Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła w latach 2020-2030. Krystyna Dawson


portalenergia

Recommended Posts

Podczas targów II Kongresu PORT PC wystąpiła przedstawicielka brytyjskiej organizacji BSRIA Krystyna Dawson, omawiając znaczenie pomp ciepła w Europie w perspektywie roku 2020 i 2030.

 

Europę czeka rewolucja energetyczna. Sprzedaż urządzeń opierających się na OZE już dziś rośnie w tempie dynamicznym. Polityka krajów UE zmierza do tego, by energię elektryczną w coraz większym stopniu produkować ze źródeł odnawialnych, czemu służyć mają akty prawne ukierunkowane na cele takie jak: redukcja emisji CO2, wzrost zużycia energii z OZE i zwiększenie efektywności energetycznej. Podczas kongresowego wystąpienia przedstawicielka BSRIA podkreśliła również konieczność integracji systemów oraz postęp w technologii inteligentnych urządzeń.

 

Tu możesz obejrzeć całe wystąpienie: portalenergia.pl/wiadomosci/biezace/europa-w-toku-rewolucji-energetycznej-zobacz-wystapienie-krystyny-dawson-bsria,1029

youtu.be/oflGOugl8lg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas targów II Kongresu PORT PC wystąpiła przedstawicielka brytyjskiej organizacji BSRIA Krystyna Dawson, omawiając znaczenie pomp ciepła w Europie w perspektywie roku 2020 i 2030.

 

Europę czeka rewolucja energetyczna. Sprzedaż urządzeń opierających się na OZE już dziś rośnie w tempie dynamicznym. Polityka krajów UE zmierza do tego, by energię elektryczną w coraz większym stopniu produkować ze źródeł odnawialnych, czemu służyć mają akty prawne ukierunkowane na cele takie jak: redukcja emisji CO2, wzrost zużycia energii z OZE i zwiększenie efektywności energetycznej.

 

Pragnę zauważyć, że Polska w mniej kosztownych społecznie reformach jak np: śmieci działa z opóźnieniem w stosunku do stanu faktycznego jaki był w większości starych krajów UE. Tym bardziej w dziedzinie tak kosztownej społecznie i ekonomicznie jakim jest walka z CO2 i produkcja OZE nie spodziewam się, aby Polska działała w zbieżnym czasie jak UE. Zakładając że Polskę ta rewolucja czeka 10 lat później niż Brytyjczyków czy Niemców to może ona przypaść ok 2040 roku. W takiej perspektywie nie ma co w Polsce planować emerytur (potwierdzone stanem faktycznym z ostatnich lat) a co dopiero rewolucji w zakresie CO2 i OZE.

 

Rozumiem, że promocja ekologi, redukcji CO2, OZE to słuszna sprawa, ale na dziś ceny tego typu rozwiązań jest zbyt wysoka dla przeciętnego Kowalksiego. A jak ważna jest ekologia w Polsce i OZE w praktyce gospodarczej a nie w ustach brytyjskiej to już pierwsze sprawdzam zobaczymy 12 grudnia tego roku po debiucie na GPW Energi - najbardziej z zielonego producentów Energi w Polsce. PKP cargo +18%, Newag +20 a Energa .....%? Czy inwestorzy "z góry" czują, że zielona energia z Energi jest lub będzie szybko w Polsce przybierać na wartości?? Poniżej 13% odpowiedź brzmi: Nie. Energa ma idealny moment debiutu, zielony portfel energa / gii (?) no to musi przebić PGE i ich 13% porządnie, ale tak koło 20%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...