Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Jestem na etapie ścian i niebawem zaczną się szalunki pod strop.

Pozdrawiam[ATTACH=CONFIG]355462[/ATTACH]

 

Dzień dobry.

9 maja rozpoczęliśmy budowę domu Szum Morza M141.

Pozwolę sobie przyłączyć*się do dyskusji.

Dziękuję Forumowiczom za dotychczasowe, cenne porady.

Chętnie podzielę się on-line*swoimi doświadczeniami z budowy.

 

Witamy serdecznie na forum:yes: chętnie obejrzę zdjecia Waszych Szumów!!!:D

 

Dorcz świetnie wygląda ta podłogówka!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 868
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Quzio a co u Ciebie obecnie?

 

Podziwiam postępy wszystkich budujących jestem pod wrażeniem :lol2: czekam obecnie na tynki wewnętrzne mam nadzieję że 30 maja zacznie się coś dziać.Dokablowałem trochę budynek skrętka do monitoringu, HDMI 25m, plus wideodomofon i otwieranie bramy.

A ogólnie to wiosna...IMG_20160508_150915.jpgIMG_20160508_150959.jpgIMG_20160521_112642.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

A słuchajcie pytanko takie.

Interesuje nas m141b, z trzema pokojami.

Chcielibyśmy zrobić właśnie taki dom, ale pokoje tylko dwa.

Czy lepiej będzie od zera zlecić komuś projekt czy po prostu kupić gotowca i wprowadzić zmiany?

 

Zmiany w zasadzie byłyby takie:

- dwa pokoje zamiast trzech

- garaż na dwa samochody

- zmniejszenie szerokości budynku o prawie 1m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lepiej będzie od zera zlecić komuś projekt czy po prostu kupić gotowca i wprowadzić zmiany?

.

Trzeba zapytać architekta jaki będzie koszt adaptacji projektu, a z tego co słyszę, to ceny są bardzo, bardzo różne... ja bym nawet spróbowała w kilku miejscach porównac... a co. ;)

Edytowane przez Efia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących "szum morza"i mieszkających w nim. Zastanawiamy się z mężem nad zakupem tego projektu z myślą o domku parterowym, ewentualnie na poddaszu w przyszłości jakiś pokoik gościnny, mała łazienka i strych. Czy ktoś z Was skupił się tylko na parterówce i może napisać jak się mieszka (nasz rodzina liczy 3 osoby). Myślimy też nad wariantem z 3 pokojami i garderobą.I jeszcze jedno pytanie, od jakiej strony macie wejście do domku? Planujemy wejście od południa i zastanawiamy się czy te pokoje na północy nie będą "za ciemne", chociaż pewnie i tak wszyscy większość czasu przesiadują w salonie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poszukajcie w takiej sytuacji innego projektu, albo pomyślcie o zmianach w projekcie, kiedyś mieszkałam w miejscu gdzie pokoje były od strony północnej, to strasznie przytłaczające było, ciągle ciemno i ponuro, ja uwielbiam słońce, priorytetem przy wyborze projektu było właśnie dla mnie usytuowanie budynku od strony nasłonecznionej...

Mam w rodzinie takie małżeństwo, które właśnie na odwrót, uciekają od słońca, taras i wszystkie pokoje mają od strony północno wschodniej i są bardzo zadowoleni, to kwestia naprawdę indywidualna, jeżeli Wam również to nie przeszkadza, to tylko budować i cieszyć się...

Daj znać co postanowiliście pozdrawiam.

Edytowane przez Efia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchajcie pytanko takie.

Interesuje nas m141b, z trzema pokojami.

Chcielibyśmy zrobić właśnie taki dom, ale pokoje tylko dwa.

Czy lepiej będzie od zera zlecić komuś projekt czy po prostu kupić gotowca i wprowadzić zmiany?

 

Zmiany w zasadzie byłyby takie:

- dwa pokoje zamiast trzech

- garaż na dwa samochody

- zmniejszenie szerokości budynku o prawie 1m.

 

my zamówiliśmy projekt szumu ale indywidualnie i wyniesie nas to 5500 w tym też projekt wjazdu i przyłączy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewertowaliśmy mnóstwo projektów i szum skradł nasze serca, dlatego postaramy się nie odbiegać od niego za daleko :) pozdrawiam

Wybór projektu to ciężka sprawa u mnie było podobnie, Szum morza skradł moje serce od pierwszego wejrzenia i każdy następny który braliśmy pod uwagę porównywany był już tylko z Szumem, ale ostatecznie zostaliśmy przy nim...

Teraz już po wybudowaniu murów, stwierdzam, że dom jest naprawdę spory jak dla dwóch osób, no ale dom jest śliczny, zobaczymy po zamieszkaniu jak przełoży się wygląd na funkcjonalność... póki co nie żałuję wyboru, jedynie do czego przyczepiłabym się, to do łazienki, warto by było ją powiększyć;) no ale juz za późno...

Izus wow spora ta Wasza działka... ja mam niecałe 1100m. :bye:

Edytowane przez Efia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...