Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kominek w szkielecie - jak to ugryźć


enedue

Recommended Posts

Witajcie, mam taki problem - na planie widać , że kominek ma być cofnięty do pomieszczenia gospodarczego, tak aby licował się ze ścianą od strony salonu. W pomieszczeniu gospodarczym będzie rekuperator, więc będzie to działało nieco jak ogrzewanie nadmuchowe, bo będzie bezpośrednio wyciągał powietrze obok pleców kominka. Moje pytanie jak najlepiej "obrobić" ten kominek, aby nie przegrzał plecami na maksa małego w końcu pomieszczenia, a i na salon wysyłał ciepło. Ile on wejdzie do środka - mam 210 cm od lica ściany od strony salonu - tak mniej więcej? Czy puszczenie obok rury z wodą do bojlera da jakieś korzyści, czy głównie kłopoty?

Dom o wymiarach 12,7 na 7,5, szkielet, w ścianie 30 cm wełny, okna na południe, pełne piętro. Nie chcę robić rozprowadzenia, bo wydaje mi się że przy takim układzie odwali robotę rekuperator.

Czy nakładać na wkład krążki akumulujące?

co myślicie?

kominek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę robić rozprowadzenia, bo wydaje mi się że przy takim układzie odwali robotę rekuperator.

Nie odwali. Za małe przepływy. Wielu (w tym ja) dość boleśnie się rozczarowało po uruchomieniu wentlacji. To nie jest DGP. To nie jest nawet namiastka DGP. To jest nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, no to trudno. Może zrobię "ażurowy" korytarz, tzn podłogę na górze, akurat będzie szedł nad salonem, przed kominkiem, to samo poleci?

I jakiś przewód obok komina, to ogrzeje łazienkę - jest dokładnie nad?

Plany całego domu są u mnie w dzienniku.

Generalnie to chodzi mi o to, żeby od ściany kominka w tej małe przestrzeni nie było 50*C :(

A kominek w tym miejscu jest optymalny - wszędzie indziej przeszkadza.

Edytowane przez enedue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, no to trudno. Może zrobię "ażurowy" korytarz, tzn podłogę na górze, akurat będzie szedł nad salonem, przed kominkiem, to samo poleci?

I jakiś przewód obok komina, to ogrzeje łazienkę - jest dokładnie nad?

Plany całego domu są u mnie w dzienniku.

Generalnie to chodzi mi o to, żeby od ściany kominka w tej małe przestrzeni nie było 50*C :(

A kominek w tym miejscu jest optymalny - wszędzie indziej przeszkadza.

Witam

Omawiana ściankę wykonać z np.izolacyjna płyta krzemianowa Silka gr 3m.Zastosować dwie warstwy oddziwlone centymetrową pustką powietrzną.Na zewnątrz dodatkowo płyta ognioochronna gipsowa GKF.

Pozdrawiam Stanisław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...