Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Biokominek w mieszkaniu


marianna34

Recommended Posts

Przepalić raz na miesiąc jak teściowa przyjedzie, czymu ni?! Opowiastki o tym, że bezwonne i nieszkodliwe raczej miedzy bajki włóż. Paliwo się spala, zużywa tlen, produkuje spaliny, tylko niewidoczne.

 

Wiem, wiem...na tym forum jest fanklub toksyn...Jak nie widać, można się delektować!:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Przepalić raz na miesiąc jak teściowa przyjedzie, czymu ni?! Opowiastki o tym, że bezwonne i nieszkodliwe raczej miedzy bajki włóż. Paliwo się spala, zużywa tlen, produkuje spaliny, tylko niewidoczne.

 

Wiem, wiem...na tym forum jest fanklub toksyn...Jak nie widać, można się delektować!:cool:

 

Niewiedza jest groźna ;) Zanim zacznie się pisać bzdury, warto najpierw czegoś się dowiedzieć, jeśli nie pamięta się lekcji chemii.

 

Nie "coś się pali i toksyn nie wydziela", tylko konkretnie pali się biopaliwo - pochodzące z produktów roślinnych (np. ziemniaki czy kukurydza). A jeszcze bardziej konkretnie, to palą się opary tegoż biopaliwa, a nie sam płyn. Jest to alkohol etylowy - musi być przechowywany szczelnie zamknięty - w przeciwnym wypadku po prostu się ulatnia (wietrzeje). Jak najbardziej ekologicznie i czysto :) Efektem spalania oparów bioetanolu jest ciepło, para wodna oraz dwutlenek węgla (nie mylić z tlenkiem węgla czyli czadem). Dwutlenek węgla wydalamy wszyscy w procesie oddychania. Jak zaprosi się 10 osób na imprezę, a np. 3 z nich dodatkowo palą w pomieszczeniu papierosy i odpalimy sobie ładne świece - ręczę, że tlenu będzie jeszcze mniej, a atmosfera dużo bardziej ciężka ;)

 

Tak więc można jak najbardziej używać biokominka w mieszkaniu, w którym mamy wentylację grawitacyjną - czyli w sposób normalny użytkować mieszkanie (np. czasem wietrzyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...
Jako źródło ciepła to słabo, chyba że dobrze izolowany budynek i niewielkie pomieszczenie :p Klimacik robi, jeżeli ktoś lubi, a szkodliwe nie jest bo o tym mówi chemia - to tylko spalający się etanol pochodzenia roślinnego. Wrażliwe nosy mówią o zapachach... Po przetestowaniu kilku paliw zostałem przy tym, które kupuję na Allegro - u tego samego sprzedawcy już drugi sezon. Jest z atestem, poniżej 40zł za baniak i uważam że zapach jest niewyczuwalny, miałem kilka zł tańsze paliwo (zarówno z oferty tego samego człowieka jak i od innych sprzedawców) i czuć było o wiele bardziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J............................. i uważam że zapach jest niewyczuwalny, miałem kilka zł tańsze paliwo (zarówno z oferty tego samego człowieka jak i od innych sprzedawców) i czuć było o wiele bardziej.

 

Kierowca który jeździ na LPG spalin z gazy także po pewnym czasie nie wyczuwa ...... dla pozostałych takie auto śmierdzi na odległość.

 

Skoro " czuć było o wiele bardziej " .... to jakim cudem na początku tego samego zdania " zapach jest niewyczuwalny "..........

 

Czujesz niewyczuwalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiedza jest groźna ;)

 

. Jak najbardziej ekologicznie i czysto :)

 

Efektem spalania .............. para wodna oraz dwutlenek węgla

 

- ręczę, że tlenu będzie jeszcze mniej, a atmosfera dużo bardziej ciężka ;)

 

.

 

Ekologicznie ..czysto ... TLENU ...JESZCZE MNIEJ ...

 

Jaka jest bezpieczna granica stężenia dwutlenku węgla w pomieszczeniach przeznaczonych na pobyt ludzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekologicznie ..czysto ... TLENU ...JESZCZE MNIEJ ...

 

Jaka jest bezpieczna granica stężenia dwutlenku węgla w pomieszczeniach przeznaczonych na pobyt ludzi ?

 

Tak się zastanawiam, co Ty bidoku zrobisz, jak Romotop biokominki zacznie robić?!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Biokominek, tak jak każdy produkt, trzeba kupować odpowiedniej jakości. Bardzo ważne też jest sprawdzone biopaliwo, które nie wydziela żadnego zapachu ani nie kopci. Używam biokominka już od ponad dwóch lat i za każdym razem jestem zadowolony. W chłodne zimowe wieczory daje przyjemne ciepło. Latem mogę go zapalonego przetoczyć na taras. Niesamowity widok.

 

65000 Biokominek Roll Fire.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biokominek, tak jak każdy produkt, trzeba kupować odpowiedniej jakości. Bardzo ważne też jest sprawdzone biopaliwo, które nie wydziela żadnego zapachu ani nie kopci. Używam biokominka już od ponad dwóch lat i za każdym razem jestem zadowolony. W chłodne zimowe wieczory daje przyjemne ciepło. Latem mogę go zapalonego przetoczyć na taras. Niesamowity widok.

 

[ATTACH=CONFIG]330760[/ATTACH]

 

Ty to dużą chałupę musisz mieć, w niej już z 5 rożnych piecyków wolnostojących stoi a teraz jeszcze biokominki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowca który jeździ na LPG spalin z gazy także po pewnym czasie nie wyczuwa ...... dla pozostałych takie auto śmierdzi na odległość.

 

Skoro " czuć było o wiele bardziej " .... to jakim cudem na początku tego samego zdania " zapach jest niewyczuwalny "..........

 

Czujesz niewyczuwalne ?

 

wypowiedział się znawca instalacji LPG ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...
Ciekawą technologię mają produkty firmy Planika. To całkowicie zautomatyzowane paleniska, w których spala się nie sam bioetanol , tylko gaz (opary) wydzielane z podgrzewanego zbiornika. Sterowanie rozpalaniem, regulacją płomienia i wygaszaniem na pilota, komputerem, zdalnie (np GSM). Systemy zabezpieczeń przed poparzeniem i pożarem. Np brak możliwości dolewania paliwa bezpośrednio do paleniska, blokada na wypadek próby dolewania do rozgrzanego urządzenia....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 9 months później...
Chyba bym się nie odważył samodzielnie zrobić biopaliwo. Jednak jak się nie ma o czymś pojęcia to lepiej dać sobie spokój. Taki gotowy etanol dobrej jakości z atestem i BEZWONNY można kupić już za 6 zł/l. Regularnie zakupuje taki w jednym z internetowych sklepów ogrodniczych i wszystko jest ok. Nikt się nie potruł, jak to niektórzy na forum piszą. Jedynym zaleceniem jest tylko regularne wietrzenie pomieszczenie, ale to powinni robić nawet Ci co nie mają kominka, choćby nawet dla lepszego samopoczucia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...