Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DRZWI PRZESUWNE: chowane w ścianie, w kasecie, na rolkach, podwieszane - zbiorczy


Krolik1

Recommended Posts

a czy ktos sie orientuje jaki jest koszt takich drzwi?

Cena kasety w Eclisse pojedyńczej to 650 zł netto + drzwi i obudowa W porcie z kolei ta cena jest trochę ruchoma bo kupujesz cały zestaw kasetę wraz z maskowaniami (zależy od rodzaju drzwi) średnio to ~2.000 2.500 zależy co wybierzesz. Kasety sa dobrej jakości bo to aluminium nie rdzewieje tak jak stal a z tego materiału kasety robił WIM i jak widać nie poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 161
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nasze podwójne drzwi przesuwne pomiędzy kuchnią i salonem.

 

http://img25.imageshack.us/img25/7407/img4011i.jpg

 

Pierwotnie mieliśmy zamiar obudować je od strony kuchi, bez zamiaru wykorzystywania uzyskanych w ten sposób ścianek. Jednak gdy zobaczyliśmy drzwi i stwierdziliśmy, że zwykle będą otwarte, postanowiliśmy że będą przesuwać się na ściany kuchenne. Tak nam się podobają, że żal by było zwykle ich nie widzieć.

Drzwi są robione przez stolarza, drewniane, z szybami z transparentnego, grubego szkła z obustronnym fazowniem krawędzi.

Sylwia

 

Piekne pomieszczenie :p Elegancja i prostota, cos w moim stylu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Witam

 

szukam systemu drzwi przesuwnych pojedynczych (jedno skrzydło) chowanych w ścianie - zastanawiam się czy przy cenie

ok. 1000-1300zł za rozwiązania systemowe (Porta, Eclisse - cena za kasetę, prowadnice, wałki, szczotki i ew. ościeżnicę -

bez skrzydła) jest sens samodzielnego składania kasety i prowadnic z profili kupowanych "luzem"? Nie orientuję się czy są

jakieś elementy "kluczowe" w tych zestawach, które trudno będzie skompletować samemu zaopatrując się w Castoramie

czy LM, albo trudno będzie znaleźć takie, które jakościowo będą na odpowiednim poziomie - nie nawalą po paru

miesiącach (wtedy chyba ścianka do częściowego rozebrania?) A może w takiej kasecie nie ma żadnej filozofii i nie ma

się tam co popsuć? Prosiłbym o wypowiedź kogoś kto takie rozwiązanie posiada/montował.

 

Druga sprawa - widzę, że producenci rozdzielają zestawy na: montowane w ścianie g-k i do ściany murowanej. Jaka jest w

praktyce różnica? Inne są profile? Ja dysponuję ścianką murowaną 125mm i w ofercie Porty (chyba najtańsza ~1000zł) jest

zestaw tylko do ściany g-k no i jestem trochę w kropce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

My WYMYSLILISMY SONIE WLASNIE TAKIE DRZWI przesuwane z wiatrlapu. Tak jak wiekszosc - mam maly wiatrolap i w hallu tez by przeszkadzaly otwierajac sie na jedno z wejsc do kuchni. Niestety zrezygnowalismy (narazie) z tej opcji i bedzie bez. Zamowilismy drzwi PolSkone i w tym modelu takie przesuwane drzwi kosztuja 1700 zl to jak dla nas za 1 pare to troche za duzo jak narazie :)

http://images37.fotosik.pl/301/4aa1409b07a40c69.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja treż mam drzwi przesuwne między wiatrołapem i korytarzem (100cm), między wiatrołapem i kuchnią (80cm) i między kuchnią i salonem (podwójne przejście ~185cm), drzwi firmy PolSkone, kasety i ościerznice firmy Eclisse.

Sprawują się świetnie szczególnie że zamontowałem samodomykacze do drzwi - super wygoda i bezpieczeństwo (nie da rady przytrzasnąć sobie lub dzieciom paluszków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z 4 drzwiami we wiatrołąpie, schowkiem pod schodami, wejsciem do garderoby w ciągu na poddaszu i malej odległosci pomiędzy balustrada a scianą zastanawiam sie nad umieszczeniem w takich miejscach drzwi przesuwnych chowanych w sciance. Jak to zdaje egzamin, nie zacina sie to to ? a jak z przepuszczaniem dzwięków? Podzielcie się prosze swoimi opiniami, gdzie warto zastosować takie drzwi, jakiej firmy, na co zwracać uwagi? Poprosze o zdjęcia z realizacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up up, ja mam miedzy salonem a kuchnią dziurę 3 metrową. Co prawda jeszcze nie mieszkam, ale mam wrazenie, ze jednak mi ta otwarta kuchnia się nie sprawdzi. No i juz myslę, co wykombinowac, zeby jednak zaslonic szklanymi drzwiami kuchnię od salonu. Pokażcie swoje rozwiazania.

 

Też mam wejście podobnej szerokości i taki sam zamiar zrobienia szklanych drzwi , ale to jeszcze trochę przedemną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

też mam jedne przesuwne w wiatrołapie. Zostały wbudowane w szafę, z tej samej płyty, stanowią jej element. Chodzą leciutko, nie zacinają się i są bardzo fajne. Wiszą tylko na rolkach górnych, bo nie chciałam mieć rowka w podłodze. Sczelne są dość.

Drugie mam prawie przesuwne, bo łamane na pół zawieszone też na rolkach u góry. No, na czymś, może to nie rolki. Są drewniane i były robione na zamówienie, wyszły dość drogo, ale przy tym sposobie mocowania miały być lekkie i stolarz trochę się namęczył ;). Nie są dzwiękoszczelne, ale w końcu dzwi do łazienki zwykle mają dziury a nasze po prostu prześwit pod spodem. Za to są ładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mamy między kuchnią a salonem, nie chciałam otwartej przestrzeni. drzwi są w specjalnej metalowej kasecie do zatynkowania, firmy Eclisse. wiszą na górnych rolkach, wykonał je lokalny stolarz. przeważnie są otwarte, zamykam je, gdy jest impreza i nie mam ochoty pokazywać gościom porządku :) lub gdy coś smażę i nie chcę żeby mi cały salon cuchnął. chodzą lekko, choć są trochę jakby "delikatne". jestem z nich zadowolona, nie zajmują miejsca jak zwykłe drzwi.

 

Eclisse

http://images38.fotosik.pl/63/18344fd5895ba3b2m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do posiadaczy drzwi przesuwnych: może ktoś by jakąś fotkę wrzucił? U mnie też w wiatrołapie by takie przesuwne drzwi pasowały i jeśli bym je robiła to na pewno na zamówienie, ale obawiam się czy nie będzie za zimno, co prawda podłogówka jest ale zawsze normalne drzwi lepiej trzymają temp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...