Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 868
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale szybko postawili dom modelowy, ponoć gdzieś na Mazowszu:

http://projekty.muratordom.pl/aktualnosci/zobacz-budowe-domu-modelowego-m141-szum-morza,22_162.html

 

Szkoda tylko, że usuwają moje komentarze na głównej stronie pod projektem,

bo zapraszałam tu na forum wczoraj osoby, które chcą zmiany w projekcie robić, a dzisiaj widzę, że nie ma tych moich komentarzy.

 

Komentarze już się pojawiły, zostały wstrzymane do akceptacji ze względu na podany link :) Nie usuwamy komentarzy zgodnych z tematem.

 

Pozdrawiamy ;)

 

PS Gratulujemy udanej realizacji "Szumu morza", zapraszamy do udziału w konkursie "Dom w kadrze" :) http://projekty.muratordom.pl/konkursy/konkurs-fotograficzny-i-edycja,24_174.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteśmy na etapie składania wniosków o przyłącza i mam pytanie ile płaci sie za prad budowlany? chodzi mi o opłaty stałe

 

Hej ja mam prąd budowlany. Co miesiąc 70 z hakiem za same opłaty czy używasz czy nie. I radze od razu przejść na rozliczane rzeczywiste bo jak srednia nalicza... mój pierwszy rachunek tak usrednili że musiałam reklamację składać. (Naliczyli 260kWh A zuzylismy ok 50)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja mam prąd budowlany. Co miesiąc 70 z hakiem za same opłaty czy używasz czy nie. I radze od razu przejść na rozliczane rzeczywiste bo jak srednia nalicza... mój pierwszy rachunek tak usrednili że musiałam reklamację składać. (Naliczyli 260kWh A zuzylismy ok 50)

 

ok, dzięki za wskazówke, projektant niby radził żeby nie bawić sie w prad budowlany ale bez prąu ani rusz. Dziś idziemy na żebry o prąd do ogrodzenia po sąsiadach więc zobaczymy jakie będą ich reakcje;-) A lepiej składać o tymczasowy czy docelowy, bo tak myśle że zanim by podłączali to już by ściana od garażu stała , żeby umieścić tam skrzynke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za wskazówke, projektant niby radził żeby nie bawić sie w prad budowlany ale bez prąu ani rusz. Dziś idziemy na żebry o prąd do ogrodzenia po sąsiadach więc zobaczymy jakie będą ich reakcje;-) A lepiej składać o tymczasowy czy docelowy, bo tak myśle że zanim by podłączali to już by ściana od garażu stała , żeby umieścić tam skrzynke

 

Najpierw wystąpiliśmy o prąd docelowy bo pierwotnie mieliśmy budować na agregacie ale majster stwierdził że lepiej gdyby był prąd więc wystąpiłam o prąd budowlany. czyli od sierpnia 2015 mamy prąd budowlany a w kwietniu wystąpiłam o podłączenie prądu docelowego. skrzynkę postawili mi pod koniec maja ale czekam nadal na protokół i fakturę i dopiero wtedy będziemy mogli podpisać umowę i w końcu nie będziemy musieli płacić opłaty stałej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno zdjęcia wykończonego i umeblowanego wnętrza domu 'modelowego" pojawią się po wakacjach....

 

w sumie jestem bardzo ciekawa :p

 

Efia w takim razie też czekam z niecierpliwością, my dopiero w przyszłym roku ruszymy z budową, więc jeszcze można podpatrywać i zmieniać ;) ten domek widziałam jakieś 2 tyg temu i w środku tylko tynki były, miłego dnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przodu.jpgWitam!

U nas przesądzone - druga połowa września zaczynamy (umowa z wykonawcą podpisana) , koszt robocizny 39 tys PLN ( SSO + pełne deskowanie i papa )

Koszt materiałów na SSO z deskowaniem i papą obliczam na około 100 tys PLN.

Poza uzbrojeniem działki w wodę i prąd , oraz blaszak budowlany, na drugim zdjęciu dwa najnowsze tymczasowe przybytki - do papu i kaku :)

A z przodu działki przygotowania terenu pod dom / wycinka drzew itp, woda, prąd / Zdejmowanie humusu myślę, że w sierpniu.

Długo biłem się z myślami jaki materiał na ściany i stanęło na porotherm.

WP_20160518_036ppp.jpg blaszak.jpg

Szkoda tylko, że nie będzie już tam tak dziko i naturalnie jak pierwszego dnia po zakupie :)

Wstawiajcie zdjęcia i piszcie o postępach :)

stare1.jpg

stare1.jpg

Edytowane przez valdiiaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]358777[/ATTACH]Witam!

U nas przesądzone - druga połowa września zaczynamy (umowa z wykonawcą podpisana) , koszt robocizny 39 tys PLN ( SSO + pełne deskowanie i papa )

Koszt materiałów na SSO z deskowaniem i papą obliczam na około 100 tys PLN.

Poza uzbrojeniem działki w wodę i prąd , oraz blaszak budowlany, na drugim zdjęciu dwa najnowsze tymczasowe przybytki - do papu i kaku :)

A z przodu działki przygotowania terenu pod dom / wycinka drzew itp, woda, prąd / Zdejmowanie humusu myślę, że w sierpniu.

Długo biłem się z myślami jaki materiał na ściany i stanęło na porotherm.

[ATTACH=CONFIG]358774[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]358778[/ATTACH]

Szkoda tylko, że nie będzie już tam tak dziko i naturalnie jak pierwszego dnia po zakupie :)

Wstawiajcie zdjęcia i piszcie o postępach :)

[ATTACH=CONFIG]358781[/ATTACH]

 

o to chyba podobnie wystartujemy;-), w sumie nawet nie mamy do siebie tak daleko ;-) trzymam kciuki za udany start;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam Wszystkich serdecznie,

jesteśmy z Żoną po zakupie projektu, przed nami adaptacja. Stąd nasze pytanie, jakie są faktyczne koszty adaptacji projektu gotowego, wykonania projektu zagospodarowania terenu itp. Jeżeli chodzi o mapki do celów projektowych, to już to zleciliśmy, 4 sztuki 650 zł!!! (Kartuzy). Dodam, że chcemy lekko zmodyfikować projekt, poszerzyć garaż o metr, podwyższyć ściankę kolankową i zrobić drewniany strop nad garażem. Jeśli ktoś robił podobne zmiany, bardzo proszę o kontakt. Jeśli nie, to również proszę o podanie cen adaptacji. Z góry bardzo dziękujemy i pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...