Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 868
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kochani,to są koszty razem z kupnem działki i przyłączy?

Czy samej budowy domku?

My chcemy ruszyć pod koniec roku z budową.

 

My kupowaliśmy działkę osobno na :wiggle:razie jest sam prąd w domu brak kanalizy,wody i gazu.Dach bardzo dużo pochłonął pieniążków.My wybraliśmy taką dachówkę bo nam się najbardziej podobała 5.80 netto sztuka ale do tego dochodzi też membrana,blachy,drewno,śruby,gwozdzie,rynny okna dachowe....i wyszło 50tys.Także dachówka była kupowana u przedstawiciela na kujawsko-pomorskie u Słowińskich Białe -Błota k.Bydgoszczy polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.. ja jestem przerazona na fundamenty poszlo 26 tysiecy... czytajac wasze posty I ogladajac zdjecia pocieszam sie ale strasznie sie boje ze nie staarczy kasy a jakbysmy sie zmiescili w tej sumie za stan surowy zamkniety co wy to bym sie strasznie cieszyla... jakbyscie mogli napisac ile wyszly sciany I strop chcialbym nastawic sie na wiosne:)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no my od momentu kupna i adaptacji do pozwolenia na budowe czekaliśmy pół roku dokładnie na same warunki zabudowy czekaliśmy 4 miesiące!!;)

dobrze przemyśleć wszystkie zmiany.My zmniejszyliśmy okna i powiększyliśmy garaż,jest na stronie muratora w galerii budowy szum morza budowany w oryginale bez zmian,widzieliście już i jak wam się podoba?

:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no my od momentu kupna i adaptacji do pozwolenia na budowe czekaliśmy pół roku dokładnie na same warunki zabudowy czekaliśmy 4 miesiące!!;)

dobrze przemyśleć wszystkie zmiany.My zmniejszyliśmy okna i powiększyliśmy garaż,jest na stronie muratora w galerii budowy szum morza budowany w oryginale bez zmian,widzieliście już i jak wam się podoba?

:wiggle:

 

My też liczymy się z tym, że trochę to wszystko potrwa, niestety tyle czasu zajmuje u nas papierologia :yes: znalazłam tą galerię w której jest pokazany projekt budowy szum morza w oryginale, świetny, jak Wasz :D jednak my też byśmy chcieli dokonać pewnych zmian. Tak jak Wy chcemy powiększyć garaż o 1,5 m i zmniejszyć okna, ale w taki sposób jak w projekcie Szum morza - wariant I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]235721[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]235722[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]235723[/ATTACH] jesteśmy teraz na etapie wiecie kontakty,lampy czyli co gdzie ma być i wchodzą kabelki potem ściany ,ogrzewanie,posadzka i takie tam ...:mad:jak zrobi się cieplej ocieplenie domu.co tam u Was słychac jak formalności...?

Witam

Jestem na etapie pozwolenia na budowę zbieram sobie oferty do stanu surowego zamkniętego i właśnie napotkałem pierwszy problem. Oknoplast Kraków stwierdził że okna na wykuszy są niewykonalne. Proszę zatem o pomoc i informacje jakie okna zamontowaliście, jakie miały wymiary z łącznikiem oraz czy macie również zamontowane tam rolety. W szczególności chodzi o okno które wg projektu ma 35cm szerokości.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Radel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okno "wykuszowe" mamy zmontowane tak jak na zdjęciu.

PICT0613.jpg

 

Mamy tak przez przypadek, ponieważ "murarz" (oby go pokręciło:mad::mad:) zapomniał wymurować węglarka, następnie Pan od okien nie uwzględnił ocieplenia, i w efekcie okno zostało zamontowane tak jak na zdjęciu poniżej:

PICT0565.jpg

czyli nie mieliśmy możliwości ocieplenia domu.

Całe szczęście trafiliśmy na solidną ekipę od okien i okna zostały powtórnie zamontowane ale tym razem tak jak to widać na zdjęciu pierwszym.

Cała konstrukcja została wysunięta do przodu, spowoduje to powiększenie blatu w kuchni, oraz zmniejszenie parapetu zewnętrznego, dodatkowo jest to okno które będzie zamontowane bezpośrednio w warstwie ocieplenia, co powinno kosztować dodatkowe kilka stówek (nam się udało w cenie montażu podstawowego:lol2::lol2:)

jakie wymiary tego okna to nie wiem z pamięci, zmierzę to napiszę.

Zależało nam aby boczne okienka były otwierane żeby wietrzyć kuchnię, ponieważ prawdziwym problemem jest okno główne na wykuszu.

w/g projektu powinno być uchylne, z otwarciem nie byłoby problemu ale zamykać to by trzeba chyba od zewnątrz (tym bardziej 3szybowe), (chodzi o ciężar)

Myśleliśmy też aby było dzielone na środku.

 

Mamy zamontowane okna SCHUCO, i myślę że był to dobry wybór ()

 

znalazłem szerokość okna małego

- szer skrzydła 426

- szerokość ościeżnicy 500

Edytowane przez wesola9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, czy ktoś z was buduje dom z pompą ciepła?

ymm....

No myśleliśmy, ale koszty trochę jeszcze nie te.

Nie mniej jednak jeżeli myślicie o pompie ciepła to należy już udać się do jakiegoś przedstawiciela/sprzedawcy/montera i dowiedzieć się jak przygotować projekt.

PS

My będziemy mieli ogrzewanie podłogowe, na paliwo stałe (myśleliśmy o gazie ale termin gazyfikacji jest nieznany:confused:) ale tak już przygotowane że za 10/15 lat jak będę zmieniał piec to bez problemu zamontuję PC (jak mnie najdzie oczywiście).

Na stare lata w sam raz takie rozwiązanie, no i może w końcu ceny będą rozsądne.

 

PS2

Dużo osób mówiło żeby założyć PC, i nie budować np. komina, hmmm...

Nie wiem co mnie/nas spotka w przyszłości, a uważam że powinienem mieć zawsze wybór, dlatego mam komin przygotowany, pod paliwo stałe, gaz.

PC zawsze mogę gdzieś upchnąć. komin jej nie jest potrzebny

W każdym kominie mamy 5 kanałów wentylacyjnych, dużo to nie kosztowało a możliwości są większe

 

pozdrawiam

Edytowane przez wesola9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za informacje o oknach w wykuszu. Jeszcze tylko dla potwierdzenia. Boczne okna macie otwierane ale większe od tych w projekcie a to duże rozumiem że wybraliście szklenie stałe.

 

Jeśli chodzi o Pompę Ciepła to ja mam zamontowene dwie w domu w którym mieszkam. Do ogrzewania PC z odwiertami a do c.w.u. pompę powietrzną.

Jeśli chodzi o przygotowanie całej instalacji pod pompę ciepła to trzeba pamiętać że w przypadku grzejników muszą być one większe niż te montowane do źródła gazowego czy paliwa stałego. W przypadku podłogówki nie ma to znaczenia bo i tak mamy zawór mięszający. Pompa ciepła jest źródłem niskotemperaturowym i dlatego im więcej podłogówki tym lepiej.

Jeśli chodzi o projekt do wykonania pompy ciepła to firmy z regóły robią to w gratsie.

Jeśli chodzi o komin to ja u siebie z góry założyłem że robie PC i dlatego z niego zrezygnowałem.

Jeśli chodzi o koszty to nie wiem jak to jest teraz każdy różnicę w wykoaniu musi sobie wyliczyć sam na podstawie ofert.

Jeśli chodzi o użytkowanie tu wygoda jest niesamowita i z całą pewnością mogę polecić akie rozwiązanie.

 

Nikt nie pisze o pompie powietrznej do c.w.u a tutaj naprawdę warto na ten temat poczytać i popytać bo rozwiązanie jest rewelacyjne w szczególności jeśli mamy ogrzewanie na paliwo stałe i w lecie szukamy alternatywy do przygotowania ciepłej wody. Pompa bierze ciepłe powietrze ze strychu przygotowuje ciepłą wodę i wyrzuca powietrze o tem 16 stopni np. do ogrzewnia/chłodzenia garażu. Poleceam takie rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

===============================================================

 

 

O pompie powietrznej do c.w.u. myślimy. Prawdopodobnie kupimy już odpowiednio dostosowany bojler/zasobnik aby podłączyć do niego PC, lub solary (opcja). Ale stawiam na PC powietrzną do ogrzewania wody użytkowej, tańsza i wg mnie praktyczniejsza.

 

Jak na razie tworzymy projekt instalacji CO/c.w.u. zobaczymy jak wyjdzie.

 

Pozdr

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...