Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 110
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A u nas nie ma i nie będzie, wystarcza nam prysznic. Kolejny sprzęt, to kolejna rzecz do utrzymania w higienie. Poza tym zbyt częste mycie pupci i reszty może spowodować poważne, nawracające infekcje w "rejonie". Mówię to całkiem serio. Można się nieźle urządzić.

 

Bobo!.Czy mógłbyś uściślić określenie " zbyt częste mycie... ". Zaniepokoiłeś mnie. Kombinuję, jak przerobić łazienkę w celu zamontowania bidetu, a tutaj taka sensacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas nie ma i nie będzie, wystarcza nam prysznic. Kolejny sprzęt, to kolejna rzecz do utrzymania w higienie. Poza tym zbyt częste mycie pupci i reszty może spowodować poważne, nawracające infekcje w "rejonie". Mówię to całkiem serio. Można się nieźle urządzić.

 

Bobo!.Czy mógłbyś uściślić określenie " zbyt częste mycie... ". Zaniepokoiłeś mnie. Kombinuję, jak przerobić łazienkę w celu zamontowania bidetu, a tutaj taka sensacja.

podobno "częste mycie skraca życie" :roll: :o

u nas bidet czeka na zamontowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nie mieliśmy bidetu, teraz mamy - nigdy więcej bez tego najukochańszego w domu urządzenia. Nie rozumiemy, jak można się czuć czysto po rozmazaniu papierem toaletowym pewnych części ciała. Poza tym jest to wielkie ułatwienie dla ośób starszych, niepełnosprawnych, które niekoniecznie chcą i mogą się codziennie kąpać, ale umyć się chcą i muszą czasami kilka razy dziennie.

W wielu innych sytuacjach bidet oddaje nieocenione usługi, właśnie np. podczas mycia rzeczy nietypowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nie mieliśmy bidetu, teraz mamy - nigdy więcej bez tego najukochańszego w domu urządzenia.
Nie rozumiemy, jak można się czuć czysto po rozmazaniu papierem toaletowym pewnych części ciała
. Poza tym jest to wielkie ułatwienie dla ośób starszych, niepełnosprawnych, które niekoniecznie chcą i mogą się codziennie kąpać, ale umyć się chcą i muszą czasami kilka razy dziennie.

W wielu innych sytuacjach bidet oddaje nieocenione usługi, właśnie np. podczas mycia rzeczy nietypowych.

 

No właśnie, jak poczytasz niektóre posty, to może wyciągniesz podobny wniosek: coś u nas z tą higieną nie tak. Jakbyśmy żyli w XIX wieku...

I pytanie tytułowe jakoś tak dziwnie postawione !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mysle, ze w tym temacie powinny sie wypowiadac wylacznie kobiety!

W moim domu, bylo to urzadzenie od czasow przedwojennych.Jako dziecko, uzywalem go do robienia fontanny, za co dostawalem w d..., po zalaniu polowy domu! Potem, jako nastolatek, ktory, przechodzil(jak wszyscy) okres wodowstretu, mylem tylko nogi, z wiadomych wzgledow! I to bylo moje pozegnanie z bidetem na zawsze! Reszte zalatwia wanna, lub prysznic. Wnioski, odnosnie jego uzytecznosci pozostawiam zainteresowanym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje, że to raczej nie tyle kwestia higieny (jak ktoś się chce umyć, to się umyje w umywalce, wannie, pod prysznicem), tylko raczej mody. Moim zdaniem bidet nie jest wcale niezbędny. I zgadzam się z opinią, że to kolejny sprzęt do szorowania, na którym gromadzić się mogą zarazki. Dzięki, wolę poświęcić czas na coś innego niż czyszczenie kolejnych łazienkowych urządzeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
A mnie właśnie krew zalewa, bo kupiliśmy piękny podwieszany bidet z serii Delfi Cersanitu, i jasna ch..a nie ma do niego syfonu :evil: KAŻDY syfon bidetowy dostepny na rynku (nawet takie śmieszne wyginane ustrojstwo plastikowe) wystaje od dołu, co więcej, nie ma żadnych zaślepek na śruby! A konsultant na infolinii poradził mi (madrala!) żebym sobie kupiła te gadźety z innej firmy :-? Dlaczego producent produkue bubel, do którego nie ma NIEZBĘDNYCH akcesoriów???????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem bidet trochę z rozpędu - tak sobie pomyślałem że "dlaczego nie". Nie byłem przekonany czy to nie wyrzucone w błoto pieniądze.

Teraz uważam że to zależy od człowieka. Ja w każdym razie jestem zdecydowanie ZA. Dla ułatwienia dodam że w pracy mam bidettę - i wole bidet.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...