Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasze zielone zacisze


Recommended Posts

Ładne mi troszkę :D. Dzięki za pomoc. Już powoli zaczynam zabierać się za wybór rodzaju tynku, z kolorkiem poczekam do urlopu. Muszę mieć wzornik na budowie i coś wybrać, Nie będzie lekko. Kominek super, prosty i bez udziwnień, podoba mi się :). U mnie wyczystka jest w łazience. Przed stawianiem komina wpadłem na "genialny" pomysł, żeby nie ogladać nierdzewnych drzwiczek w salonie za kominkiem. Kazałem odwrócić otwór wyczystki o 180'. Genialne do momentu otwierania drzwiczek. Otwierają się po wyciągnięciu szafki ze zlewem i wcześniejszym rozłaczeniu rur od wody i odpływu. Powinienam za to dostać Nobla:D

Tak, na temat różnych wyborów coś wiem,tym bardziej,że do mnie wszystkie należą:yes:Kolorku elewacji też jeszcze nie wybrałam,ale na pewno jakiś jasny ,ciepły kolorek będzie:yes:Bardzo się cieszę,,ze kominek się podoba,taki miał być ,prosty ,tani i bez udziwnień,im mniej tym lepiej:)

Temat wyczystki jest dla mnie tematem drażliwym:cool:Nie dopilnowałam tego tematu należycie i jest jak jest.Myślałam początkowo,aby komin był w ścianie nośnej i wyczystka byłabna przedpokoju mało widoczna,ale mój mąż stwierdził,że nie można ze względu na podciąg który jest zaraz za tym kominem. min chciałam właśnie w tym miejscu. No po prostu stwierdzili zgodnie z murarzem,że inaczej się nie da,i porzuciłam ten temat,ale wyczystka w tym miejscu nijak mi się nie podoba:eek: Patrząc na moje niezadowolenie mój mąż ,stwierdził razem z panem kominkowym,że wyczystka będzie czyszczona raz na 5 lat,więc mi ją po prostu zamaskuje płytą krzemianowa i w ogóle jej nie będę widziała:lol2:Malowanie następne będzie pewnie wcześniej niż za 5 lat,wiec się wyczyści przy okazji:yes:Tyle na temat mojej wtopy budowlanej:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzisiaj panowie mieli zacząć elewację ,ale niestety leje cały dzień i nici z roboty:bash: Ja natomiast zdecydowałam o tynku i jego kolorze:yes:

Będzie tak jak mówiłam już, tynk silikonowy caparola kolor cognac 16,cieplutki jasny kolor:yes: Już nie mogę doczekać się efektu końcowego,myślę,że razem wszystko się ładnie skomponuje kolorystycznie;) Pilnuje,aby były 3 kolory ,nie więcej:)

Za tynk i grunt zapłaciłam 3 tys. Tyle samo trzeba zapłacić za robociznę:rolleyes: Ale myślę,że jakość elewacji będzie wart tych pieniędzy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam postępy z elewacją? Masz już może jakieś zdjęcia? Te 3 kolory o których piszesz, to będą na elewacji?

 

Witaj Agulla

Tak jak pisałam deszcz przeszkodził w rozpoczęciu prac,ale w poniedziałek myślę,że pogoda nam nie przeszkodzi:rolleyes:Wczoraj jedynie były obsadzone parapety wewnętrzne białe:wiggle:Jeśli chodzi o 3 kolory to,na elewacji będzie 1 kolor,a 3 które miałam na myśli to ogólnie na zewnątrz budynku tzn.kolor na elewacji,kolor dachu z cokołem i 3-ci kolor stolarka.Schody zewnętrzne i kostka muszą być w jednym z tych 3-ch kolorów,wtedy myślę nie będzie zbyt chaotycznie.Oczywiście uzupełnieniem mojego zacisza będzie wszechogarniająca zieleń:lol2:

Zdjęcia na pewno będą w sobotę :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna wiadomość w sprawie kabiny!!! I zakupy konkretne zrobiłaś. A jak elewacja jestem bardzo ciekawa????

 

Tak ,spadł mi kamień z serca w sprawie kabiny;) A elewacja oczywiście się robi,w sobotę na pewno będą jakieś zdjęcia,pewnie jeszcze bez właściwego koloru,ale może już z gruntem:) Sama jestem ciekawa ostatecznego efektu:yes:O jakość jestem spokojna:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprowadzenie powietrza mam zewnątrz,dlatego koszt wkładu był większy o 180 zł(dolot powietrza):)

 

Swój kominek robiłaś na zamówienie? Bo kurcze nigdzie w Kielcach ani u siebie na wsiach nie mogłam dostać wkładu z dolotem powietrza z zewnątrz. I kupiliśmy kominek że tak powiem "zwykły" bez dolotu powietrza. Powietrze ma być pobierane przez kratkę wentylacyjną i popielnik. Czy to będzie działać wgl? Nie chodzi mi o ciągłe palenie w tym kominku ale przynajmniej od święta co jakiś czas.

 

Koniecznie poproszę o zdjęcia domku:) wiesz może ile kosztował cię styropian na ocieplenie?

Jaką grubość dawaliście?

 

Super, że przyjęli reklamację kabiny i będziesz mieć nową:)

 

Dopiero teraz zobaczyłam u Ciebie suwaczek...otworzyłam ...przeczytalam...i wiesz co..zazdroszczę ci że za 3 tygodnie będziesz mieszkać u siebie w domku...ehh ile ja bym dała żeby u mnie tak było.

Za 3 tyg to znaczy że początek wakacji...:wave:

Edytowane przez mari180790
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swój kominek robiłaś na zamówienie? Bo kurcze nigdzie w Kielcach ani u siebie na wsiach nie mogłam dostać wkładu z dolotem powietrza z zewnątrz. I kupiliśmy kominek że tak powiem "zwykły" bez dolotu powietrza. Powietrze ma być pobierane przez kratkę wentylacyjną i popielnik. Czy to będzie działać wgl? Nie chodzi mi o ciągłe palenie w tym kominku ale przynajmniej od święta co jakiś czas.

 

Koniecznie poproszę o zdjęcia domku:) wiesz może ile kosztował cię styropian na ocieplenie?

Jaką grubość dawaliście?

 

Super, że przyjęli reklamację kabiny i będziesz mieć nową:)

 

Dopiero teraz zobaczyłam u Ciebie suwaczek...otworzyłam ...przeczytalam...i wiesz co..zazdroszczę ci że za 3 tygodnie będziesz mieszkać u siebie w domku...ehh ile ja bym dała żeby u mnie tak było.

Za 3 tyg to znaczy że początek wakacji...:wave:

Tak, za 3 tygodnie będę się czuć jak na wakacjach:yes:Upały już nie będą straszne,bo nie będą w bloku na 3 piętrze;)Ale najpierw trzeba się jeszcze przeprowadzić:bash: Jeśli chodzi o cenę styropianu to zapłaciłam 9800 na podłogę i elewację i tu i tu dawaliśmy po 20cm:yes:

Jeśli chodzi o kominek to mnie nic nie interesowało,powiedziałam jedynie facetowi jaki chcę miec i tyle,on wszystko kupował i montował,jestem bardzo zadowolona:) Z tego co wiem to wkład kupujesz osobno i dolot osobno.Ja po sklepach nie biegałam,ale w necie na każdej aukcji możesz kupic z i bez dolotu każdy wkład,chyba:cool: Zwrot kabiny bardzo mnie ucieszył,i od razu zakupiłam płytki na schody zewnętrzne:)

Elewacja się robi,myślę ,że deszcz nie przeszkodzi w pracach:bash: Mąż sam maluje nasze wnętrza,na razie właściwie gruntuje;) Ja kolorów jeszcze nie wybrałam:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam,że mam dylemat;) wiadomo,że na końcu budowy kasa płynie w zastraszającym tempie:eek:

Podpowiedzcie co lepiej mieć ,wykończone powiedzmy wnętrze,czy położoną kostkę na zewnątrz :yes:

Tzn. w środku brakowałoby oświetlenia,okna gołe szafki pod telewizor,stolik kawowy.Z drugiej strony ciągle wnoszenie piachu tez będzie dla mnie mocno frustrujące:bash: Co lepiej zrobić,proszę o głosy za i przeciw:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My woleliśmy zrobić już kostkę na zewnątrz własnie ze względu m.in. na wnoszone błoto itp. Kostka to wysoki koszt jednorazowo (i musisz zapłacić za całość nie da się tego rozłożyć) a wiadomo że później będzie jeszcze gorzej zgromadzić gotówkę.... A lampa, stolik .... możesz kupować co miesiąc nie wszystko na raz. Na to jakoś można uzbierać. My część lamp mamy ze starego mieszkania, sofę tak jak Wy będziemy musieli zakupić ale pewnie w późniejszym terminie. Siedzieć będzie na czym bo też mamy dotychczasowy stół i krzesła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My woleliśmy zrobić już kostkę na zewnątrz własnie ze względu m.in. na wnoszone błoto itp. Kostka to wysoki koszt jednorazowo (i musisz zapłacić za całość nie da się tego rozłożyć) a wiadomo że później będzie jeszcze gorzej zgromadzić gotówkę.... A lampa, stolik .... możesz kupować co miesiąc nie wszystko na raz. Na to jakoś można uzbierać. My część lamp mamy ze starego mieszkania, sofę tak jak Wy będziemy musieli zakupić ale pewnie w późniejszym terminie. Siedzieć będzie na czym bo też mamy dotychczasowy stół i krzesła.

Dzięki za opinie ,myślę podobnie,ciężko będzie uzbierać na kostkę:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, przeczytałam wszystko co się u Ciebie ostatnio dzieje, i powiem tak........ no powalające tempo macie!!!!!!! wiem że czas was goni .... ale w sumie to Wy się juz możecie przeprowadzać!!!!

Ana widziałam że wybrałaś w końcu masto do kuchni a nie affrony... dlaczego???skąd zmiana decyzji.... ja jestem właśnie przed decyzjami płytkowymi, bo M kończy układać podłogówkę.... robimy wylewki i ..... ja lecę na zakupy ::) aha no i gdzie kupowałaś masto...w necie?? jak tak to gdzie (może być na prive)

no a tak wogóle to podziwiam Was oboje!!! a Ciebie za prowadzenie logistyczne budowy w szczególności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, przeczytałam wszystko co się u Ciebie ostatnio dzieje, i powiem tak........ no powalające tempo macie!!!!!!! wiem że czas was goni .... ale w sumie to Wy się juz możecie przeprowadzać!!!!

Ana widziałam że wybrałaś w końcu masto do kuchni a nie affrony... dlaczego???skąd zmiana decyzji.... ja jestem właśnie przed decyzjami płytkowymi, bo M kończy układać podłogówkę.... robimy wylewki i ..... ja lecę na zakupy ::) aha no i gdzie kupowałaś masto...w necie?? jak tak to gdzie (może być na prive)

no a tak wogóle to podziwiam Was oboje!!! a Ciebie za prowadzenie logistyczne budowy w szczególności.

No.. Joasiu trochę Cie nie było:( ale ciesze się ,że jesteś:hug: Jeśli chodzi o nasze tempo,to powinno być jeszcze szybsze,ale wylewki wszystko opóźniły:bash:Teraz mąż maluje sam i nie wiem czy zdąży,bo nie ma urlopu:rolleyes:

Tak wybrałam ostatecznie masto grys,kupiłam po 74 zł w nexterio,tam przesyłki już nie ma.Trochę zadecydowała cena,a troszkę to,że masto jest trochę jasniejsze.Opinie co do czyszczenia i tu i tu były różne:rolleyes:Wiem tylko że nie należy uważać na brud budowlany,a później problemu nie powinny sprawiać,zobaczymy;) Są bardzo ładne podobnie jak affrony,mam je w kuchni i wiatrołapie.mam oczywiście półpoler rektyfikowany 60x60:)

Mówiłam Ci ,że mój umysł ścisły, więc planowanie,logistyka i finanse należą do mnie,ale nie narzekam ,czuję się jak ryba w wodzie:wiggle:

Szkoda jedynie ,że ze względu na finanse nie jest wszytko tak jak zaplanowałam,ale to chyba tak jest u większości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...