Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybrzuszenie ściany za piecem kaflowym.


Recommended Posts

Witam. Jakiś czas temu zauważyłem wybrzuszenie na ścianie za piecem kaflowym, dokładnie nad miejscem, w którym rura od pieca wchodzi do ściany. Czy jest to coś groźnego i skąd się to mogło wziąć? W kwestii estetyki nie przeszkadza mi to zbytnio bo jest za piecem, ale zastanawia mnie czy nie jest to niebezpieczne? Ponadto na tej ścianie widać zaczernione miejsca, a do tego tynk brązowieje i kruszy się nawet pół metra od pieca i pół metra od podłogi(tylko kilka cm prześwitywało). Domyślam się, że komin jest do remontu/wymiany, ale jest listopad i wolałbym się tym zająć dopiero na wiosnę.

Swoją drogą warto wspomnieć, że jest to stary dom z cegły, a z drugiej strony ściany stoi "koza" i z jej strony ściana wygląda dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Generalnie tynk sam z siebie nie odpada, choć są to "widelcowe" ściany(w sensie, że można tynk wydrapać widelcem)- nie wiadomo kiedy i czy w ogóle ktoś to skuwał, a przebarwienia dostrzegłem podczas skrobania farby- zauważyłem dwa brązowe punkciki i potraktowałem je rogiem szpachelki, po czym odsłoniło się większe ognisko sadzy. Zastanawiam się czy uda mi się z tym przetrwać zimę czy uciekać stąd czym prędzej póki węgla nie kupiłem, co planuję zrobić jutro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...