Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chciałbym żeby takie przełożenie finansowe było w Polsce. zużywasz zasoby nieodnawialne - płacisz. Do ceny węgla wystarczyłoby doliczyć tylko koszty zdrowotne jego użycia i nie byłoby palenia ani w piecach ani w elektrowniach, a prąd mielibyśmy trochę droższy głownie z atomu. Tymczasem póki co jest tak, że jedni oszczędzają, a inni płaca za te oszczędności rakiem i śmiercią w cierpieniu.

SORY - jesteś beznadziejny, wcześniej dziękowałeś za mój wpis chociaż na ripostę nie odpowiedziałeś, mylisz elektrownię węglową z atomową. Już wcześniej wklejałem link, ale dla Ciebie powtórzę - wyjaśnij proszę takiemu przedsiębiorcy, że zatruwa siebie i innych i wg Twojej wiedzy już dawno powinien być na cmentarzu.

http://www.tvp.pl/tvp-regionalna/aktualnosci/spoleczenstwo/w-kuzni-u-najstarszego-polskiego-kowala/13295165

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SORY - jesteś beznadziejny, wcześniej dziękowałeś za mój wpis chociaż na ripostę nie odpowiedziałeś, mylisz elektrownię węglową z atomową. Już wcześniej wklejałem link, ale dla Ciebie powtórzę - wyjaśnij proszę takiemu przedsiębiorcy, że zatruwa siebie i innych i wg Twojej wiedzy już dawno powinien być na cmentarzu.

http://www.tvp.pl/tvp-regionalna/aktualnosci/spoleczenstwo/w-kuzni-u-najstarszego-polskiego-kowala/13295165

 

Sorry o czym z Tobą dyskutować ? O kowalstwie? To nie moje hobby. Znasz jakiekolwiek opracowanie naukowe które pokazuje że palenie węgla jest obojętne dla zdrowia?

Bo ja mogę przytoczyć masę badań o szkodliwości palenia węgla

 

http://www.halat.pl/rak.html

Gdyby nie sadza rocznie kilkaset osób nie umierało by na raka a ponad tysiac nie chorowało, a to są dane bazujące na badaniach w UK gdzie węglem pali się o wiele rzadziej niż w Polsce. Nie chce strzelać, ale te liczby pewnie trzeba przemnozyc przez co najmniej 5

Kolejny artykuł naukowy o szkodliwości cząstek stałych w powietrzu. Sorry, że nie po polsku

http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMe068274

Ja mogę badań medycznych potwierdzających związek palenia węglem z rakiem znaleźć dziesiątki. Znajdziesz choć jedno które temu przeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie jestem fachowcem od przeróbki odpadów z elektrowni węglowej. Trochę wiedzy ogólnej i logiki wystarcza by się w temacie jakoś poruszać. Jeśli Ty się znasz, to napisz o konkretach, chętnie poczytam

 

Na poruszanie się "jakoś" rzeczywiście wystarczy.

I tę Polskę (znaczy nas) też chcesz zbawiać tak "jakoś"?

Edytowane przez zawijan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa filozofia.

 

Ja rzadko gram na fortepianie, bo się karty za bardzo ślizgają.

 

I cóż w niej ciekawego? Rzadko się z Tobą zgadzam, bo rzadko o węglu piszesz. Zacznij częściej - wtedy może i fortepian zbędny Ci się zrobi. A swoją drogą - wiesz, że nawet rzadko to jednak nieelegancko tak fortepianu używać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I cóż w niej ciekawego? Rzadko się z Tobą zgadzam, bo rzadko o węglu piszesz. Zacznij częściej - wtedy może i fortepian zbędny Ci się zrobi. A swoją drogą - wiesz, że nawet rzadko to jednak nieelegancko tak fortepianu używać?

 

Co tam pisać o węglu?

Sam widzisz, ilu jest znawców węgla.

Co się będę wpychał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie chce zbawić. Wystarczy żeby inni nie ladowowali się w moje życie i drogi oddechowe że swoim smrodem i syfem że spalonego węgla.

 

Kolego

 

Zżerasz mi tlen i wydychasz dwutlenek węgla. Nie tylko dwutlenek, bo każdemu z nas z gęby śmierdzi, co znaczy, że wydzielamy jeszcze całą masę różnych trucizn organicznych. Zakazać oddychania moim tlenem z powietrza. Kupujcie se tlen w butlach. Sprzedają takie.

 

Walisz kupy i sikasz, zanieczyszczając mi wody i ziemię. Wytwarzasz całą masę śmieci. Nawet nie wiem, jakie tam trucizny lecą. Z pewnością niebezpieczne. Zakazać. Gromadź se swoje odchody i śmieci u siebie. Nie na mojej ziemi i w moich wodach.

 

A tak a propos

Czy wiecie, że wcześniej niż czystego (w miarę) powietrza, może nam braknąć czystej wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...