzisiaj kończą montować solary. W tym tygodniu ma być jeszcze ekipa od reku, pan od barierek zewnętrznych oraz ktoś do pomiaru parapetów, elektryk również wpadnie, aby dokończyć dzieła. A! i w środę montaż bramy i drzwi wejściowych :D Kominek zamówiony i próbujemy czarować Panie w urzędzie, aby szybko udało się zrobić przyłącz gazu - bez niego ciężko cokolwiek robić w środku. Mam nadzieję, że jak wyjaśni się jakoś sprawa z oknami i zobaczę drzwi oraz bramę to wróci mi chęć do budowy :D i wtedy Was zasypię zdjeciami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! Jak miło, że jeszcze tutaj ktoś zagląda :) Przerwa we wpisach jest spowodowana moją depresją budowlaną - spie...... nam obróbkę okien dachowych. Masakra jak to wygląda. Chyba nawet nie będę wstawiała tutaj takich zdjęć. Generalnie jutro na ekspertyzie ma być kierownik budowy i wypowiedzieć się co do fachowości wykonania tej pracy. Zobaczymy co będzie dalej...

 

A z innych rzeczy - robi się elewacja, oczywiście bez koloru, bo na to to już za późno i dzisiaj kończą montować solary. W tym tygodniu ma być jeszcze ekipa od reku, pan od barierek zewnętrznych oraz ktoś do pomiaru parapetów, elektryk również wpadnie, aby dokończyć dzieła. A! i w środę montaż bramy i drzwi wejściowych :D Kominek zamówiony i próbujemy czarować Panie w urzędzie, aby szybko udało się zrobić przyłącz gazu - bez niego ciężko cokolwiek robić w środku. Mam nadzieję, że jak wyjaśni się jakoś sprawa z oknami i zobaczę drzwi oraz bramę to wróci mi chęć do budowy :D i wtedy Was zasypię zdjeciami :)

Witaj Agulla

Super, że się odezwałaś:))) Aż sie przestraszyłam tą Twoją obróbką okien dachowych bo włąsnie jesteśmy na etapie konstrukcji dachu . I aż się boję skoro mówisz że aż tak żle.

Jęśli będziesz miała czas to proszę napisz na co mam zwrócić uwagę zeby sie to nie powtórzyło u mnie.

Pozdrawiam

Wytrwa łości!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Agulla

Super, że się odezwałaś:))) Aż sie przestraszyłam tą Twoją obróbką okien dachowych bo włąsnie jesteśmy na etapie konstrukcji dachu . I aż się boję skoro mówisz że aż tak żle.

Jęśli będziesz miała czas to proszę napisz na co mam zwrócić uwagę zeby sie to nie powtórzyło u mnie.

Pozdrawiam

Wytrwa łości!!!

 

Agulla czy okna na klatce schodowej nie wydają Ci się być zbyt nisko?

Czy tam jest ok z tą wysokością?

Dziekuję Ci za odp[owiedz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna na klatce schodowej są jak najabrdziej na dobrej wysokości. Zresztą, ten spocznik na klatce schodowej z tymi oknami to moja ulubione miejsce w domu :) Zobaczysz, Ciebie też zachwycą! Może pokażaesz jakieś zdjęcia z budowy?

 

P.S. Zamontowali nam drzwi zewnętrzna! Ale ich jeszcze nie widziałam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna na klatce schodowej są jak najabrdziej na dobrej wysokości. Zresztą, ten spocznik na klatce schodowej z tymi oknami to moja ulubione miejsce w domu :) Zobaczysz, Ciebie też zachwycą! Może pokażaesz jakieś zdjęcia z budowy?

 

P.S. Zamontowali nam drzwi zewnętrzna! Ale ich jeszcze nie widziałam :(

 

Witaj

 

Dzięki,że mnie pocieszyłaś mnie z tą klatką schodową:)Boje się tylko ze będzie w lecie mocno grzało ale są takie fajne markizy przeciwsłoneczne które chronią dość mocno od słońca wiec pociecha jest.

 

Postanowiliśmy zmniejszyć okna balkonowe w pokojach dzieci do 100 a tym samym zagospodarować więcej ścianki npna szersze łożko.Co Ty na to?

Z tym ze w jednym z pokoji córek wstawiamy okno dachowe.

Czy masz cos co bys chciala zmienic do tej pory w projekcie koniecznie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Hej Aga, cieszę się bardzo, że prace na budowie idą pełną parą i już takie efekty :lol2:

Widzę, że ocieplenie 20 cm - u nas tak samo, a sąsiad stwierdził, że przy takiej grubości styropianu to wystarczy żarówkę włączyć i będzie ciepło :)

Kominek zgrabniutki i jeszcze taki czysty :) Działacie coś w środku czy przerwa na zimę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dawno mnie nie bylo :)

 

Piekne postepy :yes:

wspolczuje ekipy od okien :(

 

Witam Mmelisa :) postępy faktycznie piękne, ale ja i tak myslałam, że nam to pójdzie sprawniej. Sporo nas przystopowały media z którymi nadal walczymy oraz właśnie obróbka tych okien. Najgorsze w tym wszsytkim jest to, że wykonawca w ogóle nie chciał przyjąć do wiadmości, że zrobił tę obróbkę źle. Dopiero jak rozebraliśmy jedno okno i palcem kierownik mu pokazywał, co i jak powinno być to chcąc nie chcąc musiał przytaknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Aga, cieszę się bardzo, że prace na budowie idą pełną parą i już takie efekty :lol2:

Widzę, że ocieplenie 20 cm - u nas tak samo, a sąsiad stwierdził, że przy takiej grubości styropianu to wystarczy żarówkę włączyć i będzie ciepło :)

Kominek zgrabniutki i jeszcze taki czysty :) Działacie coś w środku czy przerwa na zimę?

 

Witaj Asiu :) Efekty spore, teraz trzymamy kciuki za pogodę, to może faktycznie uda się kolor zrobić w tym roku. Ocieplenie już skończone, ale nie powidziałabym, że wystarczy żarówka :p dzisiaj jak tam była (w końcu od dłuższego czasu) to czułam każdą przemarzniętą kosteczkę.

 

Rozpalanie w kominku przed nami - premiera w sobotę :D W środku działamy! Układa się kotłownia, pan od łazienek wchodzi w ostatni tydzień listopada. Wyposażenie łazienkowe w całości zamówione! Aż się boję patrzeć na fakturę :(

 

Wy macie już wszsytkie media?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to podziwiam :) u nas w tym roku zostaje na biało elewacja a na wiosnę drewno i kolor. Pochwal się co wybrałaś do łazienek - my oprócz płytek, wanny i wannowej baterii wciąż się zastanawiamy więc może coś podpatrzę u Ciebie. Czekamy na wykonanie kanalizacji.

Witaj Asiu :) Efekty spore, teraz trzymamy kciuki za pogodę, to może faktycznie uda się kolor zrobić w tym roku. Ocieplenie już skończone, ale nie powidziałabym, że wystarczy żarówka :p dzisiaj jak tam była (w końcu od dłuższego czasu) to czułam każdą przemarzniętą kosteczkę.

 

Rozpalanie w kominku przed nami - premiera w sobotę :D W środku działamy! Układa się kotłownia, pan od łazienek wchodzi w ostatni tydzień listopada. Wyposażenie łazienkowe w całości zamówione! Aż się boję patrzeć na fakturę :(

 

Wy macie już wszsytkie media?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu,

 

czy cos konkretnego interesuje Cię dot. łazienek?

 

My cały czas zastanawiamy się nad drewnem na elewacji i zostawiliśmy na nie miejsce. Nasz taras w żaden sposób nie jest osłonięty przed słońcem i boję się, żę drewno tylko przez krótki moment będzie wyglądało na nim korzystnie...

 

P.S. Dzisiaj ma przyjść wycena z Teko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie na elewacji deski (Zadne tam jakies egzotic ) i od 2 lat daja rade, zero skazy :D :cool:

a miejsca mam starsznie narazone sloncem i podczas deszczu, wiatru rowniez :yes:

 

a dokladniej to mamy deski swierkowe, suszone i strugane,maja okolo 20mm grubosci.sa pomalowane Sadolinem Lakierobejca.

Edytowane przez Mmelisa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baterie, umywalki, WC, kabina prysznicowa. W ogóle nie mam czasu za tym patrzeć. Trzymam kciuki za dobrą cenę.

Asiu,

 

czy cos konkretnego interesuje Cię dot. łazienek?

 

My cały czas zastanawiamy się nad drewnem na elewacji i zostawiliśmy na nie miejsce. Nasz taras w żaden sposób nie jest osłonięty przed słońcem i boję się, żę drewno tylko przez krótki moment będzie wyglądało na nim korzystnie...

 

P.S. Dzisiaj ma przyjść wycena z Teko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli moge cos wtracic od siebie, to w zyciu spizarki bym sobie nie odpuscila..chocby nie wiem jaka mialaby ona byc..ale nie chcialam sie jej pozbyc :no:

moj maz mnie namawial na usuniecie jej ale ja stanowczo :no:

wiec wymyslilam patent na sprytne ukrycie jej :D

 

jezeli moge to na chwile wkleje zdjecia (robocze, nie skonczone ;) )

DSC06988.JPG

DSC06989.JPG

DSC07035.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilia, dziekuje :)

nie chcialam drzwi zwyklych wstawiac, chociaz koszt bylby nizszy..ale teraz mam satysfakcje z tego, ze mam takie male czary mary i kazdy mysli ze to wielka szafka kuchenna :rolleyes: :D

 

Agulla to sie doczekalas skrawka..bo ostatnio jak pisalysmy to mialam wybrany projekt (ktory mialam pokazac) :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...