Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 1 year później...
  • Odpowiedzi 110
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

osobiście uważam że jest zbędny i w większiści przypadków ludzie go stawiają żeby był, snobizm....?

Może trudno Ci to pojąć, ale wyobraź sobie, że bidet jest bardzo często UŻYWANY. Nie stoi po to, żeby STAĆ. Nie ma nic wspólnego ze snobizmem, a z WYGODĄ. Domyślam się, że nigdy nie korzystałeś, inaczej nie napisałbyś takiej bzdury :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście uważam że jest zbędny i w większiści przypadków ludzie go stawiają żeby był, snobizm....?

Może trudno Ci to pojąć, ale wyobraź sobie, że bidet jest bardzo często UŻYWANY. Nie stoi po to, żeby STAĆ. Nie ma nic wspólnego ze snobizmem, a z WYGODĄ. Domyślam się, że nigdy nie korzystałeś, inaczej nie napisałbyś takiej bzdury :-?

A może są ludzie, którzy nie mają potrzeby korzystania z tego udogodnienia... :roll:

Osobiście nie wyobrażam sobie codziennego funkcjonowania bez bidetu, w nowym domu już jest wszystko pod niego przygotowane.

Dodam jeszcze tylko, że teściowa zanim się wybudowała, mówiła, że nie ma to jak miska :-? jakos udało mi się ją namówić na bidet w nowym lokum :o za co do dzisiaj jest mi wdzięczna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem stanowczo za

kiedyś myślałem ze to przesada i fanaberia od mycia jest prysznic wanna i umywalka

ale jak ostatnio byliśmy z małżonką na wakacjach i miałem problemy zywieniowe to małe urządzenie było moim zbawieniem nie wyobrażam sobie jak ja wtedy miałbym latać kilkanaście razy dziennie pod prysznic z jednym problemikiem

 

wiem ze to sytuacja była extremalna ale pozwoliła mi docenić bidet i jego zalety i prostotę działania i jaki to miłe uczucie tej czystości :wink:

 

wiec stanowczo na tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bidettcie mówię NIE, może jak za 20 lat bedę remont robiła to owszem, na razie wolę 2 meble.

Również nie lubię tego ustrojstwa. Znam z gabinetu mojego gina. Chyba nie da się skorzystać nie ochlapując siebie i wszystkiego dookoła. Okropność.

tu jestem zdziwiona ....może to jakas podroba Bidetty? ja uzytkuję ORAS i jest OK!!!

SławekD-żonka-tej wypowiedzi nie kumam - to znaczy ,ze teraz nie a za 20 lat ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bidettcie mówię NIE, może jak za 20 lat bedę remont robiła to owszem, na razie wolę 2 meble.

Również nie lubię tego ustrojstwa. Znam z gabinetu mojego gina. Chyba nie da się skorzystać nie ochlapując siebie i wszystkiego dookoła. Okropność.

tu jestem zdziwiona ....może to jakas podroba Bidetty? ja uzytkuję ORAS i jest OK!!!

Nie wiem, jakiej firmy - jest to przystawka do umywalki, trzeba odkręcić kran a potem nacisnąć spust na główce prysznicowej, żeby leciała woda. I własnie - to ma formę malutkiego prysznica - cienkie strużki wody pod dużym ciśnieniem (jak jest za małe ciśnienie w kranie to sie nie przełącza na główkę prysznicową) i wystarczy włożyć pod ten strumień rękę, żeby wszystko ochlapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SławekD-żonka-tej wypowiedzi nie kumam - to znaczy ,ze teraz nie a za 20 lat ok?

Na ta chwilę wolę mieć 2 meble niż 2 w 1, ale nie zarzekam się, że to przyjaźń dożywotnia - może za 20 lat, jak będę remontować dom, to wtedy mi się odmieni i wstawię bidettę, ale teraz NIE :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Świetny temat, właśnie bidet to jest to co na pewno chciałabym mieć w łazience, chociaż nigdy nie miałam przyjemności skorzystać z tego urządzonka. Ale ponieważ w mojej TBS-owej łazience nie ma na to miejsca, założę sobie bidettę, a przed chwilą nie wiedziałam jeszcze, że jest takie pomysłowe ustrojstwo. Dzięki za bidettę, czy ktoś może mnie jeszcze oświecić ile takie coś może kosztować??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku pisałam , że jestem przed zamontowaniem bidetu i bidetty . Dziś po prawie roku użytkowania mogę powiedzieć , że jedno i drugie jest fajne i przydatne , ale osobiście wolę bidet . I zauważyłam , że jak się go używa to się nawet nie kurzy :wink:

 

Pozdrowienia - Maxtorka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nie mieliśmy bidetu, teraz mamy - nigdy więcej bez tego najukochańszego w domu urządzenia.
Nie rozumiemy, jak można się czuć czysto po rozmazaniu papierem toaletowym pewnych części ciała
. Poza tym jest to wielkie ułatwienie dla ośób starszych, niepełnosprawnych, które niekoniecznie chcą i mogą się codziennie kąpać, ale umyć się chcą i muszą czasami kilka razy dziennie.

W wielu innych sytuacjach bidet oddaje nieocenione usługi, właśnie np. podczas mycia rzeczy nietypowych.

 

No właśnie, jak poczytasz niektóre posty, to może wyciągniesz podobny wniosek: coś u nas z tą higieną nie tak. Jakbyśmy żyli w XIX wieku...

I pytanie tytułowe jakoś tak dziwnie postawione !

 

 

Bardzo fajny wniosek-higiena =bidet

brak bidetu=brak higieny albo higiena "nie taka"

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

ja też mam bidet i jestem bardzo zadowolona.

 

Ale mam jedno pytanie:

Gdzie powinien być bidet?

moja ciotka ma osobno ubikację i łazienkę, w której jest bidet. Tak jej zaprojektował architekt.

Uważacie, że to jest ok, tak sobie biegać z ubikacji do bidetu w łazience?

Ja mam wszystko razem, to nie ma takiego problemu.

 

Pozdrawiam :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bidet jest ok :wink: - to teoretycznie

za jakieś 2 miesiące będę juz mogła się wypowiedzieć praktycznie

 

zdecydowanie jednak powinien być tam gdzie toaleta, a nie w łazience osobnej - bo to tak trochę ... oszczędnościowo - nie chce ci się wchodzić pod prysznic to masz bidet- ale w "innych miejscach" też wypada utrzymywać higienę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...