Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 868
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

jestem tu nowa i śledzę uważnie ten temat. Mianowicie również z mężem postanowiliśmy wybrać ten projekt. Po obejrzeniu zdjęć i waszych wpisów zdecydowani jesteśmy jeszcze bardziej. Jednak zastanawiam się i chciałam zapytać co myślicie o tym by gdzieś wcisnąć do projektu taras z zadaszeniem coś a'la wariant II. i czy te zmiany o których pisaliście czyli kotłownia z tyłu garażu trzeba zgłaszać od razu projektantowi czy można odłożyć na później?

i drugie pytanie ile przeznaczyliście mniej więcej pieniędzy na zakup materiałów od fundamentów po ściany pod dach? i czy jak kupimy materiał w zimie może być taniej?

z góry dziękuję za rady i odpowiedzi .

może buduje ktoś w małopolsce????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

jestem tu nowa i śledzę uważnie ten temat. Mianowicie również z mężem postanowiliśmy wybrać ten projekt. Po obejrzeniu zdjęć i waszych wpisów zdecydowani jesteśmy jeszcze bardziej. Jednak zastanawiam się i chciałam zapytać co myślicie o tym by gdzieś wcisnąć do projektu taras z zadaszeniem coś a'la wariant II. i czy te zmiany o których pisaliście czyli kotłownia z tyłu garażu trzeba zgłaszać od razu projektantowi czy można odłożyć na później?

i drugie pytanie ile przeznaczyliście mniej więcej pieniędzy na zakup materiałów od fundamentów po ściany pod dach? i czy jak kupimy materiał w zimie może być taniej?

z góry dziękuję za rady i odpowiedzi .

może buduje ktoś w małopolsce????

my właśnie dobudowaliśmy kotłownie na tyły garażu i mamy większą łazienke. Co do projektu to zamówiliśmy na wzór szumu morza indywidualny bo tak okazało sie taniej niż gotowy i adaptacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani Szumowicze, od pewnego czasu zastanawiam się nad projektem domu Szum Morza M141b, ten o powierzchni 98m2. Przeczytałam Wasze wpisy i mam pytanie, szczególnie do tych, którzy już mają gotowe swoje domy lub zbliżają się do tegoż stanu. Czy macie podliczone koszty, jakie ponieśliście budując swoje Szumy? Czy udało zmieścić się Wam w 230 tys. zł?

Swój dom mamy w planach za ok. rok - półtora roku stawiać, o ile przeskoczymy sprawy urzędowe i kredytowe. Mamy 2500 m2, także wielkość działki nas nie ogranicza, jedynie niestety finanse i problemy z działką, która jest gruntem ornym. Budować będziemy w Wielkopolsce, ale teraz mieszkamy w Pomorskiem i jeśli byłaby możliwość obejrzenia na żywo któregoś domku, bylibyśmy z mężem prze szczęśliwi :)

 

Pozdrawiam serdecznie

Bożena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korinek, , kwota 230 tys PLN wydaje się być realną, cały proces budowy zależy od wielu czynników :) Podstawowym jest standard jaki chcesz osiągnąć. Duże znaczenie na samym początku ma ukształtowanie działki - roboty ziemne pożerają spory budżet. No i wiadomo: robocizna i materiały...... :) A już samo wykończenie to pula nieograniczona. Powodzenia! Jak będziesz w centralnej Polsce zapraszam na oględziny naszego Szumu, w budowie co prawda :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujacych mam pytanie zwiazane z ogrzewaniem jaki kociol macie zainstalowany chodzi mi o paliwo stale nie gazowe jak w projekcie. Ktos powiekszal kotlownie

 

Witam, przeniosłam kotłownie na tył garażu (garaż został wydłużony i poszerzono o 1 metr)

Mamy kocioł z kostrzewy Pellets Fuzzy Logic2 25kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

valdiiaga super! Kominy bardzo fajne, a co będzie na dachu?

 

Dzięki :) Jeszcze nie wiemy co będzie na dachu, dlatego póki co - pełne deskowanie + papa.

Teraz niech budynek "przezimuje i podeschnie ", a na wiosnę okna i dach ........ taki jest plan.

W tym roku jeszcze tylko ścianka działowa między kotłownią i korytarzem, oraz jakieś drobne detale po zdjęciu stempli.

Na zimę zabezpieczę tylko otwory okienne i wstawię prowizoryczne drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zakupiliśmy projekt w wersji M141C i przystępujemy do adaptacji projektu. W związku z wydłużeniem budynku oraz zmianą kąta nachylenia dachu, konieczne jest wprowadzenie zmian praktycznie na każdym rzucie. BARDZO przydatne byłyby pliki .dwg projektu domu w tej wersji.

Z góry dziękuję za informację zwrotną czy ktoś z Was dysponuje wersją edytowalną rzutów (dwg, dxf...) i może udostępnić.

 

Pozdrawiamy Wszystkich szumowiczów

Monika&Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
witajcie szumowcze po długiej przerwie:) wkońcu działamy, w weekend dokończyliśmy wycinke drzew- niestety prawie wszystkie poszły pod piłe 150 szt, zostało tylko 10. Od wczoraj mamy też wode- nie przypuszczałam , że z nią bedzie tyle formalności i zachodu , jakby ktoś potrzebował np jakiś projekt tymczasowej organizacji ruchu na budowe wjazdu czy coś w tym stylu to służe pomocą. Wczoraj po raz pierwszy już miałam ochote ukatrupić koparkowego, a właściwie jego szefa bo olał projekt organizacji ruchu tymczasowego i nie przywiózł znaków drogowych jak sie umawialiśmy. Odsłałam więc go po znaki na firme i już mnie chyba nie lubią, mimo że oczywiście zapłaciłam za ten czas ok godz. , ale przecież jak sie umawiam i płace to chyba mam prawo oczekiwać załatwienia sprawy zgodnie z przepisami. Niestety mąż w pracy i to na mnie spoczywa obowiązek pilnowania budowy, myślicie że jestem małpą?Po 1 listopada wchodzi murarz sso bez dachu 23 tyś - plan na ten rok fundamenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...