Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja w moim projekcie takrze dokonalam paru zmian,pozmienialam okna zmniejszylam kuchnie o 60cm.i powiekszylam przedsionek gdzie umiescilam schody na poddasze wyglada super:lol:.oraz powiekszylam garaz o 2m.pozatym cheba to juz wszystko:rolleyes: postaram sie dodac pare zdjec jak do tego dojde:oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 868
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Okno na strychu ma wymiar 120x150 - według projektu jest takie, te okna 90x120 mamy w łazience, kotłowni i garażu. Nie będziemy mogli już nic z nim zrobić, dlatego, że robili nam pomiar okien jak jeszcze nie było otworu na górze, i zobowiązaliśmy się do takiej wielkości, więc okno robią na naszą odpowiedzialność. Pomiar robiliśmy tak szybko, dlatego że trzeba czekać do 8 tygodni i wychodzi nam wstawianie w połowie grudnia. Jakbyśmy zwlekali z pomiarem, to moglibyśmy nie zdążyć do mrozów. Długi czas oczekiwania jest na mechanizm HST do drzwi tarasowych. Na razie w tej części poddasza będzie strych. Odcinamy ścianką koło komina od kominka. Nad łazienką i kotłownią robimy pralnię i suszarnię, a nad pokojami będzie taka niby garderoba i składzik w jednym. Na dole nie ma miejsca na żadne pomieszczenia gospodarcze, więc będą na górze. A kiedyś jak będzie potrzeba zrobić tam pokój, to jak będzie za ciemno to wstawimy dodatkowo okna dachowe. Schodów nie mamy lanych tylko zrobimy lekkie, metalowo-drewniane, mam nadzieję że się zmieszczą, bo pod schodami jeszcze są drzwi do garażu. Musieliśmy garaż przesunąć do tyłu (mamy ścisłą linię zabudowy ze ściętym narożnikiem i róg garażu nam wystawał poza linię i starostwo nie przepuściło projektu) i już nie możemy zrobić przejścia przez kotłownię tylko pod schodami. Tutaj widać jak będziemy mieć:

plan domu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani mieszkańcy Szumu morza...

Ci którzy już sobie spokojnie zamieszkują domek

 

1. Ile rocznie wychodzą Wam rachunki za ogrzewanie domu gazem?

2. Czy ktoś instalował dodatkowo piec węglowy w kotłowni?

 

 

Się zapytam, co Masz n myśli pisząc dodatkowy piec węglowy w kotłowni.?

 

Co do samego ogrzewania to spalanie gazu i węgla jest już troszkę przestarzałe.

Dwa lata temu byłem przed podobnym dylematem i z dużymi (bardzo dużymi:???::???:) obawami zainstalowałem powietrzną pompę ciepła.

Dzisiaj w trakcie drugiego już sezonu grzewczego uważam że była to najlepsza decyzja jaką mogłem podjąć:yes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo... piec węglowy.

Oprócz gazowego.

 

Bo rozważamy.

:confused:

 

 

No dobra, zapytam inaczej:

W jakim celu chcecie zamontować dodatkowe źródło ciepła jakim jest piec węglowy?

Jakie będzie jego przeznaczenie?

- przepalanie w tzw okresach przejściowych?

- będzie uruchamiany jeżeli gazem będzie za drogo?

- jak gaz zakręcą?

- jak u sąsiada wybuchnie coś?

- tak w razie czego jak kocioł gazowy wysiądzie?

- spalanie śmieci

 

Takie obawy również miałem jak byłem na etapie wyboru źródła ciepła.

 

 

 

 

pozdr

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj komkom1 bardzo fajnie rozprowadziliscie sobie wszystko :cool:a co do okna to mysle ze to naprawde wam wystarczy ,masz racje zawsze mozna jeszcze okno dachowe wstawic.Ja jestem w tej samej sytuacji jesli chodzi o okna:wiggle:przyjda dopiero w polowie grudnia i to okno na gorze to takrze na wlasna odpowiedzialnosc,mysle ze bedzie pasowalo:confused:

Zycze wszystkim powodzenia i pieknej slonecznej pogody l:8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie szumowiczów morza:) Przeglądam w miarę na bieżąco forum, ale oprócz prywatnych zapytań z pionierem Wesołą (panem Arturem) nie zabierałem głosu. Jeżeli ktoś z Państwa potrzebowałby informacji, czy nawet zobaczyć mój domek na żywo chętnie służę pomocą

Mirek

Łódzkie

600-235-317

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ciągle zmagam się przed zimą, ekipa przyjezdza w kratkę, bo pracują na kilku budowach..

Tesiulkowo ciesze się ze jestescie na końcowym etapie :yes:

 

Mam do Was prośbę... proszę podajcie mi szerokość schodów betonowych, bo mój fachowiec twierdzi ze 16cm, ale to troche chyba mało???

Będę wdzieczna za szybką odpowiedz.

Pozdrawiam wszystkich :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, doszliśmy do etapu wykańczania domku, łazienka prawie skończona, kolejny etap to gres na podłodze, planujemy kupić płytki desko podobne (15x60 cm) i ułożyć je w salonie, jadalni, kuchni, korytarzu oraz wiatrołapie jednym ciągiem, mamy dylemat czy układać je wzdłuż korytarza prostopadle do okna trasowego czy odwrotnie. Czy ktoś z Was ma może takie płytki i podzieliłby się w którą stronę lepiej je ułożyć? Taras jest od strony wschodu, front domu od południa.

Pozdrawiam

Klaudia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...