Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kamien ozdobny na zabudowie z kominka (zdjecie)


Krzysiek156

Recommended Posts

Witam. Chcialem zapytac osoby ktore maja wieksza wiedze odnosnie montazu kamienia ozdobnego,

czy moze on zostac polozony na zabudowie z plyty g-k z kominka czy ze zwgledu na temperature nie ma sensu go tam ukladac bo i tak odpadnie. Czekam na opinie i kometarze.

 

 

Ponizej zdjecie

 

http://www.allegaleria.pl/images/gp7cercnurpgd55s45w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcialem zapytac osoby ktore maja wieksza wiedze odnosnie montazu kamienia ozdobnego,

czy moze on zostac polozony na zabudowie z plyty g-k z kominka czy ze zwgledu na temperature nie ma sensu go tam ukladac bo i tak odpadnie. Czekam na opinie i kometarze.

 

 

Ponizej zdjecie

 

http://www.allegaleria.pl/images/gp7cercnurpgd55s45w.jpg

 

Sprecyzuj o co dokładnie chodzi bo ja za bardzo nie rozumiem. To zdjęcie przedstawia twój kominek i chcesz go okleić kamieniem? Czy chcesz przykleić taką ramkę ozdobną z kamienia jak widzimy na zdjęciu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem zapytac osoby ktore maja wieksza wiedze odnosnie montazu kamienia ozdobnego

A co to jest "kamień ozdobny"? Kamienie bywają różne, a dodatkowo "kamień" ma jeszcze znaczenia potoczne. Chcesz przylepić ładne otoczaki w całości, pocięte na plastry, czy może marmur albo granit? Jakiej grubości to coś ma być i w jakiej postaci? Od góry do dołu czy z przerwami?

 

Nie wiem jak u mnie dokładnie montowano kominek, bo robiła to najlepsza firma w okolicy, ale jest to w dużej mierze samonośna układanka, do tego klejona do siebie. Czy od środka ma dodatkowe łączenia, czy klejona do g-k, czy mocowana do profili od g-k - nie mam pojęcia. Wiem tylko jedno - marmur o wysokości ponad 2.5 metra i grubości nawet tych podstawowych 3cm waży sporo (ciężar właściwy marmuru to ok. 2.7g/cm3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj o co dokładnie chodzi bo ja za bardzo nie rozumiem. To zdjęcie przedstawia twój kominek i chcesz go okleić kamieniem? Czy chcesz przykleić taką ramkę ozdobną z kamienia jak widzimy na zdjęciu?

Pozdrawiam

 

Sorry moze zle i nieskladnie opisalem. Chce na tej scianie (plyta k-gips) gdzie mam kominek oblozyc go tzw kamienien (lupek) tylko niewiem czy nie odpadnie po jakims okresie z zwgledu na temperature. Ramka kominka zostaje na swoim miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry moze zle i nieskladnie opisalem. Chce na tej scianie (plyta k-gips) gdzie mam kominek oblozyc go tzw kamienien (lupek) tylko niewiem czy nie odpadnie po jakims okresie z zwgledu na temperature. Ramka kominka zostaje na swoim miejscu

 

Wydaje mi się, że chodzi Ci o imitację kamienia wykonaną z gipsu? Jeśli tak to spokojnie możesz przyklejać na K/G - ładnie wygląda i na pewno posłuży. Nie kupuj tylko najtańszej. Spokojnie wykonasz to samemu bo jest to banalne. A jeżeli mówisz o naturalnym łupku to raczej byłoby to za ciężkie i na pewno bardzo drogie:yes:

 

A swoją drogą to masz podobną konstrukcję kominka do mojej:) looknij na fotkę:

qs9n.jpg

Edytowane przez map78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że chodzi Ci o imitację kamienia wykonaną z gipsu? Jeśli tak to spokojnie możesz przyklejać na K/G - ładnie wygląda i na pewno posłuży. Nie kupuj tylko najtańszej. Spokojnie wykonasz to samemu bo jest to banalne. A jeżeli mówisz o naturalnym łupku to raczej byłoby to za ciężkie i na pewno bardzo drogie:yes:

 

A swoją drogą to masz podobną konstrukcję kominka do mojej:) looknij na fotkę:

[ATTACH=CONFIG]224774[/ATTACH]

 

O wlasnie, Dzieki za odpowiedz, chodzilo mi o tzw imitacje kamienia , lupka ktora mozna spotkac w kazdym markecie budowlanym, takze po nowym roku zaczynam dzialac z wykonczeniami m.i.n z kominkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że pomacałem swój kominek po 3 godzinach palenia - marmur jest zimny. Mam też lukę pod oświetlenie i tam jest g-k osłaniający komorę ciepłego powietrza - ten g-k jest lekko ciepły.

 

No w takiej sytuacji, klienci zażądaliby zwrotu pieniędzy za usługę....

Bo przecież po to palą aby kominek był ciepły i oddawał ciepło spokojnie i jak najdłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w takiej sytuacji, klienci zażądaliby zwrotu pieniędzy za usługę....

Bo przecież po to palą aby kominek był ciepły i oddawał ciepło spokojnie i jak najdłużej.

Jestem laikiem w kwestiach kominkowych, ale jak dla mnie to piec powinien się nagrzać i oddawać ciepło. I tak było i jest w przypadku pieców kaflowych czy innych. W przypadku żeliwnych wkładów kominkowych, akumulatorem ciepła jest żeliwo. Po to wkład ma żebrowanie, żeby oddał ciepło powietrzu, a nie obudowie. Po to wreszcie komorę w której jest wkład okłada się wełną, żeby tego gorąca nie przekazać na obudowę, które pełni funkcję estetyczną. Ciepło zaś wychodzi sobie z kratek i przez szybę. Nie wiem czy każdy marmur byłby zadowolony z nagrzewania się, ale z pewnością tam gdzie występują łączenia - pojawiłby się problemy. Skoro kominek to najdroższy mebel w domu, to wolę by jednak nic mu nie doskwierało, choćby miał być zimny.

Gdzieś - chyba na stronie Badury - widziałem coś co było nazwane "masą akumulacyjną". Nie wczytywałem się, ale jak mniemam to jest właśnie pomysł na połączenie cechy dawnych pieców kaflowych i obecnych wkładów.

Sprostujecie jeżeli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem laikiem w kwestiach kominkowych, ale jak dla mnie to piec powinien się nagrzać i oddawać ciepło. I tak było i jest w przypadku pieców kaflowych czy innych. W przypadku żeliwnych wkładów kominkowych, akumulatorem ciepła jest żeliwo. Po to wkład ma żebrowanie, żeby oddał ciepło powietrzu, a nie obudowie. Po to wreszcie komorę w której jest wkład okłada się wełną, żeby tego gorąca nie przekazać na obudowę, które pełni funkcję estetyczną. Ciepło zaś wychodzi sobie z kratek i przez szybę. Nie wiem czy każdy marmur byłby zadowolony z nagrzewania się, ale z pewnością tam gdzie występują łączenia - pojawiłby się problemy. Skoro kominek to najdroższy mebel w domu, to wolę by jednak nic mu nie doskwierało, choćby miał być zimny.

Gdzieś - chyba na stronie Badury - widziałem coś co było nazwane "masą akumulacyjną". Nie wczytywałem się, ale jak mniemam to jest właśnie pomysł na połączenie cechy dawnych pieców kaflowych i obecnych wkładów.

Sprostujecie jeżeli się mylę.

 

Prostuję. 1.Batura m nie Badura ;)

2. Wełna nie nadaje się do budowy kominków. Kiedyś tak robiliśmy, ale Rockwool "odkrył", że przy temperaturze 200 o C pojawić się mogą toksyczne gazy, więc używanie wełny stopniowo spada, wraz ze wzrostem świadomości budowniczych. Co ciekawe, produkcja "wełny kominkowej" trwa w najlepsze:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostuję. 1.Batura m nie Badura ;)

Sorki

 

Co do wełny. W sumie to nie wiem co dokładnie mam, ale wiem że mam coś obłożone folią aluminiową, bo nie było mnie jak montowali i pstrykałem tylko fotki przez kratkę wentylacyjną. Za jakiś czas zapytam gościa.

Swoją drogą - czy tam jest aż tak gorrrąco? :o O ile dobrze rozumiem, to wkład stoi sobie w takim pudełku. W palenisku jest sobie ze 600 stopni, ale na jego obudowie - non stop chłodzonej opływającym powietrzem - będzie już mniej i jakoś wierzyć mi się nie chce, żeby w przestrzeni wokół kominka, gdzie powietrze przepływa, było w stanie nagrzać się do 200 stopni.

Kiedy serwisant kotła robił pomiar ciepła spalin, to wyszło lekko ponad 80 stopni. Kocioł gazowy kondensacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamto z tej stronki wygląda jak z horroru :p Bał bym się takiego kominka :p Może takie coś Ci się spodoba - http://mrowka.com.pl/inspiracje/relief-kamien-dekoracyjny-tatry.html

 

Z horrorem się zgadzam.

 

Z tym kominkiem od mrówki, to jakaś ściema. Kto podstawiałby fotel na czas rozpalania? A jak już rozpalę u siebie, to ledwo daję radę dołożyć kolejne polano. O siedzeniu przy otwartej szybie mowy nie ma!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...