Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja robiłam kosztorys do banku PKO BP ale jeszcze wniosek jest w trakcie analizy. Kosztorys robi się samemu, nie musi podpisywać nikt z uprawnieniami. Ja zrobiłam na całe koszty budowy, bank i tak robi operat szacunkowy inwestycji i na tej podstawie ustala wartość nieruchomości. Niestety jeszcze nie wiem jak mi poszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 868
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja robiłam kosztorys do banku PKO BP ale jeszcze wniosek jest w trakcie analizy. Kosztorys robi się samemu, nie musi podpisywać nikt z uprawnieniami. Ja zrobiłam na całe koszty budowy, bank i tak robi operat szacunkowy inwestycji i na tej podstawie ustala wartość nieruchomości. Niestety jeszcze nie wiem jak mi poszło.

 

Witam, a w jakiej kwocie zamknąłeś kosztorys?? I o jaką sumę wnioskujesz??

A czy już zacząłeś budowę czy startujesz po otrzymaniu kredytu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztorys robiłam na 360 tys. wnioskuję o 320 tys. Chcemy zrobić całość z kredytu potem sprzedać mieszkanie i albo dołożyć coś do budowy jak zabraknie albo spłacić część kredytu. Jak będę miała decyzję pozytywną to się podzielę szczegółami. Mam nadzieję że będzie to w przyszłym tygodniu. Edytowane przez komkom1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaliśmy kredyt! Będziemy więc mieli dom. Zaczęliśmy 1 czerwca i na razie jesteśmy w trakcie fundamentów. Wiem że dla zaczynających wiedza o kosztach jest bardzo istotna, więc podamy swoje:

Geodeta – wyznaczenie budynku 600,00

roboty ziemne – koparka 700,00

beton B10 1 076,25

pręty, walcówka 1 329,62

drut wiązałkowy 45,50

papa izolacyjna 293,00

beton B20 3 230,00

W poniedziałek będą bloczki betonowe - liczymy 1500 szt. za około 3600,00. W weekend robię zdjęcia i wstawię na forum. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaliśmy kredyt! Będziemy więc mieli dom. Zaczęliśmy 1 czerwca i na razie jesteśmy w trakcie fundamentów. Wiem że dla zaczynających wiedza o kosztach jest bardzo istotna, więc podamy swoje:

Geodeta – wyznaczenie budynku 600,00

roboty ziemne – koparka 700,00

beton B10 1 076,25

pręty, walcówka 1 329,62

drut wiązałkowy 45,50

papa izolacyjna 293,00

beton B20 3 230,00

W poniedziałek będą bloczki betonowe - liczymy 1500 szt. za około 3600,00. W weekend robię zdjęcia i wstawię na forum. Pozdrawiam wszystkich.

 

Jak długo czekaliście od złożenia wniosku o kredyt na pozytywną decyzję o przyznaniu kredytu?? i w ilu bankach się staraliście??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas koszt fundamentów przy poszerzeniu garażu o 1,5 metra:

wytyczenie przez geodetę: 500 zł

koparka: 8 godz. x 100 zł

beton łącznie 65,5 m3: 14700 ( 8 % vat)

deski szałunkowe: 1730 netto

stal- część mieliśmy w spadku po rodzinie więc zapłaciliśmy 1180 zł

Sporo zapłaciliśmy za zasypkę do wnętrza fundamentów bo wyszły wysokie przy spadku terenu: 7500 zł netto ( żwir + kliniec) + koparka do zasypywania: 13 godz. x 90 zł i ubijak wypożyczony po znajomości 160 zł

kanalizacja: 370 zł

pustak szalunkowy: 1248 zł

robocizna: 9740 zł

dodatkowo gwożdzie, druty, bednarka, wapno, piasek płukany, cement

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo czekaliście od złożenia wniosku o kredyt na pozytywną decyzję o przyznaniu kredytu?? i w ilu bankach się staraliście??

Staraliśmy się tylko w jednym, po pierwsze dlatego że miał najlepsza ofertę a po drugiem mam tam dobrą historię kredytową. Czekaliśmy około miesiąca na decyzję - trochę czasu zajmuje zrobienie operatu szacunkowego, który robi rzeczoznawca dla banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staraliśmy się tylko w jednym, po pierwsze dlatego że miał najlepsza ofertę a po drugiem mam tam dobrą historię kredytową. Czekaliśmy około miesiąca na decyzję - trochę czasu zajmuje zrobienie operatu szacunkowego, który robi rzeczoznawca dla banku.

 

Ile musieliście zapłacić za operat szacunkowy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry koleżankom i kolegom z Forum "Szum Morza". To moja pierwsza wizyta. Jesteśmy na etapie przygotowań do rozpoczęcia budowy pod koniec lipca.

Odnośnie zmian w projekcie. U nas takie oto zmiany: poddasze nad salonem nie istnieje - w tym miejscu jest "dziura" aż po kalenicę. Daje to dużo przestrzeni i piękny sufit, z drewnianymi elementami. Pozostała część poddasza do zabudowy. Druga zmiana, to szerokość fundamentów: szersze o 20 cm pod cegłę klinkierową. Garaż przeprojektowany na pomieszczenie pod ewentualną działalność.

Projekt 1900 zł, koszt wszystkich pozwoleń wraz z pracą architekta, przystosowanie - 5100 zł. Robocizna - stan "zero" 9000 zł. brutto, do negocjacji.

Dziękuję za cenne porady, chętnie odwdzięczę się tym samym gdy tylko rozpocznie się "akcja".

Edytowane przez feminamed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych co budowali ściany z betonu komórkowego jakiej odmiany gęstości bloczek zastosowali u siebie 400,500,600 ?

W projekcie jest odmiana 600.

U mnie będzie dach z pełnym deskowaniem i dachówką ceramiczną więc chyba trzeba się trzymać projektu i zastosować najbardziej wytrzymałą na ściskanie 6setkę.

IMG_20150606_182008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...