Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Te same panele w dwóch sąsiadujących pomieszczeniach.


waldisobon

Recommended Posts

Bezpiecznie panele można kłaść do 8mb długości, powyżej tego dylatacja musi być. W przypadku wielu pomieszczeń nigdy ich nie łączę i nie chodzi tu większą ilość pracy, a o to, że w panel nieustannie pracują, a z doświadczenia widziałem już "fale Dunaju" gdzie nawet dylatacja przyścienna o wielkości 2 cm nic nie dała. Nie lubisz progówek, bo są odstające, niejednokrotnie ciężkie w montażu to zamontuj w łączeniu pomieszczeń profil H:

 

http://www.sklep.listwy.net/profile-dylatacyjne/193-panel-pl-profil-polaczeniowy-do-paneli-.html

 

Zero wiercenia, panele w pomieszczeniach pracują sobie niezależnie, patent sprawdzony wielokrotnie u klientów. Podkład który sprawdza się najlepiej to ekopłyta (np. http://www.fachura.net/podklady-/88-ekoplyta-55-mm-izoboard.html), prasowane wióry. Wytrzymuje bardzo duży nacisk, wyrównuje do 3mm na 1mb nierówności.

 

Pozdrawiam, Paweł :)

 

PS. Panele zawsze kładzie się w kierunku padania światła (bądź w szczególnych przypadkach bierze się pod uwagę większe okno, bądź drzwi, ale u Ciebie to nie problem). Zacznij sobie od ściany 3500, minimalne przesunięcia 30cm, w zależności od drzwi: drewniane do podcięcia i wpuszczenia panel pod ościeżnicę, metalowe do wycięcia z pozostawieniem 5mm dylatacji i wypełnienie kitem pod kolor (np. http://www.soudal.pl/uszczelniacze-diy/akryle-menu/item/369-kit-do-parkietu łatwy w obróbce, nie pozostawia tłustych śladów jak Den Braven). Ewentualnie zacząć możesz od drzwi, łatwiej wsunąć panel pod ościeżnicę, byle wzdłuż światła :) Kolejną ewentualnością jest położenie na skos, kąt np 30 stopni, też ciekawy efekt wychodzi. Wszystko zależy od Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

Im grubszy dasz podkład, tym bardziej będzie obniżał wydajność ogrzewania. Nie ma prostej odpowiedzi, są specjalne podkłady Arbitona. Ale różnią się od zwykłych płytowych tym, że dziurki mają, więc czy to taka niby rewelacja? Nie jestem przekonany. Jeśli masz idealną wylewkę można pokusić się o folię + tektura falista, ale to już dźwiękowo nie będzie izolowało. Raz kładłem panele u klienta który sam wymyślił dziury wiercone otwornicą w ekopłycie. Podobnież w jeden dzień zrobił całość, kilkadziesiąt metrów. Otwory nieduże chyba około 40mm jeśli dobrze pamiętam, z dwadzieścia otworów na płytę? Nie pamiętam dokładnie, ale o dziwo chyba się sprawdza, byłem ostatnio po około dwóch latach do prac na piętrze i bardzo zadowolony. Podłoga fajna, cieplutka. Możliwości jest trochę, ale żadnej perfekcyjnej niestety :(

 

Pozdrawiam, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie znoszę tych listew w drzwiach i dlatego zdecydowaliśmy się na panele na całej powierzchni, mimo ostrzeżeń montażysty że jest to rozwiązanie na granicy bezpieczeństwa.. my mamy właśnie trochę ponad 8 metrów w jedną stronę. Jesteśmy super zadowoleni z efektu wizualnego, profil by go zepsuł, zależało nam na jednolitej powierzchni. Na podkład wybraliśmy matę kwarcową i jesteśmy super zadowoleni, wybraliśmy tę matę ze względu na wyciszenie paneli i efekt jest naprawdę rewelacyjny, nie ma typowego głośnego dźwięku paneli, który jest tandetny i go nie znoszę. Z tego co czytaliśmy ten podkład jest też najlepszy na ogrzewanie podłogowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...