Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Biokominek w mieszkaniu


marianna34

Recommended Posts

  • 4 weeks później...
Bardziej jak wygaszacz wygląda kominek elektryczny, biokominek wygląda bardziej naturalnie. Ale to jest fakt, przy biokominku trzeba często wietrzyć mieszkanie, bo może boleć głowa od braku świeżego powietrza. Nie koniecznie jest to wada, bo lepiej wierzyć częściej niż wcale. Ważne jest również, aby kupować sprawdzone produkty, moja siostra kupuje akurat paliwo lux fire i z tego co wiem nie ma żadnych uwag.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...
Jeśli chodzi o negatywy to na pewno nie jest to tani produkt (mówię już o cenie biopaliwa) no i nie grzeje najmocniej. Jednak w wielu mieszkaniach jest dobrym i często jedynym rozwiązaniem. Polecam poczytać sobie więcej na ten temat na :spam: mi bardzo pomogło. Edytowane przez Greengaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...
Witam,

 

bardzo proszę o opinie użytkowników Biokominków w zwykłych mieszkaniach, salon np. 20 m2, czy są jakieś negatywne aspekty? jakieś problemy?

wykańczam właśnie mieszkanie i zamarzyłam o takim cudzie..

polecacie? odradzacie?

 

z góry dziękuję za wszelkie informacje

 

Znalazłem fajne porównanie z kominkiem na drewno

. Na pewno trzeba uważać i nigdy nie dolewać paliwa gdy kominek się pali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Je to idealne rozwiązanie w miejscach, w których nie ma możliwości budowy tradycyjnego kominka lub zamontowania piecyka wolno-stojącego.

 

Zalet jest wiele wad niewiele. Ważną zaleta jest to, ze nie trzeba podpinać konstrukcji do przewodów kominowych a w wyniku spalania powstaje para wodna i dwutlenek węgla w małych ilościach. W zależności od palnika 1 litr bioetanolu spala się w czasie od 1 do 5 godzin.

 

Wadą jest wahająca się cena bioetanolu od 9 do 15 zł za litr.

Edytowane przez Redakcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
Ja osobiście mam trochę mieszane uczucia co do biokominków. Moi znajomi posiadają biokominek już od jakiegoś czasu, ale niestety strasznie narzekali na bóle głowy od czasu zakupu. Obstawiam, że spodowane to było słabą wentylacją w ich mieszkaniu i substancjami jakie wydziela biokominek, ale nie jestem specjalistką, więc trudno jest mi powiedzieć. Swój biokominek zakupiłam kilka miesięcy temu, przestrzegam wszystkich zasad użytkowania (zazwyczaj uchylam/rozszczelniam okno gdy rozpalam kominek) i jestem naprawdę zadowolona, a mieszkam w dosyć małym mieszkaniu. Należy oczywiście pamiętać, by taki sprzęt był jak najwyższej jakości:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...