Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

?ciana trójwarstwowa


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 74
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

- po pierwsze primo: szczelina wentylacyjna jest, jak sama nazwa wskazuje do wentylacji; aby ją zapewnić daje się to to i to (zostało tu już napisane); separacja nie ma tu wielkiego znaczenia znaczenia

 

- po drugie primo: przy wyk. ścian 3w ze styropianem w środku i tak powstaje jakaś pustka, którą należałoby też wentylować (konia z rzędem temu, kto wymuruje ść osłonową tak dokładnie, że co do mm dociśnie styropian do ściany nośnej) bo każdą zamkniętą przestrzeń powinno się wentylować - może w niej wykraplać się para wodna i nie ma znaczenia czy styropian czy wełna (a ta chłonie wodę)

 

:D

Aru,

 

Jezeli uwazasz, ze w szczelinie o szerokosci 2 cm, z nierowna scianka dociskowa ..z masa kotew wytworzy sie ciag kominowy to ...gratuluje wiary i ....

 

Na pewno wiesz, jak dokladnie musza byc wymurowane kominy ...dlaczego w waskiej szczelinie mialoby byc inaczej ??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ściana trójwarstwowa?

Doskonały mikroklimat

 

 

Gwarancja

że ściana ma założoną izolacyjność termiczną.

Wolność wyboru

Tylko ściana warstwowa daje możliwość wyboru wysokości kosztów ogrzewania, jakie będzie ponosił użytkownik przez następne kilkadziesiąt lat. A to dzięki temu, że w sposób praktycznie nieograniczony kształtuje się współczynnik przenikania ciepła jest niemożliwe.

 

Niezmienność

Właściwie skonstruowana i wykonana ściana trójwarstwowa zapewnia, że poszczególne jej warstwy harmonijnie ze sobą współpracują, co pozwala uzyskać niezmienną w czasie izolacyjność termiczną ściany, niezależną od warunków zewnętrznych, szczególnie wilgoci.

 

Jolu,

 

Doskonaly mikroklimat ;-)

dlaczego sciana np. 2W + welna ma gorszy mikroklimat?

Zreszta ...na pewno widzialas mase postow, ze mikroklimat i szczelnosc styropianu to dwie rozne rzeczy ...

Wolnosc wyboru ...hahahaha po prostu nie rozumiem tej argumentacji - to sa jakies materialy reklamowe chyba ... ? ;-)

Niezmiennosc ?? ...jak juz wybudujesz 3W ...bedziesz miala ja niezmiennie ...

Gwarancja ??

JOLU!! jeszcze nie jest za pozno !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie o izolacyjność ściany, to ścianka osłonowa, poza walorami estetycznymi i ochrona mechaniczną użytego ocieplenia - w duże mrozy - w micro-minimalnym stopniu ma na nią wpływ. To uzyte ocieplenie zapobiega ucieczce ciepła i dlatego każda każda warstwa osłonowa będzie w całości przemrożona i będzie podlegać zmianom atmosferycznym.

Mozna i tak spojrzeć na problem, że w szczelinie ściany 3W, szczelnie wypełnionej styropianem jest bardzo mało zamkniętego powietrza, zatem i ewentualna kondensacja pary zawartej w tym powietrzu będzie minimalna. Poza tym wilgotność powietrza zimą jest z reguły dużo niższa, niż w innym czasie, zatem temat kondensacji wilgoci jest dość nadużywany do róznych celów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ma duże znaczenie to, czy ściana osłonowa jest z cegłu modularnej 8,8cm, czy kratówki 12cm? Która byłaby lepsza? (ocieplenie wełna 10cm), dom z poddaszem uzytk.Starałem się unikać grubej ściany, dlatego w projekcie mam 8,8.Czy dobrze?Jestem przed zakupem warstwy osłonowej.Czy ktoś orientuje się w tym temacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zbudowany dom ze sciana 3w. Koszt jest całkiem porównywalny z innymi a daje mi dobre ocieplenie bo nie ma żadnych (!) mostków termincznych (pomijam kotwy). Max28 + 16cm wełna +2cm powietrze+12cm pustak. Dość grubo to fakt ale wiem, ze będzie ciepło i nie bedzie wilgoci. A na gruba sciane jest rozwiązanie z zamków średniowiecza, trzeba lekko zukosowac scianki boczne w oknach i będzie i ładniej i ciekawiej. Rozpatrywałem 2w ale nie lubie tych wgnieceń na tynku...

Jolu, zdecydowanie zbuduj z wentylacja, tez się zastanawiałem ale ostatecznie 2cm wolnego nie przeszkadza a na pewno odprowadzi wilgoć o ile będziesz miała jakies nawiewy i wywiew u góry. Nie potrzeba tego wiele bo jak wiadomo para wodna przecisnie sie i przez małe szczelinki :-)

Nie żałuj izolacji bo i tak za 10 będzie to mało. 2x7 o którym pisze co cąłkiem ładna grubośc i tego bym sie trzymał.

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz w jakims dziwnym zachwycie nad tekstem WojtkaSz i niestety wprowadzasz w blad !!!.

O ile zewnętrzna scianka oslonowa dla izolacyjnosci istotnie ma drugorzedne znaczenie, to rodzaj i grubosc sciany nosnej jak najbardziej.

Zanim cos napiszesz, doradzam poczytac conieco o wlasciwosciach materialow budowlanych i wplywie tych wlasciwosci na przenikalnosc cieplna i grubosc ocieplenia koniecznego dla osiagniecia oczekiwanego U.

Owczy ped do pogrubiania izolacji spowoduje, ze niebawem bedzie ona drozsza od sciany ktora ma ocieplac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że nareszcie znalazłem kogoś, kto buduje ścianę 3w z ociepleniem z wełny. Miałbym zarazem kilka pytań do WojtkaSz:

 

1) Jak długo masz już ścianę 3w z wełną w środku?

2) Jak wysoki masz cokół dookoła domu?

3) Skąd wynika twoje przekonanie, że nie będziesz miał wilgoci, przecież wełna wciąga wilgoć jak gąbka?

4) Czy słyszałeś cokolwiek o skraplaniu się pary wodnej w tzw. punkcie rosy? Ja zbyt wiele nie słyszałem, ale słyszałem, że punkt ten może przy pewnych warunkach pogodowych wypaść w środku wełny mineralnej.

5) Czy ocieplenie robiłeś sam, czy wykonywali je fachowcy? Jeżeli fachowcy, to czy dali Ci jakąś gwarancję na wykonaną robotę?

 

Te pytania zadaję Ci dlatego, bo sam chciałbym mieć ścianę 3w z wełną mineralną w środku i nie chciałbym popełnić jakichś błędów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj czytałam o właściwościach wełny, styropianu i polistyrenu estrudowanego. Wiem że tego ostatniego używa się tylko do izolacji fundamentów bo jest bardzooooo odporny na wilgoć no i jest drogi ale zastanawiam się czy można użyć go do ocieplenia ścian?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję poczytam ale jeśli tak drogo to FS15, FS20 styropian wystarczy. Nadal myślę jak ma wyglądać moja ściana 3w z pustką czy bez?

Może U25+14styropian+2pustka+9DZ albo

U25+16styropian+9DZ albo

Max29+12styropian+9DZ tu współcz. 0.27 a może?

Max19+16styropian+9DZ tu współcz. 0,25

co o tym myślicie bo spać nie moge przez te "durne" ściany!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...