Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

osobiście uważam że jest zbędny i w większiści przypadków ludzie go stawiają żeby był, snobizm....?

Nie - po prostu dbałość o higienę!

Ja miałem okazję korzystać z bidetu przez tydzień i uważam, że jest to przydatna rzecz! U mnie niestety jeszcze łazienka nie jest gotowa, ale bez bidetu się nie obejdzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
  • Odpowiedzi 110
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Miałam bidet(10 lat) i nie planuje dla niego miejsca w nowej łazience.Wolę zamontować moim czterem panom pisuar.

Ktoś napisał o bidecie jako urządzeniu wielofunkcyjnym i miał rację.W lecie idealnie sprawdza sie do mycia zakurzonych nóg! :D Służy też do zabawy dzieciom ,czasem do zamoczenia bielizny...Ja wolę wygibasy nad wanną.Zreszta bidet nie uwalnia od gimnastyki.

Znam osoby,które po każdej wizycie w toalecie muszą się umyć,dla nich bidet jest naprawde potrzebny.

Zastanawiam się czy nie zamontować sobie bitetty,nie zajmuje miejsca,szorowac nie trzeba,a od czasu do czasu(regularnie co miesiąc)może sie przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście uważam że jest zbędny i w większiści przypadków ludzie go stawiają żeby był, snobizm....?
Jeśli nie masz takiej potrzeby to rzeczywiście go nie instaluj. Słyszałem (czy może raczej czytałem? nie pamiętam już, być może nawet na tym forum), w każdym razie, czytałem/słyszałem historyjkę, kiedy to pewien jegomość chcąc iść z duchem czasu postanowił, że w nowym domu założy sobie bidet. I założył. W oddzielnym pomieszczeniu :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...
  • 2 weeks później...
Kiedyś nie mieliśmy bidetu, teraz mamy - nigdy więcej bez tego najukochańszego w domu urządzenia.
Nie rozumiemy, jak można się czuć czysto po rozmazaniu papierem toaletowym pewnych części ciała
. Poza tym jest to wielkie ułatwienie dla ośób starszych, niepełnosprawnych, które niekoniecznie chcą i mogą się codziennie kąpać, ale umyć się chcą i muszą czasami kilka razy dziennie.

W wielu innych sytuacjach bidet oddaje nieocenione usługi, właśnie np. podczas mycia rzeczy nietypowych.

 

No właśnie, jak poczytasz niektóre posty, to może wyciągniesz podobny wniosek: coś u nas z tą higieną nie tak. Jakbyśmy żyli w XIX wieku...

I pytanie tytułowe jakoś tak dziwnie postawione !

 

 

Bardzo fajny wniosek-higiena =bidet

brak bidetu=brak higieny albo higiena "nie taka"

:lol:

:) To może opisz dokładniej co robisz po "rozmazaniu papierem..." ...etc. :)

Ja bidetu nie mam niestety i każdorazowo włażę do wanny lub pod prysznic.

Z bidetem byłoby po prostu o wiele szybciej i wygodniej z zakończeniem tej ceremonii.

Swoją drogą czytałem kiedyś jak Hindusi uzasadniają stosowanie wody zamiast papieru t.:

"Czy tak samo potraktowałbyś podobnie ubrudzoną część garderoby?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bidet?

 

zdecydowanie TAK !

niektórzy by powiedzieli, ze to nawet przyjemne - tak ciepło i mokro :-)

 

nie będe wam opowiadał co wyprawiałem w krajach tropikalnych nad zlewem (mycie było obowiązkowe zeby przezyć !)

to kwestia przyzwyczajenia..

 

a przy okazji - moge opowiedzieć ciekawostkę z moim hydraulikiem.

 

stelaże pod zabudowe bidetu i kibelka zostały zakupione wraz z wnętrznosciami i przywiezione na budowe. Pan hydraulik musiał zamontowac go do ściany, by panowie od karton gips mogli go okleić płytą.

 

Mój hydraulik rozpakował stelaż do bidetu,, klęknął obok niego, zaczął się rozglądać , pasowac,. coś przymierzać , kombinowac, aż wreszcie nie wytrzymał i rzekł - aleś pan kupił wybrakowany jakiś ten stelaż - nie ma zbiorniczka na wodę - a w stelażu do kibelka - o widzi pan - tu... tu jest...

:wink:

Nawet jak stwierdziłem że potrzebny nie jest - to patrzył na mnie przez 5 minut po czym zapytał " JAK TO ZBIORNIK NiE JEST POTRZEBNY, TO SKĄD WODA DO SPŁUKIWANIA?"

 

staliśmy w cztery osoby i nie wytrzymaliśmy powagi tej chwili....

 

a po wytłumaczeniu zasady działania obraził się na nas na tydzień...

 

takiego to miałem hydraulika :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Trochę mi te dyskusje przypominają rozmowy sprzed wielu, wielu lat, czy codzienny prysznic jest potrzebny i czy grozi zapaleniem płuc, nie mówiąc o codziennym myciu włosów i to "o zgrozo!"przed wyjściem z domu!

Albo czy pralka automatyczna to luksus, bo przecież nic tak dobrze nie wypierze jak Frania lub tara.

Można oczywiście być odpowiednio czystym bez bidetu, ale z bidetem dużo łatwiej (i bezpieczniej jak się jest starszym lub mniej sprawnym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
W tej dyskusji powiini brać udział przede wszystkim posiadacze bidetu. W naszej "blokowej" łazience upchnęliśmy bidet przed 7 laty. To był strzał w 10. W budowanym domu projekt aranżacji łazienki zaczynam od bidetu, a resztę jakoś się upchnie :). Choć tyle lat po ślubie już nie jest tak często potrzebny ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sceptyków

- jak kiedyś problemów żolądkowych doświadczysz i do 10 min będziesz ganiał. papiru używał to bidet docenisz

- jak ci kiedyś w krzyżu strzyknie a tylko nogi będziesz umyć musiał a prysznic jedynie w łazience to bidet docenisz

- jak ci trzylatek (a) ze stołka przy umywalce spadnie bo "siamo rączki umyć" chcialo to bidet docenisz

- jak się spocisz w lecie i w intymnych okolicach pot swędzenie spowoduje a pięć minut na toaletę będziesz mieć to bidet docenisz

- jak kobietą będziesz i kilka (- naście) razy dziennie po potrzebie higienę miejsc intymnych musiał będziesz czynić to bidet docenisz

- jak ... jak ... jak ...

 

możnaby długo

mam w mieszkaniu 40cm od kibelka i w nowym domu też będzie - funkcjonalnośc tego urządzenia jest zdumiewająca

Przydaje się i dzieciom i dorosłym

 

I żeby nie było - kiedyś też uważałem to za gadżet zanim nauczyłem się go używać

 

A nawet (jak pierwszy raz w życiu zobaczyłem) - to się zastanowilem co za idiota zaprojektował kibelek bez deski na dokładkę z dziurkami w odpływie ..... :lol:

 

Zdecydowanie tak !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...