Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pożar & zalanie budynku


Miecu

Recommended Posts

Witam wszystkich na forum, jestem spoza branży, ale szukając porad trafiłem tutaj.

 

Pare dni temu stała się przykra rzecz - zapalił się, domu który wynająłem kuzynce. Straty są spore, budynek był gospodarczo-mieszkalny. Sprawa wygląda tak że mieszkanie zostało zalane - przez wodę którą gaszono budynek. Dosyć mocno zamokły ściany, sufit. Co teraz robić ? Wiadomo że zbliża się zima, przecież może to wszystko porozsadzać i koniec. Na to żeby jakaś cyrkulacja powietrza to osuszyła to nawet nie ma szans. Wypożyczyć urządzenia suszarnicze ? Czy co zrobić ?

 

Pomoże ktoś dobry i z większym doświadczeniem ?

 

Pozdrawiam forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Przykra sprawa. Budynek w tych warunkach pogodowych po zalaniu można osuszyć wyłącznie odwilżaczem, lub jak kto woli osuszaczem powietrza. Po powodzi w 2010 osuszenie kondygnacji domu zalanego do połowy pierwszego piętra zajmowało nam około 2 tygodni. Tylko tam domy stały w wodzie, tu masz farta, bo wody z akcji gaśniczej było nieporównywalnie mniej. Trzeba pamiętać, żeby osuszać nie wietrząc jednocześnie, ale ogrzewać trzeba na maxa. Odwilżacz najlepiej podłączyć do kanalizacji, bo możesz nie nadążać z opróżnianiem zbiornika. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cerver, dziękuje za wypowiedź.

 

Fakt, wody jest nieporównywalnie mniej. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin. Powiedz mi, jako człowiekowi który się nie zna - mówisz o osuszaczu, a ja mam przed oczami coś a'la farelka, oczywiście o odpowiedniej skali. Ale odwilżacz.. ? To ucządzenie które jakoś ściąga wodę ze ścian i musi ją odprowadzać do kanalizacji ? Prosiłbym Cię o odpowiedź. Może znasz jakieś firmy, które chociażby wypożyczają taki sprzęt.

 

Zachęcam do wypowiedzi innych, każda pomoc się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, zasada działania jasna i logiczna. Rozumiem. A jak z użyciem ? Stawiam w pomieszczeniu na określony czas, potem mierze wilgotność ścian czy jak ? Takie urządzenie chyba najlepiej by było wypożyczyć, prawda ?

 

Dzieki wielkie za pomoc i czekam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe do domowego użytku, można kupić choćby w casto. Te bardziej przemysłowe kosztują kilka tysi, choć wydajność mają nieporównywalnie większą- kilkadziesiąt litrów wody na dobę, w zależności od mocy. A użycie bardzo proste- zmniejszająca się ilość wody odzyskanej z powietrza świadczy o obniżaniu się poziomu wilgoci w ścianach i stropach. Wiadomo jednak, że zawsze jakaś wilgoć będzie w powietrzu, więc jeśli przez jakiś czas poziom wody będzie stały, to oznacza, że sprzęt zrobił swoje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki dzięki. Te domowe to na pewno słabsze. Ale wiesz jaka jest sytuacja, zima się zbliża, a ze teren górski, to tam szybciej przyjdą (przychodzą) mrozy. Więc odwilżacz mały pewnie chodziłby dzien i noc. Taka przemysłowa fajna rzecz, ale skoro droga, to może są jakieś firmy które to wypożyczają ? Albo świadczą usługi. Poszukam coś, ale gdyby Ci się chciało/znasz coś godnego uwagi, prosiłbym żebyś podrzucił linka. Nie chce byś robił robote za mnie (szukanie), ale może coś znasz.

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...