Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

problem z warunkiem przyłączenia wody


Recommended Posts

Witam serdecznie.

Nie mogłem nigdzie znaleźć odpowiedzi na moje nurtujące pytanie i dlatego zarejestrowałem się na waszym forum.

 

Tak, więc witajcie wszyscy. Mam na imię Mateusz i jestem na początku biurokratycznej walki o wymarzony dom, i już na początku mam oto następujący problem z warunkiem przyłączenia wody.

Na mojej działce jest problem z dostępem do wodociągu i kanalizacji - Pan w wodociągach powiedział mi, że nie dostanę warunków przyłącza wody i kanalizacji (potrzebnych do warunków zabudowy), ponieważ nie mam gdzie się wpiąć (ok 150m przyłącze z tym, że przyszli (moi) sąsiedzi już narzekają na ciśnienie wody a przy kanalizacji dochodzą jeszcze spadki). I wpadłem na pomysł, że zrobię sobie studnię głębinową. I tu jest mój problem. Gdzie to zgłosić o planach wykonania studni - zamiast przyłącza do wodociągu - żebym mógł się starać o warunki zabudowy?

 

Problem z kanalizacją rozwiązałem tak, że wybuduję przydomową oczyszczalnie ścieków - tylko gdzie to zgłosić (wiem tylko tyle, że muszę do ochrony środowiska się udać tylko, co dalej)

 

W wodociągach to zgłosić i na tej podstawie wypiszą mi jakiś kwit, który pozwoli mi się starać o warunki zabudowy??

 

Wybaczcie, że tak długo i skomplikowanie - mam nadzieje, że mi pomożecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Moim zdaniem musisz wystąpić na piśmie do wodociągów o zapewnienie dostawy wody i odbiór ścieków.

Z tego co mówisz odpiszą Ci, ze nie zapewniają wody ani odbioru i to będzie podstawą już do wykonania studni i zbiornika bezodpływowego i urząd musi zatwierdzić takie wykonanie. Oczywiście sprawdź sobie czy masz wodę i na jaką głębokość będziesz musiał kopać bo może będzie ci się opłacać pociągnąć wodociąg niż kopać przyłącze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiszę jeszcze, że po otrzymaniu tego pisma z wodociągów co kolega napisał, składasz normalnie wniosek o WZ w gminie, tam wskazujesz sposób zapewnienia mediów (woda - własne ujęcie, kanalizacja - zbiornik bezodpływowy - nie musisz pisać jaki, chyba że będą wymagali).

 

Co do oczyszczalni to masz 2 wyjścia: możesz oczyszczalnie "zaprojektować" tzn wrysować w projekcie zagospodarowania terenu do PNB i w opisie podać model, charakterystykę, itd - wtedy masz w PNB i nie lecisz do gminy jak chcesz zrobić (tak jest u mnie), albo nie włączasz do projektu i jak chcesz zrobić to zgłaszasz w gminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...