Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Juz mam kolego.. A mam pytanie z tym słupem na zewnątrz . czy go robicie czy bez niego lepiej?? zastanawiam się czy go robić czy nie

 

my robimy, jest on częścią pomysłu projektanta i wg nas zamyka jakoś przestrzeń przed wejściem czyniąc ją odrobinę dyskretniejszą :) wiele osób, nawet tych tutaj z forum, zmieniło bardzo projekt. My wyszliśmy z założenia, że spodobał nam się on taki jakim go poznaliśmy, więc zmiany są nieznaczne, prawie niezauważalne

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 868
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A zrobiłeś drewniany czy żelbet ?? jak daleko on jest od elewacji ??

 

Powiem Ci tak, w projekcie jest drewniany, ale właśnie przeglądałem zdjęcia z budowy i widzę, że ekipa zrobiła stopę i zostawiła w niej zbrojenie, jakby miał być żelbetowy :) jutro leją strop, to spytam o co chodzi :) jeżeli chodzi o odległość od elewacji, to licuje się on z wykuszem kuchennym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Forumowicze, u nas na razie strop, ale wybiegamy wyobraźnią dużo dalej :) Jakie macie pomysły na ogrzewanie? a Ci co już zbudowali, na co się zdecydowali? mamy 60 cm od działki nitkę z gazem, ale zaczęliśmy myśleć o pompie ciepła. Kilka lat temu była to sprawa finansowo bardzo wymagająca, ale teraz nie jest już chyba, aż tak tragicznie(?) ktoś się zdecydował? na powietrzną, gruntową, wodną? dlaczego? ile wyniosła taka instalacja? czy połączyliście ją z podłogówką czy tradycyjnymi grzejnikami? czym ją wspieracie (kominek) ? jaki realny koszt rocznego ogrzewania? i co w ogóle myślicie o dylemacie "pompa czy gaz" ?

Z góry dziękujemy za wszelkie informacje, wskazówki, spostrzeżenia

Pozdrawiamy

Marta i Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Dziękuję, nie wszystko wyglądało tak kolorowo jak na fotce :)

Z drugiej strony jak rozmawiam z inwestorami to życzę sobie problemów jakie miałem, .......bo to nie problemy.

Ceramika PSB Brzeziny - 4,20 z VAT. O ile dobrze pamiętam wspominałeś u siebie o Owczarach?

Zarzuć zdjęcia z działki proszę. BTW -drzew szkoda,ale pewnie nie miałeś innego wyjścia i tylko wycinka ?

 

my dopiero wczoraj wylaliśmy ławy, tak planujemy ceramike z owczar w cenie ok 3-3,50 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wkońcu ruszyliśmy jakby komuś sie przydało to wydaliśmy:

-koparka -600zł

-fi 12-45 szt, fi 6 -70 szt + 8 kg drutu wiązałkowego -1280 zł netto

- 35m 3 betonu + pompa 6900 zł netto

-folia+ rury na peszel -300 zł brutto

-robocizna 1000 zł netto+ flaszka

- kierownik 500 zł zaliczki + flaszka

mamy dobudowaną kotłownie za garażem i wydłużony dom o 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wkońcu ruszyliśmy jakby komuś sie przydało to wydaliśmy:

-koparka -600zł

-fi 12-45 szt, fi 6 -70 szt + 8 kg drutu wiązałkowego -1280 zł netto

- 35m 3 betonu + pompa 6900 zł netto

-folia+ rury na peszel -300 zł brutto

-robocizna 1000 zł netto+ flaszka

- kierownik 500 zł zaliczki + flaszka

mamy dobudowaną kotłownie za garażem i wydłużony dom o 1m

Witam ja tez jestem na tym etapie co ty teraz. Betonu to liczysz na ławy i na chudziak ??

Edytowane przez Adam&Karolina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...