Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasze zielone zacisze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gratulację :)

Złoty dąb... hmmmm pomimo że fajny, ale ma go co drugie mieszkanie w blokowiskach i domkach...

Jest bardzo zobowiązujący.. co do bramy i drzwi... choć ten kolor jest wszędzie dostępny...

To mówię ja, co się nad nim zastanawiałam ... i dlatego , że jestem inna niż wszyscy... mam winchester... podobny, ale inny, i na rysunek jakby desek... z sękami nawet.. kilka osób się nabrało, że okna mamy drewniane... za to wówczas nie było bram i drzwi w tym kolorze :(

Drugim razem jakbym wybierała też bym na nie spojrzała.. drugi kolor to ... orzech, trzeci to białe dobrze wykonane, Kolejny kolor to szary... ale ten to jest zobowiązujący do nowoczesnego stylu...

Jednak nad białym bym sie pochyliła,,,

drzwi jakie wówczas chcesz.. nawet zielone...

Stolarka w domu.. biała .. wszędzie dostępna...

Listwy przypodłogowe białe... dostępne wszędzie lub łatwe w wykonaniu...

Podłogi .. jakie sie podobają i z czego...

Kuchnia... jak a się tylko podoba..

Białe przyjmuje każdy kolor i do wszystkiego pasuje...

 

...no i najważniejsze... okna jeśli będziesz mogła zamów 3 szybowe , 6cio komorowe z ciepłą ramką... i jeśli znajdziesz fachowca to montaż z taśmami... za kolor dwustronny zapłaciliśmy 30 albo i 40% drożej niż za białe...

I wejdź do oknoplastu.. bo mieli/mają zimową promocje.. i to jest duża promocja, bo -40% jakość okien bdb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulację sprzedaży mieszkania...nareszcie możecie coś działać z budową.

I jak ze ściankami działowymi? Stawiają się?

Jak będziesz mieć zdjęcia to wklej :popcorn:

 

Tak ścianki się murują od czwartku:P Pogoda wiosenna na razie sprzyja,po niedzieli zamawiam okna na kolor chyba zdecyduję w salonie;) Zdjęcia jak tylko będą to wkleję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ścianki się murują od czwartku:P Pogoda wiosenna na razie sprzyja,po niedzieli zamawiam okna na kolor chyba zdecyduję w salonie;) Zdjęcia jak tylko będą to wkleję:)

 

Arnika ,dzięki że wpadłaś i podpowiadasz:wiggle:Kolor okien na 90% będzie na zewnątrz orzech ,w środku białe.W oknoplaście właśnie byłam,wycenę mam.oczywiście winergetic premium czyli bardzo cieplutkie:rolleyes:Kolor biały na zewnątrz też chodził mi po głowie ale względy praktyczne:no: Drzwi zielone też byłyby wtedy cudne .nawet któraś z forumowiczek tak ma:p Kolor winchester też brałam pod uwagę mi się podoba ,mojemu M mniej;) ewnątrz białe ,tak jak piszesz nie będę niczym ograniczona przy doborze podłóg,mebli,drzwi.Do czwartku mam czas ,więc zobaczymy:sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość magdalen1

Chciałam się przywitać:welcome:

Jestem pod ogromnym wrażeniem postępów. Domek super.

Nie mam dziennika, dojrzewam do niego. Też chcemy stawiać z silki, tylko myślałam o 24cm.

Jakie planujecie ocieplenie ścian zewn.?

Życzę samych cudownych dni w 2014R i oczywiście przeprowadzki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam się przywitać:welcome:

Jestem pod ogromnym wrażeniem postępów. Domek super.

Nie mam dziennika, dojrzewam do niego. Też chcemy stawiać z silki, tylko myślałam o 24cm.

Jakie planujecie ocieplenie ścian zewn.?

Życzę samych cudownych dni w 2014R i oczywiście przeprowadzki.

Witam serdecznie u mnie:wiggle:Ja też zastanawiałam się nad grubością ścian ,ale dużo osób stawia z 18-ki.konstrukcyjnie mocny materiał, więc wystarczy z powodzeniem,taka tylko jego rola;) Za ciepło w domu odpowiada grubość ocieplenia ,my dajemy 20cm styropianu i dlatego taka decyzja :p Dziennik załóż koniecznie,Pozdrawiam:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podłodze mam tylko 15cm.. więcej nie mogłam już dać...

Wentylacja ... hmmmm .. na razie anemostatami wyrzucone są rury na strych... tam będzie już w najbliższym czasie wentylacja mechaniczna. Nie było nas stać od razu skończyć wszystkiego.. więc etapowaliśmy prace... a, że wentylacji jakby nie było... to wietrzyłam dom... Wentylacja grawitacyjna w niskich domach ( a wszyscy je w sumie mają niskie domy, bo co to jest te 6-7m do kalenicy , ja mam 5,5m... to dopiero niziutki domek) się nie sprawdza, bo jest za nisko.... warto nad mechaniczną się zastanowić, nie robisz kominów, nie wyrzucasz kominków na dachu itd...

 

Gdzie i do czego ma być to okno? na jakiej wysokości od podłogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podłodze mam tylko 15cm.. więcej nie mogłam już dać...

Wentylacja ... hmmmm .. na razie anemostatami wyrzucone są rury na strych... tam będzie już w najbliższym czasie wentylacja mechaniczna. Nie było nas stać od razu skończyć wszystkiego.. więc etapowaliśmy prace... a, że wentylacji jakby nie było... to wietrzyłam dom... Wentylacja grawitacyjna w niskich domach ( a wszyscy je w sumie mają niskie domy, bo co to jest te 6-7m do kalenicy , ja mam 5,5m... to dopiero niziutki domek) się nie sprawdza, bo jest za nisko.... warto nad mechaniczną się zastanowić, nie robisz kominów, nie wyrzucasz kominków na dachu itd...

 

Gdzie i do czego ma być to okno? na jakiej wysokości od podłogi?

Okien jest 4sztuki ,2 na frontowej elewacji ,symetrycznie po obu stronach, a w środku podcień ,a w nim drzwi wejściowe i okno włąśnie 1,2x1,3 które będzie na pewno niedzielone:no: pozostałe 2 są na tylnej elewacji po obydwu stronach okna tarasowego 2m dzielone ;)Elewacja frontowa zupełnie przypomina elewację projektu ;Wdzięczny;z muratora, od pierwowzoru znacznie odbiega,ja bardzo lubię symetrię:p Jeśli chodzi o wentylację to ja mam właśnie pozostawione otwory w stropie na anemostaty i boję się,że właśnie braknie kasy na kompletną went.mech.:rolleyes:Czyli rozumiem,że u Ciebie nie ma żadnych kominków went.na dachu? A jak w kuchni i łazienkach masz obecnie z wywiewem:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podłodze mam tylko 15cm.. więcej nie mogłam już dać...

Wentylacja ... hmmmm .. na razie anemostatami wyrzucone są rury na strych... tam będzie już w najbliższym czasie wentylacja mechaniczna. Nie było nas stać od razu skończyć wszystkiego.. więc etapowaliśmy prace... a, że wentylacji jakby nie było... to wietrzyłam dom... Wentylacja grawitacyjna w niskich domach ( a wszyscy je w sumie mają niskie domy, bo co to jest te 6-7m do kalenicy , ja mam 5,5m... to dopiero niziutki domek) się nie sprawdza, bo jest za nisko.... warto nad mechaniczną się zastanowić, nie robisz kominów, nie wyrzucasz kominków na dachu itd...

 

Gdzie i do czego ma być to okno? na jakiej wysokości od podłogi?

Okna są na wysokości 90cm pokojowe na froncie też kuchenne,dach typowa koperta i cooo:sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...