Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 868
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

QUAZIO gratuluję postępów.

zazdroszczę wam wszystkim bo ja na etapie walki z biurokracją :bash:. bardzo chcielibyśmy z mężem zacząć działać ale formalności...

wiem że tu pewnie sto razy było pisane ale zapytam jeszcze raz ile wydaliście na materiały od fundamentów po mury poddasza? i czy jest opcja, że gdy kupimy materiał w zimie będzie coś taniej czy to raczej stałe ceny?

z góry dziękuję i gratuluję każdemu po kolei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QUAZIO gratuluję postępów.

zazdroszczę wam wszystkim bo ja na etapie walki z biurokracją :bash:. bardzo chcielibyśmy z mężem zacząć działać ale formalności...

wiem że tu pewnie sto razy było pisane ale zapytam jeszcze raz ile wydaliście na materiały od fundamentów po mury poddasza? i czy jest opcja, że gdy kupimy materiał w zimie będzie coś taniej czy to raczej stałe ceny?

z góry dziękuję i gratuluję każdemu po kolei

 

z tego co słyszałam to ponoć jest różnica w cenach i najtaniej w styczniu i tak też bedziemy kupować , koleżanka jest na etapie okien i tu sami przedstawiciel od okien sugerował, że zimą jest ok 30 % taniej na oknach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i czy jest opcja, że gdy kupimy materiał w zimie będzie coś taniej czy to raczej stałe ceny?

z góry dziękuję i gratuluję każdemu po kolei

Nie musicie kupować , my zabukowaliśmy materiał w składzie budowlanym (zimą) i wpłaciliśmy zaliczkę.Dostaliśmy rozpiskę co ile kosztuje i po takiej cenie kupowaliśmy wiosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja na stan surowy otwarty czyli fundamenty,mury,strop,szczyty,kominy i wieżba dachowa z deskowaniem i papą wydałem około 44 tyś.Roboty nie liczę bo wszystko zrobiłem sam,no prawie sam.A jeśli chodzi o materiały jak my zaczynaliśmy w 2014 i kupiliśmy pustak w styczniu to ta cena była taka sama cały rok. Niektóre hurtownie mają możliwość sprzedaży bez wat.np stal,beton czy bloczek fundamentowy.Trzeba troche pojeżdzić popytać i ponegocjować ceny.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazdraszczam ppostępów:D, gdzie kupowałeś ceramike i po ile???

Dziękuję, nie wszystko wyglądało tak kolorowo jak na fotce :)

Z drugiej strony jak rozmawiam z inwestorami to życzę sobie problemów jakie miałem, .......bo to nie problemy.

Ceramika PSB Brzeziny - 4,20 z VAT. O ile dobrze pamiętam wspominałeś u siebie o Owczarach?

Zarzuć zdjęcia z działki proszę. BTW -drzew szkoda,ale pewnie nie miałeś innego wyjścia i tylko wycinka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas spokojnie. W wolnych chwilach "sprzątanie po budowie obejścia". Myślę o zakupie szczotki i gruntownym zamieceniu wewnątrz.

Zarzuciłem też kawałek docieplenia na styku garażu z domem.

Dlaczego? A to dlatego,że zapisałem się w kolejkę u dekarza, który będzie kładł blachodachówkę. Mówi, że termin na grudzień, ale jak to w życiu bywa - jak ktoś z kolejki wypadnie mogą przyjść do mnie, więc trzeba być gotowym. Tak też było z budową SSO, przyspieszyło o dobre dwa miesiące :) dc.jpg

Zabezpieczyłem też otwory okienne - folia do oczek wodnych na drewnianych ramkach, tak aby ceramiki nie kaleczyć :)zom.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego producenta okien wybraliście, dlaczego i za ile? :) z góry bardzo dziękujemy za pomoc

Okna Vetrex V82 kolor dwustronny Winchester, ciepła ramka MASTER THERM karmel.Podkłady Podparepetowe Vetrex 3cm XPS.Montaż w systemie: kotwy okienne i piana montażowa, taśmy zewnętrzne, wewnętrzne.Klamki Secustic F9

Co do ceny to zależy od wielu czynników (rabaty,promocje,ilu skrzydłowe okno itd.) i nie da się tak prosto porównać.okna.jpg

Edytowane przez quzio62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...