Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

problem z okapem - wysokość


megi02

Recommended Posts

Słuchajcie, mam taki problem

kupiłam okap ciarko orw black

okap.jpg

 

okap1.jpg

 

okap ma minimalną wysokość 85cm

wysokość w kuchni to 240cm ale musi być podwieszony sufit (ze względu na rury które trzeba tam puścić) o 17cm)

blat kuchenny z płytą jest na wysokości 91 cm

i problem polega na tym że jak odejmę okap i wysokość blatu od wysokości w kuchni to zostaje mi 65cm

nie jakoś bardzo dużo ale na upartego może okap tak być zamontowany

problem pojawia się gdzieś indziej.

Wejście do okapu jest od góry czyli jak mi obniżą okap o rury itp to będę go miała idealnie do uderzania głową na wysokości 50cm!

Głupia byłam że tego nie sprawdziłam no ale okap drogi a oddać go nie można..

Dzwoniłam do ciarko i tam pan powiedział mi że skoro okap będzie podłączony do komina to najlepiej zamontować go bezpośrednio do sufitu, z boku tam gdzie są takie paseczki czyli to jest chyba jakiś wywiew, wyciąć otwór i tam się wpiąć do okapu. że te wywiewniki nie są potrzebne bo okap nie będzie pracował w formie pochłaniacza tylko wyciągu.

i w płycie gk wyciąć otwór na okap

co wy na to?

bo ja jestem załamana kurcze stoi mi fajny okap i nie wiem jak go zamontować... facet od kuchni powiedział że nigdy tak nie montował...z drugiej strony facet w ciarko twierdzi że nie ma problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam taki problem

kupiłam okap ciarko orw black

[ATTACH=CONFIG]226750[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]226751[/ATTACH]

 

okap ma minimalną wysokość 85cm

wysokość w kuchni to 240cm ale musi być podwieszony sufit (ze względu na rury które trzeba tam puścić) o 17cm)

blat kuchenny z płytą jest na wysokości 91 cm

i problem polega na tym że jak odejmę okap i wysokość blatu od wysokości w kuchni to zostaje mi 65cm

nie jakoś bardzo dużo ale na upartego może okap tak być zamontowany

problem pojawia się gdzieś indziej.

Wejście do okapu jest od góry czyli jak mi obniżą okap o rury itp to będę go miała idealnie do uderzania głową na wysokości 50cm!

Głupia byłam że tego nie sprawdziłam no ale okap drogi a oddać go nie można..

Dzwoniłam do ciarko i tam pan powiedział mi że skoro okap będzie podłączony do komina to najlepiej zamontować go bezpośrednio do sufitu, z boku tam gdzie są takie paseczki czyli to jest chyba jakiś wywiew, wyciąć otwór i tam się wpiąć do okapu. że te wywiewniki nie są potrzebne bo okap nie będzie pracował w formie pochłaniacza tylko wyciągu.

i w płycie gk wyciąć otwór na okap

co wy na to?

bo ja jestem załamana kurcze stoi mi fajny okap i nie wiem jak go zamontować... facet od kuchni powiedział że nigdy tak nie montował...z drugiej strony facet w ciarko twierdzi że nie ma problemu

 

Pan z Ciarko ma rację, Panu od mebli się nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź :) masz rację że Panu od kuchni się po prostu nie chce ale na szczęście mam fajnego kierownika budowy który mi go zamontuje i nie dość że da się wejść z boku (bo już oglądaliśmy okap) to jeszcze można kupić płaskie kolanko i okap skrócić o parę cm po prostu odciąć blachę z góry. Dla mnie to idealne wyjście bo okap będzie wtedy wisiał na jakiś 67-68 cm a nie 62 czyli nie będą w niego głową uderzała:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...