Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podłączenie kominka do komina murowanego


rraphal88

Recommended Posts

Witam, wydaje mi się że przeszukałem forum, natomiast nie odnalazłem odpowiedzi na dręczące mnie pytanie. Postaram się zarysować sytuację, posiadam komin murowany z czerwonej pełnej cegły o wymiarach 27x14cm, planuję w przyszłości podłączyć do niego kominek, i tutaj niewiadoma, większość kominków posiada wylot spalin fi 200, natomiast wejście do komina mogę maxymalnie zrobić średnicy 14cm (z uwagi na wymiary komina), więc pytanie jak podłączyć kominek bez tak dużej redukcji? Czy są jakieś specjalne wkładki, przejściówki lub coś takiego?

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, czy u Ciebie tak się da, ale ja również komin do kominka mam wymurowany z ceramiki (nie dało się systemowego, bo jest on częścią zewnętrznej ściany), wymiar otworu kominowego to 200x200 mm(kwadrat), ale aby uniknąć problemów z przyłączem zostało to od dołu zamurowane i w ścianie komina widią wycięty otwór fi 200

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wydaje mi się że przeszukałem forum, natomiast nie odnalazłem odpowiedzi na dręczące mnie pytanie. Postaram się zarysować sytuację, posiadam komin murowany z czerwonej pełnej cegły o wymiarach 27x14cm, planuję w przyszłości podłączyć do niego kominek, i tutaj niewiadoma, większość kominków posiada wylot spalin fi 200, natomiast wejście do komina mogę maxymalnie zrobić średnicy 14cm (z uwagi na wymiary komina), więc pytanie jak podłączyć kominek bez tak dużej redukcji? Czy są jakieś specjalne wkładki, przejściówki lub coś takiego?

 

 

Rafał

 

Rozkuj w lewo i w prawo po 3 cm. Nieduże wkłady mające nawet wylot 200, można podłączyć rurą 180. Wówczas podkucie zmniejsza się do 2 cm na stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...