Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

czerpnia i wyrzutnia


Recommended Posts

Dlaczego uważasz, ze jest to najgorszy pomysł?

Tego typu czerpnio wyrzutnie z powodzeniem stosowane są w Skandynawii pd wielu lat. Nie ma żadnego problemu z mieszaniem się strumieni powietrza a do tego dążą również nasze przepisy.

 

https://shop.systemair.com/upload/assets/CVVX_MOUNTING_154856_EN_20190426_193005396.PDF

 

Ich zastosowanie zmniejsza opory i koszty instalacji jak również nie zabiera tyle miejsca wewnątrz pomieszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie planowałem czerpnio-wyrzutni. Chciałem rozdzielić te kanały. Tak się właśnie obawiam o opory i skuteczność działania czerpni i wyrzutni na dachu.

 

Kanałów, jeśli jest możliwość lepiej nie rozdzielać. Nie idą obok siebie, można je razem zaizolować i tak powstanie dodatkowa powierzchnia wymiany ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu koledze Comfort Technology chyba chodziło o to że dachowa czerpnio-wyrzutnia to kiepski pomysł. No chyba że każda zintegrowana to nie najszczęśliwszy przypadek np taka https://onninen.pl/produkt/FLOWAIR-Zintegrowana-dachowa-czerpnio-wyrzutnia-powietrza-OxS-H-Zn-ze-stali-ocynkowanej-30034,63987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z utrzymaniem czystości na ścianie przy wyrzutni? Obawiam się że będzie syf.

Mieszkam na razie 1,5 roku. Nie wiem kiedy miałby się pojawić syf.

Na razie całkowita czystość, tynk pod wyrzutnią identyczny jak cała reszta. Mam zwykłą kratkę zlicowaną ze ścianą, żadnych wysunięć, okapników, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...