Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Prośba o ocenę wyceny


Recommended Posts

Witam,

to mój pierwszy post na forum - do tej pory skupiałem się na czytaniu jednak nadeszła chwila, gdy chcę zasięgnąć Waszej opinii :)

 

Planujemy budowę domu jednorodzinnego - parter i poddasze użytkowe. Projekt (obecnie w adaptacji) to:

http://www.galeriadomow.pl/projekty-domow/projekt-dom-przy-cyprysowej-10.html

 

Rozpoczęliśmy teraz wstępny wybór ofert na wykonanie rekuperacji. Rozrzut cenowy jest zatrważający, dzięki forum muratora wiemy już jednak minimalnie czego się wystrzegać. Jedna z interesujących ofert, którą chciałbym poddać Waszej ocenie, zawiera następujące założenia:

 

1. materiały i robocizna na rurach SPIRO (instalacja wykonana w 80% z rur spiro) - 6000 netto

  • montaż czerpni i wyrzutni, na kanałach spiro, izolowane termicznie - klimafix gr. 30mm
  • montaż linii nawiewnej i wyciągawej na kanałach spiro, izolowane termicznie - klimafix. gr 30mm
  • montaż trójników i przepustnic - izolowane klimafix. gr. 30mm
  • rozprowadzenie przewodów transportu powietrza przewodami elastycznymi, izolowanymi AF019 typu flex
  • przygotowanie instalacji do montażu anemostatów
  • montaż okablowania pod automatykę i sterownik

 

 

2. montaż rekuperatora - tutaj polecony został Pro-Vent Mistral R400 EC - z silnikami stało-prądowymi - 6700zł netto

  • sterownik RC3
  • montaż układu odprowadzania skroplin
  • uruchomienie i szkolenie

 

Całość więc 12700zł netto

 

Dom ma powierzchnię użytkową 135m^2, układ pomieszczeń jak na projekcie. W domu mieszkać będą 3 osoby.

 

Trochę zastanawiały mnie te kanały elastyczne flex dlatego dopytałem o nie, i dostałem odpowiedź, że przewodami AF19 Flex lub r-vent flex są wykonywane tylko przyłącza do anemostatów.

 

Będę wdzięczny za Wasze opinie dotyczące tej wyceny. Wydaje się ona atrakcyjna. Nie wiem tylko jak wg Was wygląda praktyka obecnie - czy nie lepiej całą instalację wykonać ze spiro? Ewentualnie dołożyć 3-4 tys i wykonać ją na kanałach typu uniflex? Gra warta świeczki?

Edytowane przez andrzej.pindor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8000zł brutto 23%
Adrzeju, witamy na forum Muratora. Za chwilę ktoś odpisze ci w sprawie wyceny. Brzęczkowskiego nie bierz pod uwagę bo to troll. Jest takim małym sprzedawcą któremu kompletnie w biznesie nie idzie więc próbuje gdzie może wciskać to co ma. Dorabia do tego niestworzone teorie po to by klienta złapać na to co mu zalega i czym handluje. Przepraszam, że o tym piszę bo nie tego oczekiwałeś ale mamy tu takiego misia który wszystkim pisze to samo czy tego chcą czy nie. Ignoruj go po prostu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...