Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Posadzka na stropie Kleina - Czy to jest dobry projekt ?


przemek9242

Recommended Posts

Witam wszystkich to mój pierwszy post na forum . Remontuję 2 piętro swojego domu a w tym temacie interesuje mnie jego strop a dokładniej wykonanie dobrej posadzki na nim. Jest on wykonany w technologi Kleina .

Opiszę jak wygląda to w praktyce żebyście mogli mi lepiej doradzić czy mój pomysł jest dobry .

Pomieszczenia 4,3x4,5m w każdym po 3 dwuteownice w o rozstawie co 1m o szerokości 10cm wystające powyżej wylewki ok 2 cm pomiędzy nimi jest beton z jakimiś kawałkami węgla a nie tak jak zwykle bywa w przypadku Kleina cegły, grubość warstwy betonu to 8-10cm w zależności od miejsca .

Dwuteownice nie są w poziomie odchyłki między nimi to ok 1-2cm

 

Mój plan na posadzkę jest taki :

1. Wylanie lekkiej wylewki z keramzytu do wysokości najbardziej wystającej dwuteownicy . (Czy trzeba zabezpieczyć dwuteownice antykorozyjnie ?).

2. Na warstwę keramzytu położenie styropianu o grubości 5cm (Czy pomiędzy styropianem a warstwą keramzytu musi być jakiś podklad folia itp ?).

3. Na styropian wylanie wylewki cementowej o grubości 5cm oczywiście z dylatacją pomiędzy wylewką a ścianą (Planuje dylatacje z styropianu 0.5cm dobry pomysł ?).

4.Folia izolacyjna (Czy coś jeszcze ?).

5.Panele podłogowe

 

Interesuje mnie najbardziej czy strop nie będzie przez te zabiegi zbytnio obciążony ??? . I czy taka technika będzie dobra i wytrzymała ???.

 

dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Wylewka trochę waży. jakiś konstruktor musiałby to policzyć czy taki strop to wytrzyma.

W zaufaniu napiszę że kiedyś zrobiłem bezmyślnie coś takiego i juz 8 lat jest ok.

Jednak drugi raz zrobiłbym i tobie też bym radził podłogę na legarach np. z płyt osb i na to panele. Znacznie lżejsza, bez prac mokrych i prawie można samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie remontując parter zbiłem starą posadzkę, aż do stropu i belek (też Klein), potem poszedł styropian, folia i wylewka (+ rurki do podłogówki). De facto całość wyszła u mnie lżejsza niż pierwotna podłoga. Natomiast, w przyszłości adaptując strych na część mieszkalną nie robiłbym stropu mokrego tylko na legarach + OSB, jak radzi kolega powyżej (tutaj dałbym już grzejniki, a nie ogrzewanie podłogowe). Metoda tańsza i do zrobienia samemu. O wytrzymałość stropu u mnie nie mam żadnych obaw ze względu na to, że dom budowany był jako piętrowy, ale w międzyczasie zabrakło materiałów, gorzki przełom 70/80' ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...