Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

14 tysięcy zl.

Zwrot po 7 latach, ale patrząc na to, co robi się cenami prądu pewnie po 5.5

 

Dom kosztował mnie 350tyś.

Teraz pewnie z 450-500tyś.

Kogo nie stać nie buduje, proste.

 

Swoja drogą teraz na ścianach znalazłoby się 25cm styro - warto.

 

PV - Co tak tanio? :)

Odliczyłeś dotację i ulgę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czyli zapłaciłeś z góry za 7 lat. Za to że kable dochodzą do domu i tak będziesz musiał placić.

Teraz tak , ubezpieczenie tego , ryzyko że się coś zepsuje, zapali, instalacja straci wydajność, rząd coś namiesza ( a już mieszają )

Skórka za wyprawkę.

 

Nie masz PV i dlatego tak bardzo się obawiasz nieznanego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę ograniczyć zużycie energii w przypadku "biedy" niż coś takiego na dachu położyć.

Miliony ludzi nie ma takich wewnętrznych dylematów.

Potrzebni są też tacy którzy nigdy nie będą montowali instalacji PV.

 

Ile teraz zużywasz ee i do ile jesteś wstanie ograniczyć zużycie roczne?

Czego sobie odmówisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zapłaciłeś z góry za 7 lat. Za to że kable dochodzą do domu i tak będziesz musiał placić.

Teraz tak , ubezpieczenie tego , ryzyko że się coś zepsuje, zapali, instalacja straci wydajność, rząd coś namiesza ( a już mieszają )

Skórka za wyprawkę.

 

Żeby wyjąć trzeba włożyć. Proste.

Żałuję tylko, że nie dwa lata wcześniej.

 

Gwarancja na falownik 12 lat. Na optymalizatory 25.

Oczywiście -zawsze coś może pójść nie tak, zepsuć się.

Tylko jakby wszyscy wychodzili z takiego założenia,, to nikt by nawet kopalni nie zbudował, a ludzie nadal by chrust zbierali. ;)

 

Wolę ograniczyć zużycie energii w przypadku "biedy" niż coś takiego na dachu położyć.

 

Bardzo mnie to cieszy. Im więcej ludzi prezentuje taką postawę tym mniejsze ryzyko, że jeszcze będą przy prawach prosumentów grzebać.

Tak trzymaj !

:lol:

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie rozumiesz współczesnych technologii to może lepiej je poznać zamiast się ich bać?

Ja wiem, że jak budowali kolej w stanach, to niektórzy się bali, że od tego krowy przestaną dawać mleko....

 

Świetny przykład podałeś na te Twoje nowoczesne technologie . Co chcesz nazwać mlekiem ? To co w sklepie kupujesz ?

 

Miliony ludzi nie ma takich wewnętrznych dylematów.

Potrzebni są też tacy którzy nigdy nie będą montowali instalacji PV.

 

Ile teraz zużywasz ee i do ile jesteś wstanie ograniczyć zużycie roczne?

Czego sobie odmówisz?

 

Będę rozważał jak bieda nastanie .

 

 

Gwarancja na falownik 12 lat. Na optymalizatory 25.

 

 

Zejdź na ziemię proszę. Za rok może nie być firmy która Ci to wstawiła na dach a Ty piszesz 25 . Z producentem (dystrybutorem) podobnie.

Edytowane przez lolson28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to Ty dręczysz temat PV którego nie masz.

Ci co mają instalację PV już się tym tematem nie przejmują.

Nie kupują też dłuższej gwarancji na falowniki.

Nie płacą dodatkowego ubezpieczenia za instalację PV na dachu domu.

 

Nie mają problemów które Ty im wmawiasz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie naszło w ostatniej chwili aby jednak założyć aby te 3kw i okazuje się że nikt mi tego nie zrobi do końca marca to wpadłem na pomysł że sam sobie założę no to do hurtowni 14km dalej a on mi to tak wycenił że mi się serdecznie odechciało więc myślę sobie tak , za ekogroszek miesięcznie szło ok 300zł co/cwu no to te 300 zł mogę dać za prąd do pompy ciepła i nic się nie zmieni w rachunkach tylko w wygodzie na plus a panele hm no cuż może kieddyś tam bo bardzo nie lubię bogacić bogatych ,spadną ceny to położę nie spadną nie położę a świat na pewno się nie skończy :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zapłaciłeś z góry za 7 lat. Za to że kable dochodzą do domu i tak będziesz musiał placić.

Teraz tak , ubezpieczenie tego , ryzyko że się coś zepsuje, zapali, instalacja straci wydajność, rząd coś namiesza ( a już mieszają )

Skórka za wyprawkę.

 

Ty nie szukasz rozwiązań tylko problemów... już widzę jak każdego dnia przy porannym stole zastanawiasz się nad wszystkim co wkładasz do ust, czy to aby zdrowe, czy nie ma za dużo spulchniaczy, wspomagaczy smaku, o ile finalnie skróci mi to zycie... czy jest sens z domu wychodzić, w końcu na drogach tyle ludzi ginie, to dopiero ryzyko.

 

Ja nie będe pisał ile wydałem, bo dopiero będzie ból 4 liter.

Jak zmienią prawo(co wątpliwe) to nadmiarowy prąd wykorzystam do kopania krypto, nie ma rozwiązania, to nie ma problemu - proste.

 

Póki co wszystko działa, nie musze marznąc żeby prąd oszczędzać(rachunki praktycznie zerowe).

Z takim przedpotopowym myśleniem nie dziwi mnie fakt, że jesteś zwolennikiem archaicznych metod ogrzewania domu(dopuszczam do siebie myśl ze handlujesz węglem lub kotłami, to by wiele tłumaczyło)

Edytowane przez Pitrekkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne dotacje za łapówki z Unii tylko po to by uzależnić nas od kogoś lub czegoś.

 

Kogo od czego, dalej piszesz bardzo zawile.

 

Najlepsza jest końcówka wyjaśniająca że nic się nie stało i jak dokupisz kolejne urządzenie to będzie super oszczędnie.

 

Gdzie Ty widzisz w tym tekście fragment że będzie super oszczednie.

Weź mi to pokaż, bo nie widzę.

 

Kolejna ściema dla naiwnych ludzi którzy uwierzą w coś co jest nierealne i nieopłacalne z punktu fizyki (bezstratne gromadzenie energii elektrycznej).

 

I to niby też było w tym tekscie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zejdź na ziemię proszę. Za rok może nie być firmy która Ci to wstawiła na dach a Ty piszesz 25 . Z producentem (dystrybutorem) podobnie.

 

 

Gwarancja jest producenta.

Producent istnieje dłużej, niż okres gwarancji, jakiej udziela.

Branża się rozwija. Ryzyko istnieje, ale oceniam je jako niewielkie.

 

Masz strasznie wycofane, przesadnie ostrożne podejście do nowych technologii.

200 lat temu wolałbyś chrust zbierac, zamiast zainwestować w kopalnię, bo "przecież może się zawalić".

Ale to dobrze, bardzo dobrze.

Zbyt wielu chętnych na PV nie jest korzystne...

Edytowane przez fotohobby
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie naszło w ostatniej chwili aby jednak założyć aby te 3kw i okazuje się że nikt mi tego nie zrobi do końca marca to wpadłem na pomysł że sam sobie założę no to do hurtowni 14km dalej a on mi to tak wycenił że mi się serdecznie odechciało więc myślę sobie tak , za ekogroszek miesięcznie szło ok 300zł co/cwu no to te 300 zł mogę dać za prąd do pompy ciepła i nic się nie zmieni w rachunkach tylko w wygodzie na plus a panele hm no cuż może kieddyś tam bo bardzo nie lubię bogacić bogatych ,spadną ceny to położę nie spadną nie położę a świat na pewno się nie skończy :rolleyes:

Z ciekawosci ile Ci powiedzieli, kupiłem właśnie 3,15kWp z falownikiem jednofazowym, zabezpieczeniami Dehna i konstrukcją na dachówke za 8300brutto (23%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...