Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek, Szereg 110m, prosty


virtu

Recommended Posts

Witam Forumowiczów,

 

Plan sytuacyjny->

- Parter 57mkw->powierzchnia otwarta z aneksem;

- Piętro 53m->3 pokoje lazienka.

 

1. Kominek w rogu z bezpośrednim doprowadzeniem powietrza z dołu na parterze:

syt.jpg

2. Z wpustem do komina:

komin.jpg

3. W ewentualnej przykładowej aranżacji:

IMAG0100.jpg

 

Bez płaszczy, systemów rozprowadzania ciepłego powietrza (w szeregu jest C.O z miasta- logoterma).

Zadania dla kominka-> palenie okazjonalne, mało uciążliwa obsługa, jak najmniej kontaktów z serwisem sprzętu...

DR.Google powiedział mi, że mam do wyboru wkłady Dovre 2175 CBS 2 prawy, lub Jotul I570 prawa szyba ze szprosem-> bo norweskie, norwesko - belgijskie, bo się nie posypią i są trwałe. Nie kupię casto leroya bo z ogniem nie ma żartów...;)

 

Z racji iż dopiero niedawno dowiedziałem się co to jest szpros mam skromne pytanie-> czy nie przesadzam z jakością wkładu (skłaniam się ku Dovre=niższa cena)?Czy rzeczywiście jak kupię Dovre to w przypadku gdy coś się stanie przyjedzie Pan w białych rękawiczkach naprawi i zostawi listek wanilii na poduszce? Jest jeszcze sporo innego żelastwa ale zdołałem ogarnąć w zasadzie tylko te dwa modele..

Z chęcią przyjmę również info kto w okolicach trójmiasta może rozsądnie się z tym tematem uporać.

 

Dzięki i Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozsądek to pojęcie względne. Podobnie z przesadą w wyborze jakości. Dla jednego będzie to Range Rover, dla drugiego 3 letni Golf, bo przecież pięciolatek też pohula...

 

Zacznij od naprawy trójnika w kominie. Zobacz je to wygląda na dachu. Też możesz wkleić fotki. Tylko nie mów, że wysoko i dostępu nie ma;). kominiarz tam musi wchodzić bez problemów i swobodnie. Nawet ten z nadwagą... A Dovre bym sobie kapucyny nie zawracał. Stalowo szamotowe lepsze. Jotul też takie robi, ale to wcale nie znaczy , że najlepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...