Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ludzkość nauczyła się jak na razie akumulować energię w śmieciach...

Tyle że nie wymyślono jeszcze jak tą energię wyciągnąć z powrotem...

 

No wymyślono..., tyle że ostatnio zakazują używania "śmieciuchów"...

 

Chyba juz tam coś wymyślono np zakaz spalania smieci w kotłach domowych bo to było za darmo i truło .Teraz zrobią z tych śmieci pelet i kupimy zapłacimy za spalenie śmieci i czysto spalimy ;):no::rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak tam Twój piecyk? Ciągle nie dymi? :)

 

Mało, że nie dymi, jest super wydajny i dziecinnie łatwy w obsłudze. W zasadzie nie sposób w nim nakopcić. Dzięki za pamięć.

 

Nawiasem mówiąc, uważam, że jeżeli piec radzi sobie doskonale z węglem, to tym bardziej poradzi sobie z "odpadami" (co to są odpady?).

Nie muszę chyba tłumaczyć, że problem leży po stronie tzw. władzy?

W cywilizowanych krajach od dawna utylizuje się wszelkie palne poprzez produkcję pelletu z "dodatkami" i jakoś nikt nie krzyczy, że zalewają nas

plastikowe torby i inne zrywko- reklamówki. Niedługo ma wejść opłata za takie. Zgadzam się pod jednym warunkiem- skoro mam za to zapłacić,

to oczekuję, że będę miał możliwość odsprzedania w punkcie skupu plastików (chyba zwariowałem, są ogóle takie ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna istnieją sposoby utylizacji śmieci i odzysku energii wsadzonej w ich wytworzenie.

PIROLIZA.

(rozkład termiczny bez dostępu tlenu)

Potem destylacja i są całe beczki surowca najwyższej jakości.

 

Adam M.

 

W telewizorach takie obrazki były w latach 90. Małe firmy robiły z tego paliwo do aut.

I zaraz potem zrobiło się cicho, komuś to przeszkadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal przeszkadza...

Kasa przez to ucieka a ktoś się bogaty robi...

 

Coś zaczynają w tym dłubać...

http://odpadyblog.pl/piroliza-odpadow-komunalnym-wsparciem-dla-gospodarki-odpadami/

 

Adam M.

Edytowane przez adam_mk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna istnieją sposoby utylizacji śmieci i odzysku energii wsadzonej w ich wytworzenie.

PIROLIZA.

(rozkład termiczny bez dostępu tlenu)

Potem destylacja i są całe beczki surowca najwyższej jakości.

 

Adam M.

 

Tak tak...

Wsadzamy przykładowo 100kWh w proces aby odzyskać 10kWh...

Jak by było odwrotnie to już dawno by się rozpowszechniło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało, że nie dymi, jest super wydajny i dziecinnie łatwy w obsłudze. W zasadzie nie sposób w nim nakopcić. Dzięki za pamięć.

 

Nawiasem mówiąc, uważam, że jeżeli piec radzi sobie doskonale z węglem, to tym bardziej poradzi sobie z "odpadami" (co to są odpady?).

Nie muszę chyba tłumaczyć, że problem leży po stronie tzw. władzy?

W cywilizowanych krajach od dawna utylizuje się wszelkie palne poprzez produkcję pelletu z "dodatkami" i jakoś nikt nie krzyczy, że zalewają nas

plastikowe torby i inne zrywko- reklamówki. Niedługo ma wejść opłata za takie. Zgadzam się pod jednym warunkiem- skoro mam za to zapłacić,

to oczekuję, że będę miał możliwość odsprzedania w punkcie skupu plastików (chyba zwariowałem, są ogóle takie ?)

Wystarczy wziąć pod lupę kilku dyskutantów tego wątku, by uznać, że to problem ogólnospołeczny, częściowo psychiatryczny. Twój piec mógłby rozwiązać sporo problemów, ale panuje ogólne nieuctwo, "niechciejstwo" i poczucie wyższości swoich poglądów...;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Było o tym wielokrotnie. Elektrownia nie jest w stanie wygasić kotłów w cyklu dobowym, więc te muszą pracować i prąd, mimo braku zapotrzebowania, produkować -- a zużycia nie ma, bo ludzie zamiast docieplić domy i grzać prądem, względnie z COPem, wolą zadymiać dodatkowo sami i się jeszcze truć. Dlatego przy grzaniu prądem w 2T mówi się o wykorzystaniu prądu odpadowego i dlatego prąd ten jest prawie darmo rozdawany.

 

Elektrownia jest w stanie wygasić blok w cyklu dobowym i go uruchomić co się dość często zdarza, oczywiście na polecenie Krajowej Dyspozycji Mocy. Systemem zarządza KDM i on ponosi koszty uruchomień bloku, które są dość znaczne, a więc się tego stara uniknąć. Swoją drogą, że bloki energetyczne oprócz odstawiania i uruchamiania mają możliwość z której korzystają nieustannie regulacji mocy w dość szerokim zakresie,ale nie pojadą normalnym trybem poniżej mocy minimalnej np bloki 225 MW mają minimum technologiczne 140MW Nie ma czegoś takiego jak wpuszczanie mocy do sieci pomimo braku zapotrzebowania. Sieć energetyczna to nie instalacja ciśnieniowa z zaworem upustowym. Spowodowałoby to reakcję obrotów turbin na wzrost częstotliwości, a w efekcie końcowym wypadnięcie bloku z sieci.

Domniemuję, że poprzez obniżanie ceny energii poza godzinami szczytów spółki dystrybucyjne w porozumieniu z KDM dążą do wyrównania zapotrzebowania. Nie rozumiem czemu rozdają za darmo, ale raczej nie robią prezentów trzeba by znów znaleźć kogoś siedzącego w tym temacie żeby to wyjaśnił, a nie gadać głupot tak jak to często bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że przeróbka jest godna nasladowania chociaż nie chce mi sie wierzyć że z pośród tylu tu specjalistów od czystego palenia tylko Heso miałby na to patent .No i jeżeli go ma to publicznie watpie zeby go udostepnił .Osobiscię z ciekawosci chętnie bym poznał tajniki takiego rozwiązania oczywiście tylko i wyłacznie na potrzeby własnej ciekawości i experymentu ;):rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że przeróbka jest godna nasladowania chociaż nie chce mi sie wierzyć że z pośród tylu tu specjalistów od czystego palenia tylko Heso miałby na to patent .No i jeżeli go ma to publicznie watpie zeby go udostepnił .Osobiscię z ciekawosci chętnie bym poznał tajniki takiego rozwiązania oczywiście tylko i wyłacznie na potrzeby własnej ciekawości i experymentu ;):rolleyes:

 

Na tym forum roi się od mocnych w gębie i bardzo pewnych siebie "specjalistów". Jest tez kilku Specjalistów, którzy coś robią, eksperymentują, budują i udoskonalają. Hes zrobił najogólniej mówiąc bezrusztowy piec dolnego spalania typu cross-draft. Minimalistyczny i prosty do bólu, choć pewnie diabeł tkwi w szczegółach. Do tego dostawił wymiennik wodny ze starego żeliwnego grzejnika i ma kocioł CO. Spala wszystko, ekstremalnie czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)myslałem ze całkiem coś nowego się pojawiło .Konstrukcja dobra ale też chyba dość czesto trzeba dokładać małymi porcjami a opał na ruszcie też raczej sam się nie przesuwa;):rolleyes:

 

Czytam i oczom nie wierzę- po tylu latach w paru ostatnich postach taka darmowa reklama- a już myślałem, że wszyscy zapomnieli. Dzięki.

 

Całkiem nowego to może nie, palenisko i drogę przepływu spalin mam już raczej dopracowane po parudziesięciu(?) próbach.

Dokładać trzeba tyle, ile może w innych kotłach, z tą różnicą, że znacznie mniej, bo piec oszczędny.

Jasne, że przydałby się podajnik, taką wersja też jest możliwa, z prostym sterownikiem, ale jakoś nie ciągnie mnie w stronę skazywania się na

ekogroszek, czy jak go tam nazywają. Na razie bazuję na węglu, drewnie, trafiają się zrębki i trociny- byle taniej.

 

Opał na ruszcie sam się nie przesuwa. Nie lubię rusztów, tym bardziej przesuwania po nim opału.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi z tym przesuwaniem o odpopielanie .Skoro nie ma rusztu to tym bardziej nie rozumie gdzie ten popiół znika .Czy droga przepływu spalin to jakis kanał dopalajacy .Może warto by było coś takiego zbudować jako przystawke do zwykłego GS i tylko czyste spaliny puszczać na wymiennik w kotle:rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cuda na tym świecie trudno, popiół nie znika, po prostu jest łatwe odpopielanie i usuwanie go. Nie przeszkadza w paleniu, usuwanie może być np. raz dziennie.

Kanał dopalający to jedno, ale równie ważna jest droga, jaką spaliny przepływają prze wymiennik, zadbałem o skuteczną wymianę ciepła, przy okazji zupełnie

nie komplikując drogi, nie chciałem tworzyć nadmiernych oporów przepływu.

Niedawno miałem okazję obejrzeć sobie wnętrze MPM i widziałem oczywiste błędy także w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_1*
O cuda na tym świecie trudno, popiół nie znika, po prostu jest łatwe odpopielanie i usuwanie go. Nie przeszkadza w paleniu, usuwanie może być np. raz dziennie.

Kanał dopalający to jedno, ale równie ważna jest droga, jaką spaliny przepływają prze wymiennik, zadbałem o skuteczną wymianę ciepła, przy okazji zupełnie

nie komplikując drogi, nie chciałem tworzyć nadmiernych oporów przepływu.

Niedawno miałem okazję obejrzeć sobie wnętrze MPM i widziałem oczywiste błędy także w tej sprawie.

 

Ale ale skoro takie dobrocie opanowałeś to podziel się jakimiś zdjęciami czy konkretnym opisem chyba że gdzieś to już jest to naprowadź na trop bo chętnie bym też sprawdził , kombinowałem już z moim defro optima przerobiony jako dolniak ale klapa , palił raz więcej a temp nie potrafił uzyskać wcale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ale skoro takie dobrocie opanowałeś to podziel się jakimiś zdjęciami czy konkretnym opisem chyba że gdzieś to już jest to naprowadź na trop bo chętnie bym też sprawdził , kombinowałem już z moim defro optima przerobiony jako dolniak ale klapa , palił raz więcej a temp nie potrafił uzyskać wcale

 

Mam nadzieję, że Hes nie będzie miał nic przeciw :)

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/5859-nowe-stare-palenisko/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...