Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 868
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

extra postępy!!!

Widać, że zrezygnowaliście z dużego okna z przodu i powiększyliście garaż... jakie jeszcze wprowadziliście zmiany w projekcie??

Bardzo chętnie zobaczyłabym zdjęcia w środku salonu ;)

 

Co do zmian, które wprowadziliśmy:

- zmniejszyliśmy wszystkie okna w salonie, zmniejszyliśmy drzwi tarasowe z szer. 2,50m na 2,10 m, drzwi będą normalnie otwierane, a nie przesuwne, ponieważ słyszeliśmy, że te przesuwne nie mają za dobrych opinii,

- poszerzyliśmy garaż o 1 m i teraz jest po prostu ogromny :D

- zlikwidowaliśmy drzwi w garażu, te wyjściowe na podwórko,

- okno w garażu zrobiliśmy w poziomie, a nie w pionie,

- zrobiliśmy drewniany strop nad garażem, żeby wykorzystać go na dodatkowe pomieszczenie na klamoty.

A teraz parę fotek z zewnątrz domu, salon i kuchnia oraz garaż:

DSC_0988.jpgDSC_0989.jpgDSC_0991.jpgDSC_0992.jpgDSC_1013.jpg

 

Mam pytanko do tych którzy mają wstawione już okna - na co zwrócić uwagę i jakie producenta wybraliście??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna.... okna okna.

 

my też wybraliśmy otwierane a nie przesuwane (cena i możliwość popełnienia błędów przy montażu).

Zostawiliśmy szerokość jak w projekcie. oczywiście ze względów technicznych zrobienie otwieranych tak szerokich drzwi tarasowych jest chyba nie możliwe, dlatego rozwiązaliśmy ten problem dwoma bocznymi "naświetlami" same drzwi są z tzw ruchomym słupkiem, więc można otworzyć je całe, przez co prześwit ma ok 2m (przyda się przy przeprowadzce :-)) a tego przy drzwiach przesuwnych chyba byśmy nie uzyskali (przy tej szerokości oczywiście)

PICT0026 — kopia.jpg

 

co jeszcze.... hmm uzgodnijcie przed montażem co będzie pod tym dużym oknem, są różne metody się okazuje. są tacy co stosują tzw rozwiązania systemowe czyli fabryczną listwę z tworzywa z komorami, są i tacy co wstawiają takie okno na podpórkach metalowych i przestrzeń pomiędzy oknem a posadzką wypełniają pianką, są też i tacy co takie okno usadowiają na betonowych bloczkach, jak i na gazobetonie.

 

Nie jestem specjalistą, ale okno takie powinno leżeć/stać na czymś stabilnym i trwałym (gazobeton raczej odpada) oraz na czymś co nie stworzy mostka termicznego (betonowe bloczki słabo tutaj wypadają).

 

zwróćcie jeszcze uwagę czy okna/ramy są przymocowane do ścian kotwami. mogą potem wystąpić problemy z otwieraniem zamykaniem okna, pianka "zapracuje" (zima/lato) rama się wykrzywi i wizyta fachowca gwarantowana.

a poza tym:

pytajcie o grubość zastosowanych szyb, zwróćcie uwagę ilu komorowa jest rama i jak jest wzmocniona (są tacy co mówią że rama ma sześć komór, a w rzeczywistość to ta piąta jest przedzielona na pół :-) ), zwróćcie uwagę na ramki miedzy szybowe, patrzcie na U dla całego okna a nie dla szyby.

 

no... to chyba tyle.

Wybór należy jak zawsze do Was

 

pozdr

Artur

PS

Zastanówcie się czy na pewno okno wykusza ma być na jednym poziomie z blatem kuchennym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika&Mariusz - Bardzo ładnie to wszystko wygląda, czy dałoby radę wstawić zdjęcie domu od strony sypialni? Mam pytanie z czego zrobione jest pokrycie dachowe.

Ja jestem na etapie czekania na ekipę (zdjęty humus i wkopane szambo)[ATTACH=CONFIG]311875[/ATTACH]

 

Na dachu leży dachówka ROBEN MONZA PLUS ANTRACYT. Bardzo fajnie wygląda, a chłopaki od dachu uwinęli się z robotą w 2 dni :D

Jest ona duża więc szybko się układa.

Co do zdjęcia od strony sypialni mamy w tej chwili tylko jedno, które wrzucamy poniżej

DSC_1021.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dachu leży dachówka ROBEN MONZA PLUS ANTRACYT. Bardzo fajnie wygląda, a chłopaki od dachu uwinęli się z robotą w 2 dni :D

Jest ona duża więc szybko się układa.

Co do zdjęcia od strony sypialni mamy w tej chwili tylko jedno, które wrzucamy poniżej

[ATTACH=CONFIG]311885[/ATTACH]

 

Dzięki za szybką odpowiedź :lol2:

Na nasz obiekt zamówiona Creaton TITANIA łupek angoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justysia87171 dziękujemy za odpowiedź

Czyli Wasze okno kuchenne się nie otwiera, my byśmy chcieli chociaż żeby te boczne okienka można było otworzyć.

Wysłaliśmy parę zapytań o wycenę i widzę, że już zaczynają się schody jeżeli chodzi o to okno :(

Zobaczymy jak już pozbieramy wszystkie oferty, co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam skończonej łazienki a w ogóle to mam powiększoną o pomieszczenie (kotlownie) kotłownię mamy w garażu. my mamy tylko tarasowe otwierane okienko a tak nie otwieralne w salonie w sumie nie ma takiej potrzeby mieszkam od miesiąca i nie jest to potrzebne w domu mamy rekuperacje to wentylacja jest.

tez szukaliśmy ale ... to rozwiązanie najbardziej nam się podobało... jakby było otwieralne to by było jeszcze mniejsze szklenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schody mamy już betonowe, są w kotłowni, nie zabierają sporo miejsca. Jak zrobię zdjęcia to wstawię. A poddasze zrobimy za jakiś czas. Po podniesienu ścianki kolankowej jest tam bardzo dużo miejsca ;)

 

Pozdrawiam

 

Witam!

mam prośbę o wstawienie zdjęć waszego poddasza, interesuje mnie jakie duże jest po podniesieniu ścianki kolanowej oraz wysokość a także napisz o ile żeście podnieśli poddasze

Edytowane przez mariusz19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...