Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wentylacja kotłowni/ probem


Recommended Posts

Może doradzić doświadczeni w czym rzecz i gdzie błąd może jakiś, a może tak ma być :). Otóż w szybie wentylacyjnym który mam w kotłowni, kratka jego umieszczona ze 20 nad zawieszony piecem gazowym ściennym nie mam ciągu :(, Jest za to porządny i konkretny wrzut zimnego powietrza ? W kotłowni temperatura powietrza to cyrka 15-18 st C. Dziękuje z góry za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może doradzić doświadczeni w czym rzecz i gdzie błąd może jakiś, a może tak ma być :). Otóż w szybie wentylacyjnym który mam w kotłowni, kratka jego umieszczona ze 20 nad zawieszony piecem gazowym ściennym nie mam ciągu :(, Jest za to porządny i konkretny wrzut zimnego powietrza ? W kotłowni temperatura powietrza to cyrka 15-18 st C. Dziękuje z góry za pomoc.

 

witam

 

czy kocioł, który masz to kondensat, turbo - z zamknietą komorą spalania?

jak "nie", czy masz wentylację nawiewną?

 

pozdrawiam

Edytowane przez mar1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocił kondensacyjny z zamknięta komora spalania. Nawiewowy kanał ? Przecież powinien wyciągać do góry ? Jest drożny perfekcyjnie, sprawdzone. Może problem w tym tkwi że kotłownia i garaż nie mają drzwi oddzielających i jest to spora kubatura łącznie i zasysa powietrze z zewnatrz zamiaist ciągnać do góry. Nie no zakreciłem się :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

oczywiście pytanie miało brzmieć inaczej

 

czy kocioł, który masz to kondensat, turbo - z zamknietą komorą spalania?

jak NIE czy masz wentylację nawiewną?

 

pozdrawiam

 

Kocił kondensacyjny z zamknięta komora spalania. Nawiewowy kanał ? Przecież powinien wyciągać do góry ? Jest drożny perfekcyjnie, sprawdzone. Może problem w tym tkwi że kotłownia i garaż nie mają drzwi oddzielających i jest to spora kubatura łącznie i zasysa powietrze z zewnatrz zamiaist ciągnać do góry. Nie no zakreciłem się :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocił kondensacyjny z zamknięta komora spalania. Nawiewowy kanał ? Przecież powinien wyciągać do góry ? Jest drożny perfekcyjnie, sprawdzone. Może problem w tym tkwi że kotłownia i garaż nie mają drzwi oddzielających i jest to spora kubatura łącznie i zasysa powietrze z zewnatrz zamiaist ciągnać do góry. Nie no zakreciłem się :)

 

witam

 

nie potrafię odpowiedzieć dlaczego tak u Ciebie się dzieje

czy tak samo było wcześniej, cały czas jest tak samo, czy teraz to się zmieniło?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może doradzić doświadczeni w czym rzecz i gdzie błąd może jakiś, a może tak ma być :). Otóż w szybie wentylacyjnym który mam w kotłowni, kratka jego umieszczona ze 20 nad zawieszony piecem gazowym ściennym nie mam ciągu :(, Jest za to porządny i konkretny wrzut zimnego powietrza ? W kotłowni temperatura powietrza to cyrka 15-18 st C. Dziękuje z góry za pomoc.

 

borusek ogarnij się chłopie, napisz coś więcej o budynku, czy to pierwszy rok działa, czy wcześniej tez tak było, jeśli nie to co robiłes ostatnio z budynkiem, przecież dom to nnie tylko kotłownia i garaż - jakie drzwi oddzielające od części mieszkalnej itd i tp, najlepiej wklej jakiś rzut budynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi sezon mieszkania i grzania, w poprzednim sezonie też tak było. Nic a nic w budynku nie zmieniałem. Dmuchało w ten kanał w tamą zimę jak i teraz dmucha . Kanał perfekcyjnie drożny, sprawdzony przez kominiarza wiec nic w nim nie ma. W tym samym kominie ma 2 kanały z których jeden to wydech i zasysanie tą samą rurą powietrza atmosferycznego do taniego pieca kondensacyjnego De Dietrich MCR 24 ll jedno funkcyjny i mam zbiornik na ciepłą wodę. Nie zmieniałem nic z drzwiami, uszczelnieniami ect. Jedyny dylemat to brak drzwi miedzy kotłownią a garażem. powierzchnia garażu 19m2 a kotłowni 5 m2 malutkie wszystko. Miedzy garażem, a częścią domową w drzwiach nie mam progu jest tam szczelina cyrka 7-8mm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawiam dolary przeciwko orzechom, że jak machniesz się niziutko do tej szczeliny pod drzwiami to wyczujesz cug że hoho.

 

z garażem tego raczej nie łączę, bo jeśli brama garażowa nieszczelna to łatwiej powietrze ma wejść bramą niż takim kominem.

 

inna sprawa że jak tę szczelinę 7-8 mm zlikwidujesz to po pierwsze:

 

1. brak nawiewu do części mieszkalnej - niedobrze

2. ten pseudo nawiew w kotłowni przestaje działać i nic nie robi (bo nawiewu nie ma) - niedobrze

3. jeśli nawiew jest bramą garażową to jeszcze od bidy można by znieść, choć też dobrze nie jest - właściwie to niedobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praw fizyki Pan nie zmienisz! Prawdopodobnie w częsci mieszkalnej masz dobrze działające kanały wentylacyjne np. w łazience czy kuchni. Może są tam dłuższe kominy i w związku z tym lepszy ciąg. A powietrze nie lubi sobie stwarzać problemów- jak się ładnie wysysa z częsci mieszkalnej, to sobie napłynie przez kratkę w kotłowni. Bo pewnie okna w domu są bez nawiewników?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...