Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasze zielone zacisze


Recommended Posts

:hug: to dobrze że tak myślisz, a opaska na prawdę dużo daje dla całego otoczenia..... nam się chyba nie uda zrobic nic na zewnątrz w tym roku ... chyba że zima przyjdzie baaaaardzo późno :)

Oby tak było,to z oszczędności na ogrzewaniu zrobimy na wiosnę ogród:wiggle: A opaskę bardzo chciałam,bo to takie wykończenie domku i w miarę tanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Aniu, domek z opaską prezentuje się bardzo elegancko.

Wszystkie życzymy sobie późnej zimy i oszczędności na ogrzewaniu, ale Tobie życzę tego szczególnie, żebyś na wiosnę mogła spełniać się ogrodowo.

Odbierz priv, kochana.

Edytowane przez Iwona i Mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, domek z opaską prezentuje się bardzo elegancko.

Wszystkie życzymy sobie później zimy i oszczędności na ogrzewaniu, ale Tobie życzę tego szczególnie, żebyś na wiosnę mogła spełniać się ogrodowo.

Odbierz priv, kochana.

 

Oj bardzo bym chciała spełnić się w tej roli,ale nie będzie to łatwe,bo to mój debiut w tej dziedzinie:yes:Ale myślę,że przez zimę podszkolę się teoretycznie i może jakieś efekty będą:lol2:Myślę,że pomożesz,a pytań to ja będę miała duuużo:yes:Odebrałam:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj bardzo bym chciała spełnić się w tej roli,ale nie będzie to łatwe,bo to mój debiut w tej dziedzinie:yes:Ale myślę,że przez zimę podszkolę się teoretycznie i może jakieś efekty będą:lol2:Myślę,że pomożesz,a pytań to ja będę miała duuużo:yes:Odebrałam:yes:

 

Aniu, każdy z nas kiedyś był debiutantem, ja też zaczynałam z wielkim zapałem, ale bez doświadczenia i wystarczającej wiedzy.

Jasne, że pomogę, ile tylko będę umiała i wiedziała.

Damy radę!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslałam,myślałam i wymyśliłam,że do wszystkich okien zamówię żaluzje aluminiowe,bo już 3 miesiąc żyjemy z gołymi oknami:rolleyes:Dłużej już się nie da ,więc dzisiaj sobie zamówiłam te żaluzje:rolleyes::)Do okna tarasowego będą jeszcze zasłony po bokach,tak bardziej dla dekoracji;)Tylko zastanawiam się nad karniszem,czy kupić jeden długo,czy może 2 krótkie po bokach.Na razie firanek nie chcę,ale kobieta zmienną jest i co wtedy,trzeba zmieniać:eek:Ale teraz zdecydowanie byłoby lepiej z tymi dwoma po bokach.Może ktoś potwierdzi mój tok rozumowania,,jakoś nie widzę długiego karnisza tylko z zasłonami po bokach:rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslałam,myślałam i wymyśliłam,że do wszystkich okien zamówię żaluzje aluminiowe,bo już 3 miesiąc żyjemy z gołymi oknami:rolleyes:Dłużej już się nie da ,więc dzisiaj sobie zamówiłam te żaluzje:rolleyes::)Do okna tarasowego będą jeszcze zasłony po bokach,tak bardziej dla dekoracji;)Tylko zastanawiam się nad karniszem,czy kupić jeden długo,czy może 2 krótkie po bokach.Na razie firanek nie chcę,ale kobieta zmienną jest i co wtedy,trzeba zmieniać:eek:Ale teraz zdecydowanie byłoby lepiej z tymi dwoma po bokach.Może ktoś potwierdzi mój tok rozumowania,,jakoś nie widzę długiego karnisza tylko z zasłonami po bokach:rolleyes:

Ania a nie myślałaś o zabudowaniuu góry karnisza (szyny) wtedy karnisz nie "daje po oczach" i ładnie wyglądają powieszone tylko same zasłony i zawsze masz opcję do powieszenia firanek na wątku firankowym były fajne pomysły zabudowy szyny karniszowej..

zabudowa%2Bgk%2Bdla%2Bkarniszy2.jpg

z wątku http://forum.muratordom.pl/showthread.php?19809-DEKORACJA-OKNA-okien-firany-zas%C5%82ony-rolety-%C5%BCaluzje-w%C4%85tek-zbiorczy/page180

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak mi słów!

Nie wiem jak do Ciebie trafiłam ale cieszę się że tak się stało. Czytam różne dzienniki bo dopiero zaczynam więc "podglądam" innych :) W takie tempo nigdy bym nie uwierzyła! Nie wiem już czy potrafię czytać ze zrozumieniem... we wrześniu zaczęliście budowę a w lipcu już przeprowadzka???:jawdrop:

Gratuluję z całego serca, piękny dom! Fajnie urządzony, powtórzę się ale brak mi słów! Nam wszyscy mówią że dom musi "osiąść", postać trochę zanim zacznie się robić środek a Wy i Wasz dom temu zaprzeczają! szapo ba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam okno tarasowe 2,40m i mam karnisz 3,2m i mi się podoba.;) Zasłony mam zawieszone po bokach a w razie czegoś jakbym chciała całe okno zasłonić mogę zawiesić firanę na całej długości okna. Karnisza niestety całego nie kupiłam tylko musiałam łączyć. Nie wygląda to źle. Ja bez firanek nie mogłabym mieszkać...nie uznaje czegoś takiego jak rolety:bash:

 

Aniu jak tam płyta się sprawuję...mogłabyś mi na priv napisać koszta energii ? jeśli masz rachunki i jeśli to nie problem;)...z góry bardzo dziękuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania a nie myślałaś o zabudowaniuu góry karnisza (szyny) wtedy karnisz nie "daje po oczach" i ładnie wyglądają powieszone tylko same zasłony i zawsze masz opcję do powieszenia firanek na wątku firankowym były fajne pomysły zabudowy szyny karniszowej..

zabudowa%2Bgk%2Bdla%2Bkarniszy2.jpg

z wątku http://forum.muratordom.pl/showthread.php?19809-DEKORACJA-OKNA-okien-firany-zas%C5%82ony-rolety-%C5%BCaluzje-w%C4%85tek-zbiorczy/page180

 

Asiu,kiedyś brałam takie rozwiązanie pod uwagę,ale sobie odpuściłam,a teraz do za dużo zamieszania.Z wiekiem człowiek staje się wygodny i chciałam wybrać łatwe w obsłudze rozwiązanie:P Mam 2,75 pomieszczenia więc łatwo chyba by nie było z zakładaniem zasłon,czy firan:no: i dlatego umyśliłam sobie przelotki:rolleyes:.Na razie zasłonię się troszkę żaluzjami,a do swiąt może zdecyduję się na jakieś zasłony ,nie wiem czy gładkie czy kolorowe do tych moich srebrnych ścian:rolleyes:Ale Twoja propozycja bardzo mi się podoba:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak mi słów!

Nie wiem jak do Ciebie trafiłam ale cieszę się że tak się stało. Czytam różne dzienniki bo dopiero zaczynam więc "podglądam" innych :) W takie tempo nigdy bym nie uwierzyła! Nie wiem już czy potrafię czytać ze zrozumieniem... we wrześniu zaczęliście budowę a w lipcu już przeprowadzka???:jawdrop:

Gratuluję z całego serca, piękny dom! Fajnie urządzony, powtórzę się ale brak mi słów! Nam wszyscy mówią że dom musi "osiąść", postać trochę zanim zacznie się robić środek a Wy i Wasz dom temu zaprzeczają! szapo ba!

 

Witam serdecznie u mnie,bardzo uważnie i ze zrozumieniem przeczytałaś mój dziennik,7 września wbił mój z pierwszą łopatę a 28 czerwca zamieszkaliśmy w naszym domku:n:::lol2:Wszystko wydaje się być w porządku nic nie pęka na razie drzewo troszkę słychać czasem,wysycha sobie tzn.krokwie,ale to chyba normalne.Nie ukrywam,że w realizacji naszego marzenia w takim tempie pomogła nam aura ,w sensie zima była lekka,,więc przestój był niewielki:wiggle:Zapraszam częściej do mojego dziennika,może troszkę w czymś pomoże Tobie ,starałam się opisywać wszystko łącznie z kosztami.Pozdrawiam:bye:

Edytowane przez Ana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam okno tarasowe 2,40m i mam karnisz 3,2m i mi się podoba.;) Zasłony mam zawieszone po bokach a w razie czegoś jakbym chciała całe okno zasłonić mogę zawiesić firanę na całej długości okna. Karnisza niestety całego nie kupiłam tylko musiałam łączyć. Nie wygląda to źle. Ja bez firanek nie mogłabym mieszkać...nie uznaje czegoś takiego jak rolety:bash:

 

Aniu jak tam płyta się sprawuję...mogłabyś mi na priv napisać koszta energii ? jeśli masz rachunki i jeśli to nie problem;)...z góry bardzo dziękuje:)

 

U mnie też musi być łączony:mad: Na razie właśnie będą zasłony po bokach,może kiedyś firany:rolleyes:Z płyty jak już pisałam jestem bardzo zadowolona nigdy więcej gazu bez względu na wszystko:no: Niestety kosztów jej użytkowania jeszcze nie znam:no:W ogóle jeszcze żadnego rachunku za prąd nie płaciłam,ale na liczniku mam 600 kW,nie wiem czy to dużo czy mało za 2 i pół miesiąca:rolleyes:wszystko na prąd:sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę około 0.53 zł. Czyli przeliczeniowo wychodzi jakieś 130-150zł na miesiąc....

My chyba zmienimy płytę gazową na indukcję...ale na pewno nie w tym roku.

A powiedz mi czy pod indukcję to trzeba mieć specjalne gniazdko czy większą moc bezpiecznika jak to jest?

http://forum.muratordom.pl/images/smilies/wiggle.gif

 

:Jeżeli byłaby taka cena,to byłabym bardzo szczęśliwa::wave:Ważna jest ogólna moc przyłączeniowa,ja mam 15kW i zabezpieczenie przedlicznikowe.Ale u mnie wszystko mam na prąd łącznie z ogrzewaniem:o Teraz bez problemu kupujesz indukcję normalnie na 230v nie wymagaj\a siły.Naprawdę polecam,gaz z butli też musiałabym kupić,a ile dodatkowego syfu trzeba zmywać,a tutaj spryskuję sobie płynem do naczyń ,wycieram do sucha i mam czyściutko::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zaproszenie :) skorzystam :wiggle:

też słyszałam takie opinie o indukcji, moja szwagierka sobie sprawiła, oprócz tego że szybko gotuje to dla niej największą zaletą jest mycie, zero czyszczenia rusztów czy palników :)

Edytowane przez Juskra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...