Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Renovent Excellent 400 i nowy sterownik eBus X1,prośba o wyjaśnienie kilku szczegółów


Recommended Posts

Witam,

Mam od roku Brink Renovent Excelent 400 ze sterownikiem nowego typu na złączu eBus X1. Zestaw nie zawierał instrukcji tego sterownika. Nie rozumiem kilku opcji w nim i poproszę kogoś kto zna lepiej ten sterownik i rekuperator o wyjaśnienie ich. Mam rekuperator ustawiony na 200m3h i zamknięty bypass

1. Co oznaczają dwie ikonki na dole wyświetlaczu sterownika,

a. ikonka wiatraka (bez żadnej cyfry obok), i 2.

b. ikonka takiego prostokąta z takim jakby kominem (nie domek)?

2. Co oznaczają następujące parametry w ustawieniach sterownika?

a. Hist. by-passu? Mam że domyślnie 2.0, zakres 0.0 – 5.0

b. CO+Rekuperacja (wył./wł.)

c. Niezrówn. Tryb (wył./wł.)

d. Niezrówn. Przepł. Zakres -100 – 100m3 (mam ustawione na 10 m3). Czy chodzi tu o silniejszy nawiew niż wywiew? w moim przypadku o te 10m3h (nadciśnienie)

3. W ustawieniach samego rekuperatora mam „87” i ikonka Domka ze strzałką na zewnętrz i skrótem „Pa”, i „29” i ikonka Domka ze strzałką wewnętrz i skrótem „Pa”. Domyślam się że to ma coś z ciśnieniem, jeśli tak, to czy 87 i 29 są w normie?

Dzięki i Pozdrawiam

hazyac

IMG_20131130_123603.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję kerado28 za szybką odpowiedż, niestety to nie ten sterownik. znalazłem jednak instrukcję tego sterownika na stronie producenta tylko że z nową wersję softu, wcześniej szukałem ale nie było na ich stronie. napiszę do nich zapytanie czy można updatować soft.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterowników jest kilka, ja przynajmniej znam 3 wersje.

nie wiadomo jak czytać tą instrukcję. na stronie wioldar.pl dali tylko polską część instrukcji (wycięta z całości) a tam są obiaśnienia które odwołują prawdopodobnie do rysunków znajdujących się gdzieś może na samym początku instrukcji a ich nie dołączyli. na stronie bink systems znalazłem sterownik wyglądający tak samo, ale po głępszym czytanie okazało się że to system ogrzewania a nie wentylacji. nie które opcje pokrywają się z opcjami systemu wentylacji i już wiem co oznaczają np te ikonki

dalej nie wiem co oznaczają

Hist. by-passu, mam że domyślnie 2.0, zakres 0.0 – 5.0

CO+Rekuperacja (wył./wł.)

Niezrówn. Przepł. Zakres -100 – 100m3 (mam ustawione na 10 m3). Czy chodzi tu o silniejszy nawiew niż wywiew, w moim przypadku o te 10m3h (nadciśnienie)

3. W ustawieniach samego rekuperatora mam „87” i ikonka Domka ze strzałką na zewnętrz i skrótem „Pa”, i „29” i ikonka Domka ze strzałką wewnętrz i skrótem „Pa”. Domyślam się że to ma coś z ciśnieniem, jeśli tak, to czy 87 i 29 są w normie?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

czy ktoś z forumowiczów moze mi wyjasnić o co chodzi w ustawieniu Centralne ogrzewanie +

rekuperacja wartość /on/off. Widzę taki parametr w instrukcji obsługi ale nie widzę go w menu rekuperatora, nie wiem za co jest odpowiedzialny i czy powinien być w położeniu on czy off

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...