Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to nie margines. takich mieszkań jest w Polsce tysiące. To po pierwsze.

Po drugie, dlaczego ktokolwiek za kogokolwiek miałby za cokolwiek płacić?? Ja mam prostsze rozwiązanie. Może zwiększyć emerytury i pensje 4-krotnie. Wtedy problem z wyborem ogrzewania w sensie jego ekonomiczności, sam się rozwiąże. Ludzie nie będą hajcować węglem, bo będzie ich stać na gaz/prąd w starych domach/mieszkaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ja mam prostsze rozwiązanie. Może zwiększyć emerytury i pensje 4-krotnie. Wtedy problem z wyborem ogrzewania w sensie jego ekonomiczności, sam się rozwiąże. Ludzie nie będą hajcować węglem, bo będzie ich stać na gaz/prąd w starych domach/mieszkaniach.
:bash:

 

skoro takie pieprzenie ostatnio przechodzi, to i ja mam rozwiązanie - może podnieść cenę węgla 10-krotnie? starych na emeryturze nie będzie stać i pierwszej zimy wymrą, a nowe nie będą opalane węglem bo gaz i prąd tańszy będzie :lol2:

 

długo jeszcze takie pieprzenie będziecie uprawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ludzi bylo i jest stac na domy po kilaset m2.... A i tak kopca ?

Nie piszmy zbowu o babciach i emeryturze lub tych co mieszkaja w domach pod lasem...

Na podhalu byl nie jeden kopcacy w nieskromnym domu, a nawet objektach dla gosci.

 

Szczerze mówiąc guzik powinno to cię obchodzić ...

 

Jak budowali domy to węgiel/drewno było i ciągle są LEGALNYMI źródłami ciepła i można nimi LEGALNIE palić.

Chcieli węgiel to mają węgiel ...

 

Ja tez palę węglem i jakoś nie kopcę. Inne domy na moim małym osiedlu też mimo że palą ekogroszkiem to osoba przjezdna może mieć wrażenie że nikt nie pali w piecu bo nigdzie nie widac dymu ...

 

Dym wydobywający się z komina oznacza że opał jest źle spalany albo palone są śmieci ...

I za palenie śmieciami od razu wysoka kara a ze złe spalanie opały wysłac na jakieś szkolenie (może zamiast tych bzdurnych pseudoszkoleń z UE dotyczących obsługi drabiny zrobić szkolenia masowe dla osób którzy palą w piecach albo zrobić jakąś masową kampanię na temat czystego palenia w kotłach ? Wielu ludzi nie ma pojęcia że wystarczy w śmieciuchu palić od góry a nie od dołu i będzie oszczędnośc opału i środowiska ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I OK, rozkrec masowa kampanie "palenia bez kopcenia":)

Już to ktoś robi: http://czysteogrzewanie.pl, tylko rozpowszechniać, szczególnie wśród tych kopcących. Oni tu nie zaglądają, trzeba im to jakoś przekazać. Ci którzy mają ku temu środki i możliwości (czyt. rządzący) nie są tym zainteresowani. Ale każdy z nas może podrzucić kopcącemu sąsiadowi ulotkę. Dla własnego komfortu oddychania :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam gdzies czym pala... Ja pisze o smrodzie i kopceniu...

Nie mniej tych ktorzy mieli i maja wybor.

Tobie tez nie przeszkadza ze ludzie maja psy moze... A psie odchody na chodnikach ci przeszkadzaja... ? Albo gorzej... Czyjes psie odchody na twoim podjezdzie? Nie?

 

Wiesz sa tez ci co posprzataja... No i sa babcie co sie schylic nie moga...

 

I OK, rozkrec masowa kampanie "palenia bez kopcenia"

 

:)

 

Nie lubię psów a nawet ich się boję ...

Wolę koty bo są inteligentne i czyste ...

 

Mi nie przeszkadzają właściciele psów a raczej ich częsta głupota. Idzie taki sobie , pies wali kupę a ten patrzy w niebo i udaje że nic się nie dzieje. idzie później taki wejdzie w gówno i się wkurza , mimo że to samo zrobił jego piesek. Tak samo idzie sobie z pieskiem , smycz w ręku a piesek sobie biegnie duuużo dalej. Idą ludzie i nagle zaczyna się wołanie na psa ...

Już kilka razy mi taki "miłośnik" psów wystraszył dzieci i oczywiście te same tłumaczenie , że nie gryzie ...

Tyle że nie ma psów które nie gryzą , są jedynie takie które jeszcze nie pogryzły ..

Tu wychodzi buractwo i głupota ...

 

I tak samo z kotłami na węgiel ...

 

Ja rozumie ludzi którzy palą od kilkudziesięciu lat i nie wiedzą że źle palą , ale bardzo często piec na ekogroszek czy inny piec mają młodzi ludzie ...

Często sami widzą jak smrodzą ale mają to gdzieś , bo przecież w domu nie czuć a że zatruwa innym powietrze to nie ich problem ...

 

Osobiście jestem za karaniem. Kara finansowa za karą i ludzie się nauczą ...

 

Ja kampani nie będę rozkręcał bo nie od tego jestem.

Ja dbam o to aby proces spalania u mnie był prawidłowy i aby nie smrodzić ...

I cieszę się że mam sąsiadów którzy palą tylko ekogroszkiem i mają nowoczesne kotły i nie smrodzą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesujaca strona i fajna incjatywa. Nie mniej dla istniejacych juz domow.

 

Tylko ze wierzyc mi sie nie chce ze palacy sami sie nie staraja dowiedziec jak palic aby bylo "czysciej"... Kopca na "wlasne podworko"

Nie mowie o skrajnych przypadkach palacych wszystko ;)

 

Bo dla wielu węgiel = syf.

Syf w kotłowni , syf z komina ...

 

I nie rozumieją że można spalać czysto i przy większej sprawności , czyli spalać sporo mniej opału ...

 

Przydała by się kampania z liczbami i "zyskami" dla palacza ...

 

Typu spala tak opał że się dymi = spala z kiepską sprawnością .

Spala z kiepską sprawnością - spala 7ton węgla po 1000zł czyli spala w kominie 7000zł ...

Spala czysto , spala z dużą sprawności i spala 4 tony węgla czyli spala w kominie 4000zł ...

 

Jakby ludziom się powiedziało i pokazano że przepuszczają bez sensu z roku na rok 3000zł w kominie , to ludzie sami mieli by dużo motywację aby oszczędzać ...

Zyski najbardziej motywują ...

 

Tylko włodarze mają to w dupie. Im zależy aby sprzedało się jak najwięcej węgla. Bo górnicy , związki i KASA.

Im nie zależy na zmniejszeniu zużycia energii , bo mniejsze podatki i itd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:bash:

 

skoro takie pieprzenie ostatnio przechodzi, to i ja mam rozwiązanie - może podnieść cenę węgla 10-krotnie? starych na emeryturze nie będzie stać i pierwszej zimy wymrą, a nowe nie będą opalane węglem bo gaz i prąd tańszy będzie :lol2:

 

długo jeszcze takie pieprzenie będziecie uprawiać?

 

dlaczego pieprzenie?? Bywam dość długo w ciągu roku w Niemczech, w okolicach Stuttgartu. Mam znajomych, którzy są na emeryturach. mają stary dom, w domu nie ma CO, tylko piece akumulacyjne w poszczególnych pomieszczeniach. Na moje pytanie ile m-nie płaca za prąd, gość nie odpowiedział mi jednoznacznie. Powiedział mi tylko, ze jest to na tyle mało obciążające ich budżet, że specjalnie tego nie kontroluje. W domu ma być ciepło i tyle.

Jak myślisz, dlaczego ma takie podejście do tematu?? Bo jego emerytura to około 1,5k euro, zona ma około 1,2k euro. Wstaw takie grzejniki w Polandii babci i dziadkowi, co razem mają z 2 tysie polskich złociszy. Na pewno będą mieli podobne podejście, co sąsiedzi zza Odry :D

 

p.s. dla mnie polski węgiel może kosztować tyle co złoto. ja opał kupuję w Czechach :). Choć wtedy pewnie z rachunkami za prąd poszedłbym z torbami, bp przecież nasz czysty prąd jest z brudnego węgla.

 

kaszpir - 100% racji, zgadzam się w pełni. Dodałbym tylko zakaz instalowania kotłów wszystkopalnych w nowych domach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dla wielu węgiel = syf.

Syf w kotłowni , syf z komina ...

 

I nie rozumieją że można spalać czysto i przy większej sprawności , czyli spalać sporo mniej opału ...

 

Przydała by się kampania z liczbami i "zyskami" dla palacza ...

 

Typu spala tak opał że się dymi = spala z kiepską sprawnością .

Spala z kiepską sprawnością - spala 7ton węgla po 1000zł czyli spala w kominie 7000zł ...

Spala czysto , spala z dużą sprawności i spala 4 tony węgla czyli spala w kominie 4000zł ...

 

Jakby ludziom się powiedziało i pokazano że przepuszczają bez sensu z roku na rok 3000zł w kominie , to ludzie sami mieli by dużo motywację aby oszczędzać ...

Zyski najbardziej motywują ...

 

Tylko włodarze mają to w dupie. Im zależy aby sprzedało się jak najwięcej węgla. Bo górnicy , związki i KASA.

Im nie zależy na zmniejszeniu zużycia energii , bo mniejsze podatki i itd ...

100% masz racje!! Tak samo twierdze ze edukacja ekonomicznego spalania węgla przyniosła by oczekiwany efekt.Tylko pokazywać ile złociszy można zaoszczędzić .Zabawne to jest ze kiedyś jak paliłem w śmieciuchu to nie zwracałem uwagi na dym.W nowym domu już patrze na swój komin i sąsiadów.Satysfakcja jest ze ja nie dymie a oni tak :) [nadmienię ze mi to nie przeszkadza,dymienie sąsiadów, jak co niektórym tutaj ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adkwapniewski

Dziwię się "ekoludkom" którzy jak owieczki pędzą w jedno miejsce "wypoczywać" - gdzie spokój, gdzie przestrzeń ... kolejka do morskiego kolejka na Kasprowy kolejka do dolinek Zakład Przeróbki Mięska na Parówki - Smacznego !

 

Ale ładnie tam kurde jest....:D.

Do zobaczenia w tym roku.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pionan

p.s. dla mnie polski węgiel może kosztować tyle co złoto. ja opał kupuję w Czechach

A co Ty tam za kupisz węgiel... Komorany ?... Ledvice ?...

 

To młode, dojrzewające węgle. Ani kamienny ani brunatny. Kupa wody w tym.

 

Wolę polski za 800 jak ten badziew za 500. Ruskie za 600 są lepsze.

 

Ale może się to komuś dobrze pali i przeliczył- to OK, nie zamierzam się kłócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pionan

 

A co Ty tam za kupisz węgiel... Komorany ?... Ledvice ?...

 

To młode, dojrzewające węgle. Ani kamienny ani brunatny. Kupa wody w tym.

 

Wolę polski za 800 jak ten badziew za 500. Ruskie za 600 są lepsze.

 

Ale może się to komuś dobrze pali i przeliczył- to OK, nie zamierzam się kłócić.

 

No widzisz, a u mnie się sprawdza. Po pierwsze kupa wody to może być w każdym opale. Ja kupuję na składzie, gdzie opał pod zadaszeniem, węgiel suchy, grama wilgoci nie uświadczysz w zasobniku. Jeden minus - pyli przy zasypie.

Ważniejsza jednak jest ekonomika zużycia. Obecnie zużycie to 10kg/doba do CO (120m2 po podłogach) +CWU. Temp. w domu ok 24 stopni. Koszt dzienny CO+CWU nie przekracza 5 polskich złotych. Przy cenach polskiego dobrego eko na naszym terenie, musiałbym zejść do zużycia ok 6kg dziennie, co jest w moim przypadku niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego pieprzenie?? Bywam dość długo w ciągu roku w Niemczech, w okolicach Stuttgartu. Mam znajomych, którzy są na emeryturach. mają stary dom, w domu nie ma CO, tylko piece akumulacyjne w poszczególnych pomieszczeniach. Na moje pytanie ile m-nie płaca za prąd, gość nie odpowiedział mi jednoznacznie. Powiedział mi tylko, ze jest to na tyle mało obciążające ich budżet, że specjalnie tego nie kontroluje. W domu ma być ciepło i tyle.

Jak myślisz, dlaczego ma takie podejście do tematu?? Bo jego emerytura to około 1,5k euro, zona ma około 1,2k euro. Wstaw takie grzejniki w Polandii babci i dziadkowi, co razem mają z 2 tysie polskich złociszy. Na pewno będą mieli podobne podejście, co sąsiedzi zza Odry :D

 

p.s. dla mnie polski węgiel może kosztować tyle co złoto. ja opał kupuję w Czechach :). Choć wtedy pewnie z rachunkami za prąd poszedłbym z torbami, bp przecież nasz czysty prąd jest z brudnego węgla.

 

kaszpir - 100% racji, zgadzam się w pełni. Dodałbym tylko zakaz instalowania kotłów wszystkopalnych w nowych domach.

 

Jeśli maja faktycznie nieocieplony domek to zużywają pewnie 15-20MWh rocznie. W Niemczech prąd w taniej taryfie kosztuje ok 23 centy. Czyli płaca rocznie miedzy 3,5 a 4,5 tysiąca euro za prąd. Nie powiesz mi ze blisko 20 procent rocznych dochodów to nie jest znacząca suma.

W Polsce tylko ok 6 procent pobiera emeryturę 1000 zł lub niższa średnia jest blisko 2000 zł ale niech maja razem tylko te 2700 zł emerytury, czyli poniżej średniej. W Polsce prąd w taniej taryfie kosztuje o ile się nie mylę od 23 groszy za kWh. Mamy wiec dokładnie taką sama proporcje względem dochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...