Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasze zielone zacisze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość magdalen1

Ana., to teraz tylko wykańczać, dopieszczać domek i szybciutko na swoje.:)

Jakiej firmy styropian dajecie na ocieplenie domu? Jestem jeszcze pod wrażeniem termoorganiki. Napisałam kontrolnie e-maila do dyrektora regionalnego pytając m.in.o grubość (pomiętasz pisałam o 22cm). Odpowiedział wyczerpująco na wszystkie pytania. Męczyłam go kolejnymi pytaniami i w kolejnej korespondencji podał mi namiary na dystrybutorów. Byłam miło zaskoczona. Nie wiem tylko na ile nasz pomysł i wyliczenia podniosą cenę za metr kw., a na pewno tak będzie:confused:

Pisałaś wcześniej o oknach. Czy braliście pod uwagę również rodzaj szyby. Podobno są takie, które przepuszxczają lepiej światło zewn. - tak jak w akwariach morskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ,murarz muruje ścianki działowe ,ale prognoza pogody nie brzmiała dziś zbytnio optymistycznie:mad:Jak będzie mróz to przerwa w murowaniu:yes:W przyszłym tygodniu zaczynamy robić dach,o ile pogoda nie przeszkodzi,tu groźniejsze będą od mrozu opady śniegu:o W sobotę będzie pomiar okien:yes:okna biorę z oknoplastu,ale o szybach aż tyle to nie wiem,mają być 3 i tyle :D najcieplejsze jakie mają w ofercie:yes:O styropianie jeszcze specjalnie nie myślałam,ale termoorganika albo swisspor 20cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, gratuluję sprzedaży mieszkania :) Bądź co bądź, ale chyba lepiej zamienić mieszkanie na dom niż odwrotnie :) Super, że udało się Wam w taki sposó dogadać z nowymi właścicielami. Czy fakt, że wynajmujecie od nich mieszkanie, miał wpływ na jego cenę?

 

Zdradzisz mi na priv ceną jaką Wam dali w oknoplaście na te cieplutnie okna?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, gratuluję sprzedaży mieszkania :) Bądź co bądź, ale chyba lepiej zamienić mieszkanie na dom niż odwrotnie :) Super, że udało się Wam w taki sposó dogadać z nowymi właścicielami. Czy fakt, że wynajmujecie od nich mieszkanie, miał wpływ na jego cenę?

 

Zdradzisz mi na priv ceną jaką Wam dali w oknoplaście na te cieplutnie okna?

 

Pozdrawiam :)

Przyszli właściciele to super ludzie:yes:Cena mieszkania była taka ,za jaką można było sprzedać w tym monencie:pTo wynajmowanie to trochę naciągane przeze mnie;) my normalnie sobie będziemy mieszkać i płacić jak dotychczas:lol2:Klientów miałam już dawno,ale czekałam właśnie na takich,którzy zgodzą się na opóżnioną naszą wyprowadzkę i udało się aż 6 miesięcy:o Jęśli chodzi o okna to żadna tajemnica,wycena jest 9300,-na winerberg premium z niskim progiem ,jednostronny kolor 17m okien.Tarasowe normalne ,żadne tam suwanki:no:Dzisiaj był pomiar za miesiąc będą :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie na FM nie było... bo zabiagani troche jesteśmy :)

Ale widze że robotra idzie do przdu,miszkanko sprzedane, pieniążki są, okna zamówione i dach się robi!!!

Super... jak ja lubię jak sie coś dzieje ... przestoje mnie strasznie irytują :)

co do okien to jestem za późno na doradzanie ale ja chciałam jak najmniej dzielenia (nie mam wcale)

i tak w pokojach mam 1500x1500 bez dzielenia rozwierno uchylne - i nie są za wielkie do uchylania,

a w salonie mam fixy + suwanke dom parterówka z myciem nie powinno byc problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze bardzo duzo przed wami, nie zadzroszcze i ciesze sie ze te najbardziej brudne i okropne rzeczy mam juz za soba :)

Ale na pocieszenie powiem ze jak jest kasa to prace ida baaardzo szybko :)

Ale jesli budzet jest ograniczony to radze wszystkie wydatki planowac bardzo rozwaznie juz od samego poczatku :) bo bardzo szybko sie okazuje ze bylo tak duzo...az nagle nie ma nic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze bardzo duzo przed wami, nie zadzroszcze i ciesze sie ze te najbardziej brudne i okropne rzeczy mam juz za soba :)

Ale na pocieszenie powiem ze jak jest kasa to prace ida baaardzo szybko :)

Ale jesli budzet jest ograniczony to radze wszystkie wydatki planowac bardzo rozwaznie juz od samego poczatku :) bo bardzo szybko sie okazuje ze bylo tak duzo...az nagle nie ma nic :)

 

Tak z kasą trzeba ostrożnie,ja raczej z tych ekonomicznie myślących,od samego początku liczę,aby za dużo nie brakło;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie na FM nie było... bo zabiagani troche jesteśmy :)

Ale widze że robotra idzie do przdu,miszkanko sprzedane, pieniążki są, okna zamówione i dach się robi!!!

Super... jak ja lubię jak sie coś dzieje ... przestoje mnie strasznie irytują :)

co do okien to jestem za późno na doradzanie ale ja chciałam jak najmniej dzielenia (nie mam wcale)

i tak w pokojach mam 1500x1500 bez dzielenia rozwierno uchylne - i nie są za wielkie do uchylania,

a w salonie mam fixy + suwanke dom parterówka z myciem nie powinno byc problemu.

Fajnie,ze już jesteś:D Tak,teraz się zacznie dziac aby do przodu.Ostateczne decyzje w sprawie okien podejmę jutro,jeszcze się zastanawiam:rolleyes:Czy nie są te 1,5x1,5 za ciężkie do uchylania?:sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do cieśli oni są przyzwyczajeni do niskich temperatur, byle tylko nie lało i nie wiało to będą robić :) a sama więźba to kwestia 2-3 dni!!!

 

Tak ,najbardziej zaszkodzi śnieg a zwłaszcza w momencie jak będzie membrana a nie będzie jeszcze blachy:o Ale jestem dobrej myśli:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłam okienka Winergetic premium z oknoplastu:yes:Okienka są cieplutkie,na zewnątrz orzech włoski w środku białe:D Troszkę się potargowałam i ostatecznie zapłaciłam 8400:wiggle: Ostatecznie zadecydowałam się na okna niedzielone i zrezygnowałam z niskiego progu.

 

http://cozaile.pl/imgcache/images/6/1/0/c3JjPS9pbWFnZXMvNi8xLzAvMzYxMC1va25vcGxhc3Rfd2luZXJnZXRpY181MDAuanBnJnc9ODAw_src95367093bf26430418f07c4e1ffd9b20.jpg

Edytowane przez Ana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, to moje pierwsze odwiedziny u Ciebie. Bardzo podoba mi się wasza działeczka . jak cudny będzie tam ogród można sobie wyobrazić. Z powodu braku własnych terenów polecam się ze szpadlem:lol2:. Oby tylko zimy nie było, a będzie dobrze. Dziś troszkę postraszyło, ale to podobno na krótko. Domek też rewelacja i dość ekonomicznie budowany. Super jak ktoś kto buduje ma trochę pojęcia o tym co robi. Myśl tylko o tym jakie czeka cię lato , we własnym domu, na cudnej działce a wszystko się uda. Wykańczać i urządzać można długo, to sama przyjemność. Trzymam kciuki i pozdrawiam:bye:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, to moje pierwsze odwiedziny u Ciebie. Bardzo podoba mi się wasza działeczka . jak cudny będzie tam ogród można sobie wyobrazić. Z powodu braku własnych terenów polecam się ze szpadlem:lol2:. Oby tylko zimy nie było, a będzie dobrze. Dziś troszkę postraszyło, ale to podobno na krótko. Domek też rewelacja i dość ekonomicznie budowany. Super jak ktoś kto buduje ma trochę pojęcia o tym co robi. Myśl tylko o tym jakie czeka cię lato , we własnym domu, na cudnej działce a wszystko się uda. Wykańczać i urządzać można długo, to sama przyjemność. Trzymam kciuki i pozdrawiam:bye:

 

Dziękuję za odwiedziny:) miło mi że nasze zacisze może innym także się podobać.Mam nadzieję ,że zimy prawdziwej nie będzie,bo czas nas goni :p Jeżeli chodzi o pracę na budowie to maż chciałby dużo więcej wykonać sam ,ale czasu brak:rolleyes:Ogród to moje marzenie,ale to na pewno nie w tym roku będą efekty:no:Urządzanie to na pewno sama przyjemność jak są odpowiednie środki,ale nic to ja też lubię gonić króliczka:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, to moje pierwsze odwiedziny u Ciebie. Bardzo podoba mi się wasza działeczka . jak cudny będzie tam ogród można sobie wyobrazić. Z powodu braku własnych terenów polecam się ze szpadlem:lol2:. Oby tylko zimy nie było, a będzie dobrze. Dziś troszkę postraszyło, ale to podobno na krótko. Domek też rewelacja i dość ekonomicznie budowany. Super jak ktoś kto buduje ma trochę pojęcia o tym co robi. Myśl tylko o tym jakie czeka cię lato , we własnym domu, na cudnej działce a wszystko się uda. Wykańczać i urządzać można długo, to sama przyjemność. Trzymam kciuki i pozdrawiam:bye:

zgadzam się z całą pewnością:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...