Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 868
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam czy mógłby ktoś napisać ile wyszedł stan surowy otwarty z pokryciem dachowym??

 

U nas materiały ok. 91900 zł, robocizna: ok.48 000 zł, garaż mamy poszerzony o 1,5 metra. Dużo kosztów ponieśliśmy na fundamenty na spadzistym terenie, ktoś kto buduje na płaskim może od naszej kwoty materiałów śmiało odjąć 5 tysięcy. Duzo też wyniosła więżba pod dachówkę ceramiczną.

Nie wliczałam tutaj pracy koparki i ubijaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

W kóncu udało nam się ruszyc... do poniedziałku mają być fundamenty, oczywiście wrzucę fotki.... :p

 

Już widze pierwszy niewybaczalny błąd... nie wiem co mną kierowało przy ustawianiu budynku... od strony południowej tam gdzie salon mam do ogrodzenia tylko niecałe 7m... tam będzie taras, a na zieleń to ledwo starczy miejsca...

Cała działaka ma 1100m więc pole manewru było duże... ach :bash::bash::bash: pocieszam się, ze od strony sypialni jest 16m... no cóż jak to sie mówi polak mądry po szkodzie....

Edytowane przez Efia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jakiej firmy komin polecacie??

 

Ja mam kominy systemowe Presto (akurat takie miał mój skład budowlany).Bardziej skupiłbym się na dopilnowaniu prawidłowego murowania takiego komina.Wysokość usytuowania trójnika,dylatacja pustaka w stropie czy nie zamurowano na sztywno wkładu ceramicznego.kominy.jpg

komin1.jpg

komin2.jpg

Edytowane przez quzio62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, domek Szum Morza budujemy od marca 2014 roku, obecnie kończymy ocieplać elewację styropianem 20 cm, w środku pozostało nam ocieplić dach oraz wykończenie. Tynki gipsowe - maszynowo robione koszt 10 tys. W załączeniu kilka zdjęć. Okna 3 szybowe z roletami wbudowanymi, na dole sterowane radiowo, do góry tradycyjne. Dom budujemy bez garażu, dokonaliśmy kilku zmian w porównaniu do oryginalnego projektu (okna) oraz zrezygnowaliśmy z przejścia do kotłowni przez dom. Koszt rolet w naszym przypadku to ok 13 tys. z tym że na bocznych oknach od wykuszu nie ma rolet, ponieważ puszki by się nie zmieściły w środku. Piec na ekogroszek.

DSC_0123.jpg

DSC_0140.jpg

DSC_0161.jpg

DSC_0166.jpg

DSC_0001.jpg

 

Pozdrawiam

Klaudia

Edytowane przez boaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...