Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy moglibyście powiedzieć ile m3 wyszło tego chudziaka oraz ile mniej więcej kosztowały was materiały do tego etapu?

 

Chudziaka wyszło nam 13 m3.

Za materiały zapłaciliśmy 9 000 zł, nie mamy jeszcze rozliczonego betonu, robocizna za fundamenty to 8 000 zł, koparka (czyli wykopanie fundamentów i ich zasypanie) to 1 000 zł. To są nasze koszty na tą chwilę za fundamenty.

 

W sumie betonu na fundamenty wyszło:

1. Ławy fundamentowe - beton B10=4m3

2. Ławy fundamentowe - beton B20=16m3

3. Zalanie fundamentów - beton B10=13 m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 868
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chudziaka wyszło nam 13 m3.

Za materiały zapłaciliśmy 9 000 zł, nie mamy jeszcze rozliczonego betonu, robocizna za fundamenty to 8 000 zł, koparka (czyli wykopanie fundamentów i ich zasypanie) to 1 000 zł. To są nasze koszty na tą chwilę za fundamenty.

 

W sumie betonu na fundamenty wyszło:

1. Ławy fundamentowe - beton B10=4m3

2. Ławy fundamentowe - beton B20=16m3

3. Zalanie fundamentów - beton B10=13 m3

 

Witam

Chciałabym się dowiedzieć ile kupiliście prętów fi 12 i fi 6. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawa z czego budujecie swoje domy, bo ja z mężem będziemy stawiać dom z porotherm dryfix na pianke. Chociaż w mojej okolicy nikt z tego nie buduje!! ja będę pierwsza .

 

Ja mam zamiar z betonu komórkowego (Solbet) na zaprawę cienkowarstwową.

 

Chciałbym podziękować wszystkim aktywnym użytkownikom tego forum (projekt M141 SZUM MORZA) wklejającym zdjęcia i konkretne dane na temat wykonawców, cen, ilości zużytych materiałów itd.Jest to nieoceniona pomoc i inspiracja dla wszystkich zainteresowanych tym tematem mających zamiar jak i budujących ten projekt.

Prośba o więcej zdjęć i większą aktywność :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My budujemy z YTONG ENERGO gr. 36,5 cm

 

Zdjęcia i informacje co do kosztów, ilości zużytych materiałów itd. będziemy podawać na bieżąco, wiem, że jest to pomocne i przez to można się przygotować na to ile kasiorki będzie potrzebne przy kolejnych etapach robót.

 

U nas idą już mury do góry :yes: postaram się niedługo wrzucić nowe fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta prawda :yes: o tym forum.

ja jestem najbardziej ciekawa jaka wyjdzie rzeczywiście przestrzeń między kuchnią a salonem.

 

Oglądałem SSO tego projektu ''na żywo'' (dzięki Reksiunio) i robi to wrażenie.Jak dla mnie miejsca jest wystarczająco.Szczególnie wielkość poddasza oraz możliwość zaadoptowania miejsca nad garażerm.Upewniło mnie to że projekt na papierze jak i na wizualizacjach wypada pozytywnie po wybudowaniu w realu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięcio dniowy efekt pracy naszych majstrów.

Idą mury do góry :lol2::lol2:

[ATTACH=CONFIG]303163[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]303164[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]303165[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]303166[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]303167[/ATTACH]

 

Hej

widzę że okna w kotłowni i łazience będziecie mieli na jednym poziomie z oknem wykuszowym.

my też tak mieliśmy, ale ostatecznie zmniejszyliśmy je o 24cm na wysokości, a okno w łazience przesunęliśmy (w lewo lub w prawo, zależy jak kto patrzy) tak aby się kabina prysznicowa 90' zmieściła. Ale to zależy jak kto planuje łazienkę

Teraz okno w łazience zmniejszyłbym jeszcze, ponieważ okno jest od ulicy ;-) (niektórzy mówią że .... niech wstydzi się ten co podgląda)

Nie mniej jednak będziemy jeszcze dokupowali rolet zewnętrznych między innymi do łazienki.

 

Dodam jeszcze że okno na wykuszu mamy na wysokości +/-87cm, jest to dokładnie wysokość szafek/blatu kuchennego.

teraz to okno dałbym również węższe(na wysokość zaczynałoby się na wysokości ok 100/120cm), uniknął bym niepewności przy wylewaniu posadzek (ważny każdy centymetr przy takim rozwiązaniu). teraz mam już jak mam i jak przychodzą osoby/znajomi którzy np zawodowo montowali kuchnie to się trochę zastanawiają zanim podpowiedzą jak wmontowaliby tam blat kuchenny. Jak na razie miałem trzy różne propozycje. ()

Dodatkowo przy oknie mamy zaplanowany zlew, iiii i znowu wszystko na widoku.

Może przesadzam z tym że wszystko na widoku, ale to już jak kto lubi, ja nie za bardzo lubię a że nie pomyślałem wcześniej to teraz pokombinuję.

Zdjęcie0275.jpg

 

PS

A czyj to pomysł aby pianką wypełnić większe szczeliny pomiędzy bloczkami?

jak majstrów... to gratuluję wyboru, bo moje majstry to myśleli tylko żeby o 16.00 do domu iść ;-/ i jak tu browara opróżnić.

 

pozdr

Artur Z.

 

Tak myślałem aby wypisać firmy z którymi współpracowałem. (kujawsko/pomorskie)

co myślicie?

nie będę komentował (chyba że na PRIV), postawię tylko plusa lub minusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do majstrów,to śmiało i z pełną odpowiedzialnością stwierdzam ze nasza ekipa to naprawdę ludzie o ogromnej wiedzy,sami jesteśmy zaskoczeni takim zaangażowaniem,on buduje jakby dla siebie to robił,o wszystkim jesteśmy informowani na bieżąco itd.

O tarasie też myśleliśmy ostatnio,ale majster powiedział że ma pomysł na niego,więc pewnie niedługo dowiemy się co wymyślił:yes:

Jeśli ktoś będzie chętny to również możemy dać namiary na naszych wykonawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy po dłuższej nieobecności ''weteranów'' i założycieli tematu wesola9 :welcome:Bardzo cenne uwagi dotyczące wysokości okien frontowych.Zmierzyłem wysokość stojących szafek kuchennych z blatem w swoim mieszkaniu i mam 91 cm od podłogi.Więc rzeczywiście trzeba pilnować okna wykuszowego żeby się zanadto nie schylać lub żeby blat nie wyszedł w widoku okna.Co do pozostałych okien (łazienka, kotłownia) to rzeczywiście jak popatrzyłem na plan, trzeba będzie przesunąć okno łazienkowe żeby się zmieściła kabina prysznicowa.Dzięki za sugestie doświadczonych inwestorów.

Czy moglibyście wrzucić aktualny widok domku od frontu żeby można było zobaczyć jak to wyszło z przesunięciem i zmniejszeniem okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

U nas jeszcze wiele prac nie zostało wykonanych, ale już się wprowadziliśmy z konieczności. Projekt w dużym stopniu jest zmodyfikowany (między innymi powiększona łazienka, usunięty 1 pokój, drugi nieznacznie powiększony, zmienione okna, szafa wiatrołapu po lewej stronie, i jeszcze by pewnie się troszkę znalazło). Poniżej zdjęcia20150115_125100.jpg20150115_125115.jpg20150115_125124.jpg20150115_125136.jpg20150115_125146.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...