Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja jestem od roboty. "Politykuję" na forum...:D

 

Na naszym terenie staram się pomagać w umacnianiu struktur samorządowych, i uniezależnieniu ich od wielkiej polityki. Tak, by bez względu na to jakiego popaprańca zostaniemy zmuszeni wybrać, zachować ciągłość rozpoczętych wcześniej przedsięwzięć gospodarczych. No i staram się trzymać z dala od tych, którzy kandydując, w krasomówczy sposób spełniają moje oczekiwania:D:D

 

To tyle z mojej strony nie w temacie, bo się łoff zrobił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekawa dyskusja. Ważna głównie dlatego, że naukowcy nie śpiewają jednym głosem.

 

Trzeba by jeszcze drużyny "tropicieli cząstek stałych" poprosić o pomiary w czasie gdy wieje wiatr i podnosi z ziemi wszystko. Wszystko co im pasuje w pisanych później alarmujących i zatrważających raportach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by jeszcze drużyny "tropicieli cząstek stałych" poprosić o pomiary w czasie gdy wieje wiatr i podnosi z ziemi wszystko.

 

jak wieje, to smogu nie ma albo prawie nie ma. to takie przewietrzanie, także na pewno w jego skład nie wchodzi wszystko podnoszone z ziemi. głównym winowajcą jest spalanie paliw stałych w domowych kotłowniach. dlatego często w wioskach i mniejszych miastach jest gorzej niż w wielkich miastach. nieprawdą też jest, że to przemysł. w takim Rybniku przemysłu coraz mniej, a syfu coraz więcej. nie wiem jak w centrum, ale w dzielnicach wokół ludzie z astmą mają coraz więcej problemów. stężenie skacze często w kilka godzin po zmroku. jak nie widać, to ludzie dokładają śmieci. albo duszą kotły, żeby starczyło do rana bez dokładania. coraz więcej jest domów jednorodzinnych opalanych kotłami, następuje rozbudowa osiedli na przedmieściach. większość dodatkowo nie dość, że z kotłem na paliwo stałe, to jeszcze z przewymiarowanym. i potem jest taki syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Imrahil, na pewno co piszesz jest współwinowajcą zanieczyszczeń,może byś jeszcze wziął pod uwagę brak pomiaru spalin w samochodach wszelakiej klasy podczas badań technicznych co jest np.standardem od ponad 30 lat u zachodnich sąsiadów i te olbrzymie ilości elektrowni węglowych,wszelakich spalarń związków toksycznych z przestarzałym sprzętem.Więc nie byłbym taki pewny czy kotły domowe są największym trucicielem,choć na pewno jakimś są.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Już dawno temu powinny być zakazane kotły klasy 3 i 4.

Podobno w Niemczech można kupić tylko 5 wzwyż. I te mają zostać zakazane. Minimum 6 klasy, chyba od 2016 czy 2017r (prawdopodobnie).

A tak sprzedają u Nas 220tys śmieciuchów rocznie + inne pseudo kotły na groszek.

Problem sam by się zmniejszył.

Tak czy tak dojdzie do zakazu sprzedaży tego dziadostwa (3,4 klasa). Chyba rokiem od którego ma być zakaz to 2020 lub 2021 według nakazu KE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mieli zamykać nierentowne kopalnie nawet 1 kopalnię ( pisałem to już wiele razy napiszę raz jeszcze ) cały Śląsk przyjedzie do Warszawy na ul. Wiejską i spalą ten przybytek. Podnieś rękę na jednego górnika (zabierz jednej grupie przywileje ) następnego dnia cała grupa wpada i zaczynają sie batalie.

Daleko szukać "Porozumienie Zielonogórskie" inna branża ale widać na co ją stać słusznie nie słusznie nie mnie to oceniać widać efekty które Wszyscy odczuwamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mieli zamykać nierentowne kopalnie nawet 1 kopalnię ( pisałem to już wiele razy napiszę raz jeszcze ) cały Śląsk przyjedzie do Warszawy na ul. Wiejską i spalą ten przybytek. Podnieś rękę na jednego górnika (zabierz jednej grupie przywileje ) następnego dnia cała grupa wpada i zaczynają sie batalie.

Daleko szukać "Porozumienie Zielonogórskie" inna branża ale widać na co ją stać słusznie nie słusznie nie mnie to oceniać widać efekty które Wszyscy odczuwamy.

 

Potrzeba nam widać baby z jajami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pozamykano kopalnie, a górników jest 2 razy mniej niż 10-15 lat temu, więc bez przesady z tym jednym górnikiem. Zresztą problemem nie są górnicy, tylko cała sieć firm, które żerują na górnictwie, to wszystko widać tu na miejscu, tylko że firmy 'ustosunkowane', nie do ruszenia bez jakiejś ostrej reformy.

Swoją drogą, odnośnie powietrza w Krakowie - czemu nie zrobią badań latem, kiedy się nie pali w kotłach i porównają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja bym się tak nie cieszył na twoim miejscu, bo jak by coś takiego u nas wprowadzili to cena prądu by szybko poszybowała do góry i pompkę byś musiał wyrzucić bo grzanie nią byłoby nieopłacalne i musiałbyś grzać gazem lub może nawet kociołek na węgiel kupić bo on nie jest brany pod uwagę w ograniczeniu emisji CO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się tak nie cieszył na twoim miejscu, bo jak by coś takiego u nas wprowadzili to cena prądu by szybko poszybowała do góry i pompkę byś musiał wyrzucić bo grzanie nią byłoby nieopłacalne i musiałbyś grzać gazem lub może nawet kociołek na węgiel kupić bo on nie jest brany pod uwagę w ograniczeniu emisji CO2.

 

No dobrze, proste zadanie matematyczne. Załóżmy że za rachunki za prąd płacę rocznie 3000zł. Jeżeli energia podrożeje 100% to ile zapłacę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...