Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 868
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja za swój Szum Morza (przypominam ze mam miedzy czesc mieszkalną a garaz wstawioną kotłownie) płaciłem za 251m2 przy elewacji (styropian 15cm klejony plus kołki, dwa razy klej i struktura) Ekipa skasowała mnie x 35zł/m2 za usługę. Doliczając za obróbkę parapetów i jakieś inne szczegoły zapłaciłem 9300. Koszty materiałów wyniosły około 12tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komkom1 , quzio62 , dziękuję za słowa otuchy i wsparcie :)

Zastanawiam się czy nie powierzyć stanu surowego otwartego (z deskowaniem i papą póki co) jednej firmie systemem zleconym..... a potem bawić się po trochę?

Ktoś z Was może brał pod uwagę taką opcję i wie ile mniej / więcej może to wynieść ze średniej jakości materiałami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam budowala stan surowy otwarty jedna firma łącznie z polozeniem dachowek. Robocizna wyszla nam 40 tys. Co prawda robili od stanu zero, bo to zroblilsmy sami. łacznie stan surowy otwarty wyszedł 140 tys. potem okna i brama 31 tys. wstawiala jedna firma. A teraz bierzemy fachowcow do kazdej pracy oddzielnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chcę zrobić wyspę. Rozmierzyłam wszystko i powinno sie zmieścić. W kuchni będzie mniej miejsca niż w rozwiązaniu Muratora ale chyba wystarczy. Za to więcej zostaje na stół.Zrobiłam też wizualizację na programie z Leroy Merlin.

plan kuchni.jpg

plan kuchni_lerua.jpg

plan kuchni_lerua.jpg

Edytowane przez komkom1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chcę zrobić wyspę. Rozmierzyłam wszystko i powinno sie zmieścić. W kuchni będzie mniej miejsca niż w rozwiązaniu Muratora ale chyba wystarczy. Za to więcej zostaje na stół.Zrobiłam też wizualizację na programie z Leroy Merlin.

 

Dzieki za tą wizualizację, mam podobną koncepcje co do kuchni...

tylko że u mnie stół będzie przy oknie, ale tym w salonie, więc automatycznie zwiekszyło się miejsce dla wyspy, dlatego też zrezygnowałam z bocznego dużego okna przy kuchni i zostało tylko to obok wykuszu i na tej własnie ścianie będzie stał duży krenens...:p

 

zrobiłam podobną wizualizację na programie Leroy Merlin z moim rozmieszczeniem, ale kurde zawiesił mi się laptop, nie zapisałam projektu i poooszłłoo, pół dnia przez to straciłam... aaaa nie mam juz cierpliwości zaczynać od nowa!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wyszło :yes:

pozdrawiam

Artur

 

[ATTACH=CONFIG]339084[/ATTACH]

 

Zgodnie z obietnicą wstawiam aktualną fotkę mojego szumu:) W przypadku jakichkolwiek pytań w ramach podziękowania założycielowi forum panu Arturowi (wesoła) postaram się innym szumowiczom pomóc. Pzdr Mirek 600-235-317

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
z jakiego tworzywa wykonane są parapety?

To nie są ''docelowe'' parapety tylko tzw. ''ciepłe'' wykonane z XPS (polistyren ekstrudowany o nośności do 160 kg/m)

Prośba, czy możecie podać koszt całkowity robocizny za wszystkie etapy hydrauliki, C.O. , C.W.U. ,grzejniki , podłogówka, kotłowna uzbrojenie, uruchomienie.

Edytowane przez quzio62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:welcome:

witam, zdecydowaliśmy sie na ten projekt, ale chciałabym wprowadzić kilka zmian, byłabym wdzięczna jakby ktoś mi je wybił z głowy jak są beznadziejne :bash:

dom wydłużamy o 2 metry

kotłownia w dobudowanej części za garażem

obecna kotłownia i łazienka bedą sypialnią

kuchnia bedzie łazienką z małym oknem

kuchnia powstanie z tego poszerzenia, bedzie miała normalne okno i zniknie duże okno

projektant stwierdził, żebym nie zamawiała projektu tylko zrobi mi sam za 3800 z adaptacją, bo bedzie br czytelny niż pomazany gotowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:welcome:

witam, zdecydowaliśmy sie na ten projekt, ale chciałabym wprowadzić kilka zmian, byłabym wdzięczna jakby ktoś mi je wybił z głowy jak są beznadziejne :bash:

dom wydłużamy o 2 metry

kotłownia w dobudowanej części za garażem

obecna kotłownia i łazienka bedą sypialnią

kuchnia bedzie łazienką z małym oknem

kuchnia powstanie z tego poszerzenia, bedzie miała normalne okno i zniknie duże okno

projektant stwierdził, żebym nie zamawiała projektu tylko zrobi mi sam za 3800 z adaptacją, bo bedzie br czytelny niż pomazany gotowy

 

Planujecie naprawdę duże zmiany i jeżeli projektant rzeczywiście zrobi nowy projekt za tą cenę to ja bym się nie zastanawiała tylko robiła nowy. Sama adaptacja będzie pewnie tyle kosztowała. My za samą adaptację zapłaciliśmy 1500 zł a zmiany mieliśmy niewielkie. Pytałam projektanta ile kosztowałoby zaprojektowanie podobnego domku od początku to powiedział że około 10 tys. więc wasza cena jest bardzo niska.

Edytowane przez komkom1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no i ta cena jest mocno podejrzana. Albo odbije się to nazawartości albo wyjdą "kwiatki" w trakcie budowy.

Nie chce mi się wierzyć, że będzie za 4000 zł za miesiąc pracowały 3 -4 osoby -architekt, konstruktor i branżowcy :bash:

Chyba, że kupisz projekt za 2000 i do tego zmiany za 3800. Może coś się niedogadaliście. Ja bym się mocno zastanawiała. Tym bardziej, że na dom - budowę wydajesz kupę kasy. Jak ma coś potem wychodzić bo ktoś czegoś nie dopilnował na początku....albo poprawiać, albo osobno dopłacać każdemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...