Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 868
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jak możesz to podziel sie kosztami związanymi z dachem;-)

 

Na dachu SARA Budmat, całość 21500 PLN ( robota + materiały + 2 okna Fakro + rynny z tworzywa Kaczmarek ).

 

Pod spodem było pełne deskowanie + papa, które nieco podniosło koszt samego dachu z więźbą. Oczywiście jedni są za deskowaniem i papą, drudzy przeciw bo kładą samą folię na krokwie.

Powiem tylko tyle, że jak zobaczyłem próbkę folii wstępnego krycia, którą pokazali mi dekarze to śmialiśmy się jak dzieciaki /kanapki w nią można dziecku do szkoły zawijać/ . Oczywiście dekarze są wdzięczni za tą technologię bo mówią, że roboty im przez to nigdy nie zabraknie , a za 8-10 lat dachy tym pokryte do remontu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda bajkowa, choć nie dla pracujących :) do Świąt chcemy skończyć roboty przewidziane na ten rok, czyli deskowanie i papa, reszta na wiosnę :)[ATTACH=CONFIG]375071[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]375072[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]375073[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]375074[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]375075[/ATTACH]

HEJ. Drzewo kupowałeś na dom?? ile m3 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki strop ale szczegółów nie pamiętam ale zbrojenia poszło dużo

 

[ATTACH=CONFIG]374984[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]374985[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]374986[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]374987[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]374988[/ATTACH]

dzięki za fotki, szkoda nie wiesz ile ton mogło pójść w strop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Wszystkiego dobrego po Świętach.

Zwróćcie uwagę na swoje kominy aby nikt nie powielił mojego błędu i nie budował / obudował komina z cegły klinkierowej typu dziurawka.

Od miesiąca walczę z zaciekami na kominach. Temat podobno znany, tyle że w tym temacie lekcji nie odrobiłem, chociaż w googlach informacji na ten temat mnóstwo :)WP_20161203_003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego dobrego po Świętach.

Zwróćcie uwagę na swoje kominy aby nikt nie powielił mojego błędu i nie budował / obudował komina z cegły klinkierowej typu dziurawka.

Od miesiąca walczę z zaciekami na kominach. Temat podobno znany, tyle że w tym temacie lekcji nie odrobiłem, chociaż w googlach informacji na ten temat mnóstwo :)[ATTACH=CONFIG]376995[/ATTACH]

 

Moje ''majstry'' powiedzieli że po raz pierwszy w swojej długiej działalności obudowywali komin z pełnej cegły klinkierowej (uparłem się) i zapewniali że dziurawkę potraktują do środka rzadszą zaprawą i będzie git (nie dałem się przekonać) :sleep:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Forumowicze, u nas na razie strop, ale wybiegamy wyobraźnią dużo dalej :) Jakie macie pomysły na ogrzewanie? a Ci co już zbudowali, na co się zdecydowali? mamy 60 cm od działki nitkę z gazem, ale zaczęliśmy myśleć o pompie ciepła. Kilka lat temu była to sprawa finansowo bardzo wymagająca, ale teraz nie jest już chyba, aż tak tragicznie(?) ktoś się zdecydował? na powietrzną, gruntową, wodną? dlaczego? ile wyniosła taka instalacja? czy połączyliście ją z podłogówką czy tradycyjnymi grzejnikami? czym ją wspieracie (kominek) ? jaki realny koszt rocznego ogrzewania? i co w ogóle myślicie o dylemacie "pompa czy gaz" ?

Z góry dziękujemy za wszelkie informacje, wskazówki, spostrzeżenia

Pozdrawiamy

Marta i Kamil

 

POMPA CIEPŁA POWIETRZNA.

trzeci sezon leci i uważam że nic lepszego na chwilę obecną na rynku nie ma.

obecnie ogrzewam tylko dół i kosztuje mnie to ok 1000PLNów na sezon zimowy (+ ok 2m3 drewna + dla przyjemności),. a nie mam ocieplonego dachu. mam ok 12cm styropianu na stropie. w domu od 22 do 25 stopni C (KTO ZABRONI BIEDNEMU BOGATO ŻYĆ !!!)

urządzenie bezobsługowe jesienią włączam a wiosną wyłączam. czysto (kontra wungiel), bezpiecznie (kontra gaz) i nie zabiera czasu.

grzeje w taniej taryfie.

 

Nie oszczędzać na ociepleniu 20cm minimum, pod podłogą też 20cm minimum, okna trzy szyby, pomyśleć o mostkach termicznych, ogrzewanie podłogowe niskotemperaturowe, posadzka anchydryt 7CM (gęsto rurek dać) w łazience pomyśleć dodatkowo nad ściennym ogrzewaniem + drabinka duża i śmiać siĘ Z POSIADACZY INNYCH SYSTEMÓW GRZEWCZYCH. ja po trzech sezonach tylko im przytakuje i nie wdaję się w dyskusje. nie zrozumieją.

 

za jakiś czas uruchomię poddasze ale myślę ( a jestem niemal pewny ) że koszt ogrzewania nie przekroczy 1300PLNów za sezon.

 

pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...