Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 868
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kolejne koszty: za niezużyte pustaki do stropu zwrot 340 zł.

 

Sciany poddasza: bloczki: 2886 zł, nadproża: 80 zł, zaprawa: 125 zł, stal: 105 zł, robocizna: 2 000 zł.

 

Więżba: drewno: 14 000 zł bez vatu, drewnochron 20 litr.: 340 zł, podkładki i wkręty ciesielskie: 432 zł, robocizna: ok. 6 000 zł

 

Komin od kominka: materiały ok. 1000zł, w kotłowni nie robiliśmy komina bo będzie pompa ciepła, przez co zaoszczędziliśmy ok. 2350zł ( tylko :-( )

 

Izolacja fundamentów: papa Icopal: 1820zł, dysperbit 10 kg: 23zł, folia kubełkowa: 226zł, styropian: 1411zł, klej do styropianu: 65 zł, koparka do zasypania

fundamentów z zewnątrz: 300zł.

 

Teraz robią pokrycie, wkrótce wrzucę zdjęcia.

 

Więźba drewno; 14000 ??? w tym projekcie jest 6m3 drewna na więźbe, koszty 1m3 to 700zł więc cena 14k pln mnie powaliła. chyba że coś ja źle policzyłem .

ale jestem przerażony bo my zaplanowaliśmy na ten wydatek tylko 7k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więźba drewno; 14000 ??? w tym projekcie jest 6m3 drewna na więźbe, koszty 1m3 to 700zł więc cena 14k pln mnie powaliła. chyba że coś ja źle policzyłem .

ale jestem przerażony bo my zaplanowaliśmy na ten wydatek tylko 7k.

 

Tak, własnie tyle łącznie z deskami zaryn.,podbitką, dachłatami i kontrłatami , garaż jest poszerzony o 1,5m. Mogę przesłać zestaw całej więżby z wyceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więźba drewno; 14000 ??? w tym projekcie jest 6m3 drewna na więźbe, koszty 1m3 to 700zł więc cena 14k pln mnie powaliła. chyba że coś ja źle policzyłem .

ale jestem przerażony bo my zaplanowaliśmy na ten wydatek tylko 7k.

 

Jeżeli to nie jest pod pełne deskowanie, bo wtedy ilość sporo się zwiększa, to tu chyba jest jakiś błąd. O ile dobrze pamiętam, to ilości poszczególnych wymiarów drewna na rzutach dachu były podane całkiem poprawnie. Napewno było u nas poniżej 10 tyś, pomimo wydłużenia okapów i drewna impregnowanego próżniowo, które jest nieco droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas właśnie sporo tego wyszło: 11 metrów sześc., 1070 mb łat, podbitka 75 m kwadr.

Tak naprawdę to wyliczenie powinniście otrzymać z tartaku lub od dekarza.

Żeby wiedzieć z czego to się wzieło, trzeba uwzględnić zmiany w projekcie, jeżeli takowe były (np. wydłużenie dachu, powiększenie garażu i t.d.)

W projekcie było 7,72 m3 drewna konstrukcyjnego.

To czego na rzucie więźby niema:

Deska okapowa + 0,21M3, wydłużenie krokwi o 50 cm +0,4 m3.

Łaty 5x4 i kontrłaty 2,5x5, 1060 mb łącznie +1,9 m3.

Ponieważ oprócz szczęk dałem też podciągi - to doszło 1,02 m3.

Po zliczeniu dało to 11,25 m3, tyle że już razem z łatami.

Podbitka jest liczona na m2, są chyba różne grubości, ale koszt jest raczej do 40 zł za m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też już skończyliśmy dach-w końcu! jestem na etapie zamawiania okien i parapetów. Jeśli macie jakieś sugestie odnośnie montażu okien itp. to chętnie przeczytam. :)[ATTACH=CONFIG]325524[/ATTACH]
[ATTACH=CONFIG]325525[/ATTACH]

 

Gratki :lol2:

Proszę się pochwalić co ''leży'' na dachu.

Widzę że zamiast drewnianego słupa jest ''wlewka w tubie'' :o

Kominy systemowe obmurowane klinkierem? Proszę powiedzieć ile sztuk zostało zużyte i jakie jest ich podparcie.

Edytowane przez quzio62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie mamy i dach....[ATTACH=CONFIG]324793[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]324794[/ATTACH]

 

Michalina, widze ze zrezygnowaliście z jednego komina... jakie ogrzewanie zastosujecie w waszym domku??

 

 

U nas ciągle jakieś komplikacje... szukaliśmy nowego wykonawcy przez co budowa się opóźnia, mamy nadzieję pod koniec lata ruszyć, pozwolenie juz jest..

 

GRATULUJE WSZYSTKIM SUPER POSTĘPÓW :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalina, widze ze zrezygnowaliście z jednego komina... jakie ogrzewanie zastosujecie?

 

Będziemy mieli gruntową pompę ciepła.

A oto koszt materiałów na pokrycie: dachówka: 12785 zł

folia: 1200zł

rynny: 1400 zł

wyłaz: 280 zł

pozostałe: 890 zł.

Nie montowaliśmy rur spustowych od rynien bo do ocieplania i tak trzeba je zdemontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra dostałem 2 wyceny na dach , razem z więźbą, deskowaniem ,łatami i oknami i wyszło ... sami zobaczcie ile za cały dach z oknami i wyłazem :D

 

 

[ATTACH=CONFIG]324708[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]324709[/ATTACH]

 

Jeżeli chodzi o materiał, trudno mi porównać, bo wy macie blachę w wycenie. Napewno u nas była większa kwota, pomimo tylko jednego okna na tym etapie.

Drewno poniżej 7t wygląda z grubsza na rozsądną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...