Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A wiesz, że Niemcy zużywają więcej węgla niż Polska i emitują więcej CO2 na obywatela niż Polska ?

Przed nami są też pod względem emisji CO2 Francuzi ze swoją energią z atomu, Wielka Brytania która rozprawiła się lata temu z górnictwem oraz Włosi.

Fakt, to nie my jesteśmy pępkiem świata i zdaje się nie my kopcimy na potęgę, nie wspomnę już o tym co się dzieje poza Europą.

 

Jakby ktoś nie wierzył

 

_45270577_eu_co2_gr466.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moim zdaniem odgórnie należałoby zakazać produkcji, handlu i sprzedaży kotłów nieekologicznych, które nie spełniają określonych norm emisji. Głównie chodzi o te tzw dolniaki, inaczej zwane śmieciuchami. To samo z kominkami, kozami itd...

W starych domach dotacje przez gminy na wymianę z FOŚ, co już w ślimaczym tempie się dzieje.

Inaczej będzie jak zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro jestem przeciwny smrodzeniu a Ty tymi pogladami gardzisz to jakie inne wnioski mam wyciągnąc?

 

Łatwo przychodzi Ci nazywać kogoś brudasem, deklarować coś za kogoś, rozpraszać się byle stukotem dzieci. Czytając forum zwraca się uwagę na autorytety i ja też się pomyliłem. Chyba że to tylko zły dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli komuś nie przeszkadza dym, smród i bród.... i sie w to pakuje niezaleznie od argumentow finansowych to ja tego nie rozumiem

byle stukot? nie chciałbys słuchać walenia po stropie codziennie od 9 do 19:30 z przerwą około obiadu, spróbuj w takich warunkach zająć sie księgowością nie bedąc księgowym albo spróbuj zrozumieć przepisy... wstajesz rano 8:40 i wiesz że nie ma sensu za nic sie brać bo zaraz zaczną walić, fajnie jak się wraca z pracy popołudniu włącza telewizor, niestety prowadzenie firmy nie jest od do

zarówno zakłócanie spokoju jak zadymianie okolicy to gardzenie sąsiadami, myślenie tylko o sobie, dlaczego mam słuchać cudzych hałasów i dlaczego mam wdychac cudzy gryzący dym, czy ja jestem jakimś niewolnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety w tamtym domu nie moge podlaczyć gazu ani dac PC bo instalacja wysokotemperaturowa

na szczęscie nie dymi

co do dzieci to wiadomo ze od czasu do czasu muszą hałasować ale jak rodzice nie uczą dzieci żeby były spokojne tylko sie cieszą że się bawią... przewinelo się tam kilka pokoleń i chyba nikt na klatce nie chce z nimi utzymywać kontaktu bo u innych wszystko przeszkadza a sami robia to samo np. zwrócili uwage jakiemus chlopakowi że zbiega po schodach i im ten hałas przeszkadzał albo studentom bo za głosno muzyke sluchają, oczywiście całodniowe walenie po stropie to wg nich czepianie się. kiedyś gościu ze starszego pokolenia przyszedl o 10 rano zebym przyciszyl muzyke bo nie moze spac, chociaz wracał z rynku, ja przyciszyłem, ja na zwrocenie uwagi usłyszałem "zaraz dojde ci do twarzy" po podobno jak mówie o halasie to się czepiam jego dzieci chociaż nie wiedzialem ze to one

 

PS co ciekawsze, smród jest na osiedlu 20-30 letnim a tam gdzie sa stare domki przy ulicy jest o wiele lepiej...

 

PS2 zapomniałem napisac że półroczny remont do 23 albo pierwszej w nocy jest ok bo dzieki temu szybciej skończą

Edytowane przez BrodowskiG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzył mi się epizod mieszkać w wynajmowanej kawalerce. Ale sytuacje, o których piszesz mi się nie przytrafiały. Nie starałem się też nadużywać wytrzymałości sąsiadów i wszelkie stuki/tłuki uprzedzałem wcześniej. Najbardziej zadziwiła mnie najbliższa sąsiadka, której myślałem że rozwaliłem ścianę wiertarką udarową. Do dzisiaj ją odwiedzam.

Wy za mało wódki pijecie - jak to mój były szef mówił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas był spokój, wyprowadzil sie i wrócil z rodziną, rozmawiać chciałem ale zawsze spotkalem się z chamstwem, zrzucaniem winy na innych, a nawet miedzy sobą stojąc przy sobie rózne wersje opowiadają i nie mogą ustalic jednego kłamstwa. dwa lata temu nie wiedziałem co ludzie na necie ciagle marudza jakie to hałasy ich spotykaja w budynkach wielorodzinnych, niestety teraz wiem o czym pisali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety w tamtym domu nie moge podlaczyć gazu ani dac PC bo instalacja wysokotemperaturowa

 

To też chyba nie do końca prawda. Jaką temperaturę grzejników potrzebujesz utrzymywać przez całą dobę (nie tylko paląc śmieciuchem w ciągu dnia) by w domu było ciepło ? 50-55 nie wystarcza ? Jeżeli wystarcza to każda pompa niskotemperaturowa tyle da radę wyciągnąć ze SCOP-em zapewne > 2 a to już cena gazu, doliczając do tego koszty CWU z PC sporo tańsze niż z gazu bo przez pół roku z COP-em >5 to w porównaniu z gazem jest już taniej.

Oczywiście nie tak tanio jak śmieciuchem, w którym można i tani odpad drzewny i miał spalić, z dmuchawą nie brudniej niż ekogroszek.

No i zawsze jeszcze jest ogrzewanie powietrzem, które stosunkowo łatwo zrobić bez prucia połowy domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zimą 60 jest za mało, walczę o docieplenie stropu ale nie mam siły przebicia :D chyba nadmuchu bym nie tolerował, chociaż do tak małego domku rozwiązanie idealne. ogólnie się w temacie orientuję bo serwisuje kotły gazowe, szkole się i czytam FM :)

poszedlbym w fotowoltaikę ale na pewno sie z tym nie przebiję a dwa że nic nie idzie sie dowiedziec o ustawie OZE

Edytowane przez BrodowskiG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zimą 60 jest za mało, walczę o docieplenie stropu ale nie mam siły przebicia :D chyba nadmuchu bym nie tolerował, chociaż do tak małego domku rozwiązanie idealne. ogólnie się w temacie orientuję bo serwisuje kotły gazowe, szkole się i czytam FM :)

poszedlbym w fotowoltaikę ale na pewno sie z tym nie przebiję a dwa że nic nie idzie sie dowiedziec o ustawie OZE

 

Siły przebicia, nie wiem co masz na myśli. Strop można docieplić od dołu, bez wielkiej siły przebicia, niby że w celu zrobienia ładnego oświetlenia sufitowego - jeżeli to trzeba się przez problem żona + uszczuplenie konta bankowego za pomocą styropianu przebijać ;)

 

U mnie też by mogło zabraknąć 50 w największe mrozy, ale tylko dlatego, że część to żeliwo, część pojedyncze płyty stalowe o małej powierzchni. Część wymieniona na zwykłe tanie aluminiowce wysokotemperaturowe i tu różnica nastała ogromna bo i powierzchnia przy tych samych gabarytach spooooro większa bo 12 płaszczyzn oddawania ciepła więc znacznie więcej niż żeliwo i przewodność temperaturowa też lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zebym byl negatywny... bo lubie PC :)

 

Ale COP >5 :) dla CWU.... przez pol roku...:rolleyes:

 

Tak tylko palnąłem z powietrza, ale skoro do CWU 40-45 wystarczy a COP PC przy wysokich temperaturach na podwórku potrafi osiągnąć 8 to biorąc pod uwagę że nawet teraz w listopadzie bywa 15 na dworze to chyba realne przez pół roku kwiecień-wrzesień mieć średnio COP 5 ? Niektóre PC mają deklarowanie COP >5 dla 7/35 więc dla 20/45 też powinno być tyle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzi drożej ale za to sam sie rozpala, nie trzeba kisic w podtrzymaniu

 

Z gazem samorospalanie zdecydowanie korzystniejsze. Co do peletów i ogólnie paliw stałych trzeba wiedzieć co się robi.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65837-piec-Granpal-firmy-polimet&p=6658287&viewfull=1#post6658287

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...